Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí
| | |-+  Je na fotce zobrazené zapojení jističů správné a bezpečné?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je na fotce zobrazené zapojení jističů správné a bezpečné?  (Přečteno 59452 krát)
Jaroslav Horák
« kdy: 10.06.2011, 09:30 »

Jeden elektrikář to takto zapojil a druhý tvrdí, že je to špatně a musí se to předělat ...
Prosím o radu odborníka.
Kde je pravda?
Sám jsem laik a pouštět se do toho rozhodně nebudu...


* P5050473.JPG (558.05 KB, 1200x1600 - prohlédnuto 17577 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 10.06.2011, 09:59 »

Pokud byla ta práce odvedena zdarma budiž, pokud ne, tak celý předělat.
Úroveň zapojení rozvaděče svědčí o neprofesionáln ím přístupu k věci, velmi doporučuji instalaci od tohoto "neříkejme mu elektrikář" velmi pečlivě prozkoumat revizním technikem, bůhví co se ještě najde za příšernost v tom nejlepším případě neodpovídající naúčtované ceně, v tom horším ohrožující bezpečnost.
Znám několik solidních šéfů montážních fy.,  kteří by za toto svého dělníka bez mrknutí oka vyhodili, samozřejmě po tom, co by to dotyčný dal do žádoucího stavu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #2 kdy: 10.06.2011, 10:05 »

Je to šílený šmodrchanec. To nedělal elektrikář.

1) Nevidím svorkovnici N.
2) Vodič PE připojený na modrou svorkovnici komentovat nebudu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #3 kdy: 10.06.2011, 10:12 »

Proč se nepoužily propojovací lišty?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 10.06.2011, 10:32 »

Co všechno jde přes proudový chránič?
Jestli je pro více okruhů (to se z fotky dost přesně nepozná),  lituji toho, kdo by v tom měl hledat závadu, kdyby chránič začal padat!

Konce kabelů závazané "jak bolavá noha", ...

S přepěťovkami mám strach "provokovat"...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Daniel Hudzík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 10.06.2011, 10:52 »

Ako laik si urcite vsimnete kvalitu remeselneho spracovania - napriklad vedenie vodicov, ich zvazkovanie, oznacenie isticov a im prisluchajucim vodicov(v dnesnej dobe existuje nespocet druhov navleciek na vodice, stitkovacov na znacenie isticov a podobne). Taktiez je prinajmensom rozumne pouzit nejaky sposob "upratania" vodicov veducich napriklad k isticom v jednom rade(kablove spony, PVC pasky.. je toho tiez mnoho). Ulahci sa Vam tym vyhladavanie konktretneho vodica napr. pri poruche.

Bezpecnost Vasho rozvadzaca najlepsie posudi revizny technik na mieste, z fotky nie je mozne niektore veci vycitat(napriklad prierezy vodicov vzhladom na istenie a podobne).

Nakoniec je tu pravna stranka veci - rozvadzac je vyrobok a podlieha istym predpisom, napriklad musi mat stitok, ktoty jasne identifikuje vyrobcu, menovite napatie, prud, typ rozvodnej sustavy, krytie a podobne. Najlepsia cesta je dat si rozvadzac vyrobit na mieru firme, ktora na to ma opravnenie a vystavi vam vsetky potrebne doklady. Tym padom mate vyrobok(rozvadzac),  za ktory ruci jeho vyrobca.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Byť blbcom nie je chyba, ale ostat nim áno.
Jaroslav Kořínek
RT - E1 / A+B
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 10.06.2011, 10:53 »

 zle  děs běs - je vidět, "kvalitu a odbornost toho, kdo to motoval",  prostě rozvaděč  "garážového"elekktrikáře!
Postrádám svorkovnice PE, N, svorkovnice Fi N, Hager vše má v nabídce.
Nevidím propojovací  hřebeny ,  nevidím návleky na vodičich  pro okruhy a jiné "drobnosti"
a sděluji: PŘEDĚLAT!  ( Opět nevhodné šetření peněz na nepravém místě)
 - Ostaní již psali kolegové, nechci se opakovat, (Atest, prohlášení o shodě, atd.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #7 kdy: 10.06.2011, 11:42 »

Nic neobvyklého. Výsledek šetření na nesprávném místě. Kritéria výběrového řízení - 100% cena. Za peníze v Praze dům. Pak se najme elektrozedník a předá toto  zle
Rozvaděč je nepřehledný, jsou na jističe do jedné svorky napojeny vodiče různých průřezů, některé vodiče vyčnívají bez izolace ze svorek, atd atd. Viz kolegové výše.

Toto je názorná ukázka toho, proč nemá smysl diskutovat o výrobě "malých rozvaděčů" elektrikářem bez typové zkoušky. Právě taková hovada v praxi tuto myšlenku pos.rou ostatním. Takové prase patří vytahat veřejně na náměstí za k.le a nechat ho doživotně ve velkoobchodě zeleniny přebírat nahnilé brambory, hlavně ho už nepouštět k elektrice!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Jaroslav Horák
« Odpověď #8 kdy: 10.06.2011, 15:57 »

Děkuji vám všem za odpovědi. Jen mě utvrdily v tom, že příště budu šetřit jen částečně. Kabely si natahám sám a zapojení v rozvodnici dám jinému elektrikáři, ale toho pečlivě vyberu. Tenkrát do toho zasáhla vyšší moc, měl jsem vybraného jiného elektrikáře, osvědčeného, o kterém vím, že by odvedl 100% pečlivou práci, ale bohužel do začátku realizace těžce onemocněl a musel přestat pracovat.

Tak jsem dal na doporučení kolegy z práce a narychlo jsem se domluvil s jeho známám. Je to skutečně člověk, který pracuje jako elektrikář u firmy a prý takto zapojují všude a to i ve fabrikách a nikdy prý nebyl žádný problém.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rudolf Šála
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 10.06.2011, 17:31 »

Bohužel, takových střelců je mnoho... Znám i borce kteří místo koncovek obvážou celou propojovací lištu izolačkou, nějaké svazkování a úprava vedení je taktéž netrápí,  wagovka nacpaná v chumlu pod DIN lištou - noproblemo a nějaké popisování vodičů PE a N - na co? Vždyť je to ztráta času...
  Stále jsou tu tací co raději šidí a hrnou to jak na výrobním pásu než aby to mělo nějakou fazónu a to nejen u rozvaděčů. Vítejte v realitě,  tohle je všude.
  V tomto případě dotyčný počítal že tento paskvil investor nespatří,  neb to bude pod krytem. Kdyby v této úpravě a kvalitě dělal vše tak ho nikdo nepustí přes práh!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #10 kdy: 10.06.2011, 17:39 »

Znám i borce kteří místo koncovek obvážou celou propojovací lištu izolačkou

To já znám prasata, co to ani neobvážou izolačkou, jak to zaříznou, tak to nechají, to je pak radost do takové skříně šahat  zle

Zrovna předevčírem jsem takový rozvaděč viděl na lůžkovém oddělení jedné soukromé kliniky plastické chirurgie. Zde problém s penězi není, tak proč? Výpadek je v tomto provozu vždy problém, všichni víme, co umí takových 80A na předjištění se zbytkem měděných pilin zařezaných v plastu mezi propojkami.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Rudolf Šála
*
Offline Offline




« Odpověď #11 kdy: 10.06.2011, 18:01 »

To já znám prasata, co to ani neobvážou izolačkou, jak to zaříznou, tak to nechají, to je pak radost do takové skříně šahat  zle

Zrovna předevčírem jsem takový rozvaděč viděl na lůžkovém oddělení jedné soukromé kliniky plastické chirurgie. Zde problém s penězi není, tak proč? Výpadek je v tomto provozu vždy problém, všichni víme, co umí takových 80A na předjištění se zbytkem měděných pilin zařezaných v plastu mezi propojkami.

Přesně takhle jsem si jednou šáhl, ještě že je dotyčný už v důchodu neb by zkusil jak pes   box Když už je někdo lempl tak ho holt nenapadne ani zaříznout tu propojku aby nečuměla ven neizolovaná  zed

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Lukáš
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline


Dříve Zdravotnictví, teď IT


« Odpověď #12 kdy: 10.06.2011, 18:03 »

Autora bych rád poznal. Některá místa mají slušnou kompozici, říkám jako fotograf.
Nicméně, je to šílená prasárna. Nejsem vyučen, mám jen maturitu, ale za tohle by nás učitel na dílně "vyfackoval". To je humus. V tomhle se nemůže vyznat ani autor, natož kdokoliv jiný. Dost dobře si nedovedu představit, jak na tohle "umělecké" dílo někdo dělal revizi.......
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rudolf Šála
*
Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 10.06.2011, 18:08 »

Autora bych rád poznal. Některá místa mají slušnou kompozici, říkám jako fotograf.
Nicméně,  je to šílená prasárna. Nejsem vyučen, mám jen maturitu, ale za tohle by nás učitel na dílně "vyfackoval". To je humus. V tomhle se nemůže vyznat ani autor, natož kdokoliv jiný. Dost dobře si nedovedu představit, jak na tohle "umělecké" dílo někdo dělal revizi.......

Co vyfackoval, vykostil. Takovej lempl si najde někoho podobného ražení i mezi RT, za prachy někdo přimhouří oko...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #14 kdy: 10.06.2011, 22:03 »

Jo tak s tou třífázovou propojovací lištou, mám také špatnou zkušenost. Jednou jsem byl na poruše u zákazníka, bylo to v zimě a netopil. No prostě fofr, šáhnul jsem si po drátech, a nevšimnul si, že ten magor co to stvořil, nechal koukat měděné pásky z plastu. Dostal sem takovou pumelenici   zle
No a na prstě sem měl vypálený 3 proužky od těch měděných sběrnic.
Já bych v tu chvíli toho dotyčného magora uškrtil na místě.  Zlej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #15 kdy: 10.06.2011, 22:18 »

Shrnuto a podtrženo: Je to bastl, rozhodně předělat. Nemusíte se bát, práce na dvě hodiny maximálně, materiál tak do 500 Kč.
PS: pozdravujte toho "elektrikáře".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jaromír Urbanec
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 11.06.2011, 13:47 »

já si zase myslím, že toto začíná být již standard zapojení, těch několik elektrikářů co ještě zbývá dělají za takové peníze, které občan nechce a někdy ani nemůže dát. Sáhne potom po každém kdo mu to nějak udělá lacino - výsledky známe. Já jsem již učinil po tom co jsem viděl rozhodnutí, že přestávám dělat elektriku pro lidi. Viděl z vás někdo jádro natažené oholenými vodiči, aby se nemuselo sekat, nasvorkované wagami v podhledu kuchyň + koupelna jeden obvod, samozřejmě bez krabice a přístupu, Al vodiče nasvorkované čokoládou na již zmíněné odholené kabely a zasádrované ve zdi. 3+1 se 4 okruhy z toho dvoje světla. Ale je lacinější než já o tři tisíce. A takto ta firma pracuje desítky let a vytvořila stovky instalací, ale není nikdo kdo by to zarazil.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaromír Urbanec
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 11.06.2011, 13:48 »

Proč se nepoužily propojovací lišty?
protože jsou drahé
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.047 sekund, 22 dotazů.