Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami
| | |-+  Jak uzemnit koax?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak uzemnit koax?  (Přečteno 13008 krát)
Radek Váczy
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 14.05.2008, 20:42 »

 poskytujem wifi a chtěl bych se zeptat kam mám uzemnit konce koaxialní kabelu ve venkovním a vnitřním prostoru info viz obr.


* Bez názvu.JPG (35.81 KB, 1150x661 - prohlédnuto 2033 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #1 kdy: 14.05.2008, 22:03 »

Jako první se mrkněte sem www.kniska.eu
V sekci www.kniska.eu/kniska je zdarma na stažení KníŠka a v jedné z kapitol je pasáž věnovaná  anténám a jejich ochraně před bleskem.
Pak prosím svůj dotaz upřesněte, jestli budete mít anténu využitou jako součást hromosvodu, nebo ne atd.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Radekas
« Odpověď #2 kdy: 15.05.2008, 15:02 »

Anténa je na stožáru kterej bude uzemněn a nad ní asi 3m je ještě jímací tyč původní od antány vede koax kabel jeho stínění by mělo bejt uzeměno a na konci u zařízení bude bleskojistka jak mám bleskojistku a dva konce koax uzemnit viz obr
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š.
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 16.05.2008, 09:37 »

Tyvoledochoďne jdřívzákladníš koluvole  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 16.05.2008, 15:07 »

Včera jsem na pravidelné revizi hromosvodu objevil taky zajímavý úkaz.
Na střeše základní školy je osazen antenní stožár, na něm několik anten bezdrátového internetu, koaxiály vedou pod střechu do rozvodnice a dále do objektu. Před vstupem do rozvodnice na půdě jsou na jednotlivých koaxech osazeny svodiče přepětí. Část svodičů, která patří uzemnit je vodičem cy 6 spojena mezi sebou a tento uzel je namísto do země " uzemněn " nahoru na vedení hromosvodu. A internet běží a běží...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

petrika32
« Odpověď #5 kdy: 16.05.2008, 20:16 »

Poddle máho by se měly konce koaxu zapojit na ekvipotenciáln í svorku i s bleskojistkama . co na to odborníci!?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
kde to jsem?
« Odpověď #6 kdy: 28.05.2008, 23:11 »

To je dost husty, jednou jsem viděl v jednom elektromagazin u fotky jak to vypada když poskytuje wifi pekař a kuchař. Přimontovali anténu wifi na stožár hromosvodu a datový kabel od ní vedli tak,že jej po celé střeše páskovali k hromosvodovému drátu až k bytu, kde odbočili do okna:-)))) V této souvislosti mě napadá dotaz......(podotýkám jsem laik)......musí být na slaboproudy nějaká vyhláška 50? nebo stačí být jen nějak poučený? To by mě zajímalo, kdybych někdy uvažoval o wifi:-)))) nerad bych to svěřil nějakému pekaři který by to montoval na hromosvod a udělal by ze slaboproudého zařízení silnoproudé:-))((
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.048 sekund, 23 dotazů.