Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jak vést CCTV signál společně s DVB-S a DVB-T v jednom koaxu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak vést CCTV signál společně s DVB-S a DVB-T v jednom koaxu?  (Přečteno 6724 krát)
Dave R.
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 14.07.2015, 12:38 »

Jak vést CCTV signál (1 analog. kamera) společně s DVB-S a DVB-T v jednom koaxu. DVB-S + DVB-T mam slučovačem sloučené a splitterem rozdělené do pokojů v rodinném domě. Při zapojení bezp. kamery přes modulátor mi začne blbnout satelit (restartuje se porad dokola) CO s tim?
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 14.07.2015, 17:01 »

Nedělá ten modulátor "zkrat"?

Satelitní přijímač pouští do LNB napájení DC 13 - 17V, k tomu se tam přidává 22kHz pro přepínání, ovládání...
To znanemá, že všechno, co se ke stejnému koaxu připojí, musí pro tato napětí představovat dostatečně velkou impedanci.
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Petr M
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 14.07.2015, 23:07 »

Oddělit kameru LC filtrama. Do vývodů kamery nesmí projít nic pod 25kHz  podivej
Zaznamenáno

Jsem programátor jednočipů, zaměřený na automatizaci. Se zájmem o silnoproud od pěti let, maturitou elektro a papírama na to, abych mohl svůj výtvor legálně otestovat pod napětím do 1kV...
Dave R.
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 14.07.2015, 23:12 »

Jedno je jisté, něco je špatně. mohu se zeptat, zda-li to mám správně zapojeno? (viz obr.)


* TV+SAT+CCTV.png (8.6 KB, 868x537 - prohlédnuto 823 krát.)
Zaznamenáno
Roman Šafránek
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 14.07.2015, 23:44 »

Modulátor v podstatě přidává jen další TV kanál, takže jej připojte PŘED slučovač TV+SAT na přívod od DVB-T antény. Pak by ten satelit snad ovlivnit neměl (o to se postará ten slučovač).
Ono ale dost záleží, co jsou jednotlivé zařízení za typy, co odkud napájíte... Taky bych si dal pozor na propojení různých zemních potenciálů. O ochraně před bleskem/přepětím ani nemluvím.
Zaznamenáno
Petr M
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 15.07.2015, 08:57 »

Jedno je jisté, něco je špatně. mohu se zeptat, zda-li to mám správně zapojeno? (viz obr.)

Je to špatně.
1) Modulátor patří na UHF, ne za slučovač
2) Rozbočovač nepatří do cesty satelitního signálu
Zaznamenáno

Jsem programátor jednočipů, zaměřený na automatizaci. Se zájmem o silnoproud od pěti let, maturitou elektro a papírama na to, abych mohl svůj výtvor legálně otestovat pod napětím do 1kV...
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 15.07.2015, 09:05 »

...
2) Rozbočovač nepatří do cesty satelitního signálu
Nemáme úplně přesné informace o tom kde je satelitní přijímač, kolik jich je,...

Správně by měl být rozbočovač TV/Sat a až pak by TV signál mohl být rozbočen pro více přijímačů.

Osobně bych se dnes vůbec nevymýšlel s nějakým modulátorem při tom, kde začíná cena kamer s IP WiFi připojením.
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Dave R.
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 15.07.2015, 10:42 »

Funguje!! Dal jsem modulátor před slučovač, do větve DVB-T a vše mi funguje. Satelit jede super. Sice obraz z kamery není úplně čistý (šumí),  ale rozhodně jde poznat co se děje před domem.
 všem.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.047 sekund, 22 dotazů.