Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Máte tip na indukční desku pro 1f obvod s jištěním 20A?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Máte tip na indukční desku pro 1f obvod s jištěním 20A?  (Přečteno 27785 krát)
outlier
« kdy: 09.03.2013, 12:32 »


Nemáte někdo tip na to, jakou konkrétní indukční desku (výrobce, typ) si dát do paneláku,
kde bude nově jistič 1x25A a k desce samostatné jištění na 20A (připojení na pevno, Cu 4mm)?
V podstatě jen málokdy bude třeba vařit na více než 2 plotýnkách a pokud ano, tak ne na plný výkon.
Tedy asi něco, co si samo hlídá maximální výkon.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Slabý
*
Offline Offline



OSVČ


WWW
« Odpověď #1 kdy: 09.03.2013, 15:47 »

Indukční deska má tak 6-7kW. Na jednofázový přívod pro celý byt se vůbec nehodí, protože neuhlídáte odběr ostatních okruhů a bude vám vybavovat hlavní jistič, který se časem unaví a bude nutná jeho výměna. Jsou relé, které pustí proud do jednoho okruhu a blokuje druhý. Tato varianta je funkční, ale nepraktická. Doporučuji tří fázový přívod do bytu a k desce, nebo dvouplotýnkovo u desku s menším příkonem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E1B
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 09.03.2013, 16:33 »

Taky bych se přikláněl ke dvouplotýnkové . I když tu odpřísánete, že nepojedou všechny plotýnky naráz, tak tomu ani sám neuvěříte Úsměv
Hodil jsem to googlu "indukční dvouplotýnková varná deska" a hle hned první odkaz vyhodil nějakou s příkonem 3500W.

Jinak klidně si tam natáhněte 3x4 Cu a napojete třífázovou na jednu fázi. Pokud jsou jednotlivé plotýnky zapojeny na 230V, tak vám pojede i na plný výkon. Kabel to asi taky snese. Ale předřazené jištění už asi ne...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #3 kdy: 09.03.2013, 16:50 »

Po zkušennosti z garsonek, kde jsem prováděl revize, je v dnešní době neúnosný 1F přívod....
Při výstavbě garsonek bylo ve výčtu příkonů - 1 pl.vařič,asi 6 svítidel 60W, rádio,TV,infrák v koupelně......
Dnes tam mají na 1F 25 A -autom pračku, sporák na 1fázi, mikrovlnku, konvici na vodu, PC,satelit, atd. atd....nic víc!!..pak je vše přepálené /Al vodiče/......
Když to někomu řeknete že na tuto fázi stačí mikrovlnka, s konvicí už to  vyhazuje!! nedají si říci a pořád že je špatná instalace ?!! zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #4 kdy: 09.03.2013, 23:04 »

V garsonierách nejsou povolené plynové spotřebiče.
Ve starých panelákových garsonierách byl buď třífázový přívod a el. sporák nebo tam byl alespoň samostatný okruh pro el. vařič.
Jinak záleží na způsobu používání, v garsonierách obvykle postačí dvouplotýnková varná deska.
Ale v zásadě je možné připojit i čtyřplotýnkovo u varnou desku na 230V a počítat s omezeným provozem.

BTW, čtyřplotýnkové indukční varné desky jsou poměrně často určené na připojení max. dvou fází. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Outlier
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 10.03.2013, 08:45 »

Ano, samozřejme 3f jsou lepší, ale udělat je do paneláku není taková sranda, je to investice navíc kolem 15 tis. jen za věci mimo byt a je s tím plno problémů - na chodbě např. musíte mít vlastní skříňku, protože 3f hodiny se tam nevejdou atd.,  což se sousedům nemusí líbit. Dělat to jen kvůli varné desce je asi blbost.
Vodič od desky je nový Cu 4mm, stejně tak je nový přívod z chodby do bytu atd. Na desku bude samostatný jistič 20A, celý byt pak 25A.

Slyšel jsem, že jsou nějaké indukční varné desky s omezovačem výkonu, je to pravda?

Dvouplotýnková by mohla být řešení, mě by se nejvíc líbila tříplotýnková. A existují i desky kombinující plyn a indukci (2+2),  což mi přijde celkem zajímavé, ale jsou taky dost drahé.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ivan Polínek
OSVČ
*
Offline Offline



Praha; působiště celá ČR


« Odpověď #6 kdy: 11.03.2013, 00:01 »

Tak třeba AEG HK634150XB, při jednofázovém napájení dojde při zvyšování výkonu druhé plotýnky k omezování první.
Při zahájení vaření se musí počítat s omezením odběru domácnosti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT - E1/B; pro laiky: revizní technik bez omezení napětí i v prostředí s nebezpečím výbuchu
Outlier
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 11.03.2013, 12:32 »

Tahle AEG ale má dvě indukční a dvě tepelné.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Martinec
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 11.03.2013, 14:49 »

Nedoporučuji Elektrolux, i přes ujištění dodavatele a servisu výrobce, že jede čtyř plotýnka na jednu fázi se mi to nepodařilo rozchodit. Jakmile se odběr začne blížit 3000W vyhlásí ta potvora chybějící fázi a a vyžaduje vypnutí na cca 3 minuty, aby se chybová hláška vynulovala. Při následném kontaktování servisu výrobce mi bylo sděleno, že to je normální stav a je nutné dovést druhou fázi (kabel bych tam na to měl, ale přípojka je jen 1fázová).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Outlier
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 11.03.2013, 16:22 »

A máte někdo zkušenosti s indukčními deskami od Mory? Tam jsem v návodu našel, že by tam mělo být možné zapnout omezovač na 16A. Ale zajímalo by mě, jestli to dobře funguje v praxi.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #10 kdy: 11.03.2013, 18:01 »

Siemens EH645QA16E, funguje.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #11 kdy: 12.03.2013, 07:57 »

Všechny varné desky (indukční i klasické),  se kterými jsem se doposud setkal, bylo možné zapojit na 230V - jednofázově.
Některé varné desky byly dokonce přímo od výrobce vybaveny i jednofázovou připojovací šňůrou (u desky cca 6kW ekvivalent přibližně CYSY 3x 4),  kterou bylo nutné pro připojení na více fází odpojit.
Někdy je odpojení originální šňůry docela náročné, výrobci často používají různé "exotické" šrouby na krytech i připojovacích svorkovnicích.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Václav Iljaševič
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 12.03.2013, 17:23 »

nedávno jsem měřil výdrž jističe a tak jsem zapojil varnou desku na jednu fázi a všechny dohromady žraly asi tak 32 A
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Iljaševič
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 12.03.2013, 17:23 »

ale měření trvalo jen asi 7 min. protože pak vyhodil jistič 16 A
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Outlier
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 12.03.2013, 20:21 »

Siemens EH645QA16E, funguje.

Koukal jsem se na tuhle desku a má udávaný příkon jen 3,68 kW, přestože má 4 plotýnky. Jak je to rozdělené mezi jednotlivé plotýnky nebo je tam nějaký centrální omezovač?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #15 kdy: 12.03.2013, 20:34 »

Tak to se musíte optat výrobce, já to i při čtyřech zapnutých zatím neřešil.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Outlier
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 27.03.2013, 15:12 »

A přijde vám výkon té vaší desky dostatečný?

Na Mall.cz to uvádí vhodnost do paneláku u desek Mora, např. http://www.mall.cz/indukcni-varne-desky/mora-vdi-640-c nebo http://www.mall.cz/indukcni-varne-desky/mora-vdi-640-ff - nemáte s nimi někdo zkušenosti?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Malík
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline


Montáže a opravy elektro do 1000V, §8


« Odpověď #17 kdy: 27.03.2013, 15:33 »

Tu první rozhodně nebrat. MORU montuju, jsou celkem levné, ale kvalita tomu bohužel odpovídá.
Mám tu jednu zrovna na opravu od klienta a už servis mi řekl, že to zrovna nejsou moc povedené desky.
Během 2 let záruční doby třetí vyměněná deska.  zle
S tou druhou jsem se nesetkal zatím.

Nicméně tyto fungují i na 230V jednofázi. Vyzkoušeno provozem, osobně.
Avšak žádné terno, co taky za tu cenu, že. Osobně bych se díval jinde, návrhy padly.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Domovní a bytové elektroinstala ce.
Realizace datových sítí, rozvodů TV a DT,
specializace na STA stanice, TV a SAT rozvody bytových a rodinných domů
TV a SAT technika - prodej, servis
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Co si myslíte o účinnosti indukčních vařičů?
 Jde zapojit varná deska na jednofázový obvod?
 Lze zapojit část sporáku dočasně do zásuvky?
 Je vhodné zapojit lednici na samostatný zásuvkový okruh?
 Jaký zvolit kabel pro zapojení sporáku?
 Mohu připojit varnou desku na 400V i když to schéma neřeší?
 Ako pripojiť sklokeramickú varnú dosku?
 Kdo by věděl o opraváři co by mi opravil indukční desku Blomgerg ?
 Jak je to s připojením francouzké indukční desky?
 Jak zapojit sklokeramickou desku na 3f
 Je tato konkrétní indukční deska opravdu vhodná do paneláků?
 Jak zapojit desku Candy PVD 642/1 N na 380-415 V3N~?
 Jak zapojit sporák na 15A jistič v panelákovém bytě?
 Musí mít spotřebiče nad 20A ve školní kuchyni předřazen proudový chránič?
 Jaké zvolit elektro spotřebiče pro vytápění a ohřev vody pro byt 2+1 do 60m2?
 Stačí vybírat troubu dle napětí?
 Je zapojení indukční desky a digestoře na jeden 3-fázový okruh podle normy?
 Ako zapojiť elektrický sporák?
 Musí být sporáky ve velkokuchyni připojeny přes spínače?
 Co obnáší výměna plynového sporáku za elektrický?
 Co říkají odborníci na pračku v kuchyňské lince a dodržení bezpečnosti?
 Ako zapojiť sklokeramickú varnú dosku?
 Potvrďíte mi závazně správné připojení trouby a varné desky?
 Není holý nerozum použít v novostavbě RD 1f indukční varnou desku 7,2kW?
 Jakou sklokeramickou desku a vestavnou troubu pořídit místo sporáku na 400V?
 Doporučíte ke sklokeramické desce samostatný 3. stupeň přepěťové ochrany?
 Existuje automatizace pro odvětrávání páry nad varnou deskou?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.062 sekund, 22 dotazů.