Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Uzemnit koax od antény?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 3 [4] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Uzemnit koax od antény?  (Přečteno 39380 krát)
Filip73
« Odpověď #54 kdy: 15.01.2012, 12:39 »

Colorku jsem včera ze střechy sundal a nahradil plzeňským Sítem. Symetrizační člen s připojením na kostru antény mám, ale v antenní krabičce musím mít nízkošumový zesilovač, který napájím adapterem z půdy. Zkoušel jsem zesilovač stejných parametrů dát cca 3 metry za anténu a v krabičce ponechat ten symetrizační člen, ale signál nedosahoval hodnot pro bezproblémový příjem. Ty tlumivky tam samozřejmě přidám, ale chtělo to ještě zařadit nějaký svodič mezi anténu a napájení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #55 kdy: 15.01.2012, 18:30 »

... v antenní krabičce musím mít nízkošumový zesilovač...
Pokud je to širokopásmový zesilovač, je to někdy "vražda digitálu"!
Signálu DVB-T moc vadí některé "deformace" signálu, které v analogu prakticky nebyly "vidět".
Pokud je použit šp zesilovač pro III. IV. a V. pásmo, někdy funkci zesilovače degraduje signál mezi III. a IV. TV pásmem. A že jich tam je. UFON, CDMA,... Ale i bezdrátové zvonky, ovladače, teploměry... A pak třeba radiostanice některých služeb...

Takže doporučuji zesilovač pouze pro UHF (pásmo IV. a V.),  nejlépe doplněný o odlaďovač "ufounů".
Nechci dělat reklamu, ale mám dobré zkušenosti s řadou zesilovačů pro DVB-T, které nabízí IVO-PT.
--------------------
Symetrizační členy na destičce zesilovačů mají střed spojený s "kostrou zesilovače",  nemusíte si dělat starosti s tlumivkami, pouze ten "zemní bod",  kam se připojuje stínění koaxiálního kabelu, spojte kouskem drátu (Cu alespoň o průměru 0,5mm) na zadní část antény (síto),  stačí přes šroub, přes který je přišroubovaná krabička. Proti běžné statice to stačí a kdyby to trefil blesk, stejně to vyhodíte celé...

P.S. omlouvám se za odbočení od zaměření tohoto webu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Filip73
« Odpověď #56 kdy: 15.01.2012, 19:20 »


P.S. omlouvám se za odbočení od zaměření tohoto webu.

Když už jsme ale u toho, tak odpovím. Zesilovač mám IVO pro IV a V TV pásmo. Kdysi jsem používal zesilovač právě s F konektory na koax a před tím(směr anténa) byl filtr, který propouštěl kanály 22-64, rušení tu ale moc není, takže to nepřineslo žádný zlepšujicí efekt. Kanálové zesilovače jsem z důvodu stále se měnících a přibývajících frekvencí nezkoušel.

Proti statice by to mělo být ochráněno, co ale proti přímému úderu?  Mrknutí
Ono je sice blesk a blesk. Před pár lety mi do stožáru blesk uhodil a kromě opáleného koaxu a trochu zkroucené antény se nestalo nic.    
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.053 sekund, 22 dotazů.