Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Potřebuji akreditaci pokud chci provádět měření EMC?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Potřebuji akreditaci pokud chci provádět měření EMC?  (Přečteno 11306 krát)
Lumír Bajgar
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« kdy: 20.01.2009, 11:53 »

Potřebuji akreditaci pokud chci provádět měření EMC?

(energetická rušení do 50 harmonické)
Jedná se mi o měření podle ČSN EN 50160, vlivy na distribuční síť, kompenzace, filtrace harmonických.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #1 kdy: 20.01.2009, 16:35 »

A ta měření chcete provádět za jakým účelem ?
Pro vlastní potřebu nebo jako živnost ?  ??
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
dolac
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 20.01.2009, 20:16 »

Na túto činnosť určite nepotrebujete akreditáciu. Predpokladám, že ju budete vykonávať v rámci živnosti. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lumír Bajgar
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 20.01.2009, 21:56 »

Ano jako živnost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lumír Bajgar
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 24.01.2009, 16:27 »

A je nutné k tomu mít nějaké zkošky?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #5 kdy: 24.01.2009, 16:37 »

Najděte si nařízení vlády č. 18/2003.
Výňatek:

Citace
§ 6
Podmínky autorizace
(1) Při autorizaci právnických osob pro vydávání certifikátu ES přezkoušení typu nebo
právnických osob pro vydávání technických zpráv nebo certifikátu uvedených v § 3 odst. 2 se
uplatňují podmínky stanovené v příloze č. 2 k tomuto nařízení. Právnické osoby, které splní
kritéria stanovená v příslušných harmonizovanýc h technických normách, jsou považovány za
vyhovující príslušným podmínkám.
(2) Autorizovaná osoba poverená k vydávání certifikátu ES prezkoušení typu se postupem
podle § 11 odst. 7 zákona stává notifikovanou osobou.

Citace
Příl.2
PODMÍNKY AUTORIZACE
Podmínkami autorizace podle § 11 odst. 2 zákona jsou
1. Potrebné personální zajištení a nezbytné prostredky a vybavení.
2. Odborná zpusobilost a profesionální bezúhonnost zamestnancu.
3. Nezávislost zamestnancu a technických pracovníku, kterí provádejí zkoušky, pripravují
zprávy, vydávají certifikáty a provádejí overování podle tohoto narízení, vuci všem organizacím,
skupinám nebo osobám prímo nebo neprímo zainteresovaný m na dotycném výrobku.
4. Zachování mlcenlivosti zamestnancu ( § 20a zákona ).
5. Pojištení odpovednosti za škodu ( § 11 odst. 3 zákona ).

Zvláštní, v předloze PDF ty nabodeníčka jsou. Originál zde: http://k313.feld.cvut.cz/emc/NV%2018_2003.pdf
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
XL
« Odpověď #6 kdy: 24.01.2009, 17:02 »

18/2003 už neplatí, nyní je to 616/2006:
1=616/2006&PC_8411_l=616/2006&PC_8411_ps=10#10821" target="_blank">http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/701/.cmd/ad/.c/313/.ce/10821/.p/8411/_s.155/701?PC_8411_number 1=616/2006&PC_8411_l=616/2006&PC_8411_ps=10#10821

NEBO:
http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/699/_s.155/699/place
a hledat 616/2006
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #7 kdy: 24.01.2009, 17:32 »

Nojo, to mi zase něco uniklo. Ale sedmnáctku doufám nezrušili!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 24.01.2009, 17:40 »

Nespadá tato činnost pod:
Zkoušky elektromagneti cké kompatibility podle nařízení vlády č. 616/2006 Sb.(ekv. direktiva 2004/108/ES) pro vybrané skupiny zařízení.
Mrkněte taky sem:
http://www.cmi.cz/index.php?lang=1&wdc=106#N%C3%A1klady
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
dolac
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 25.01.2009, 10:23 »

Pan Bajgar nebude robiť laboratórne testy EMC, ktoré robí napr. ČMI. Jednak nebude mať na to potrebnú techniku a ani akreditáciu. Pan Bajgar bude jednoducho posudzovať spätné vplyvy odberateľov. Na to nepotrebuje žiadnu akreditáciu. Samozrejme, musí mať požadovanú odbornú kvalifikáciu a oprávnenie pracovať na VTZ podľa vašich predpisov.   
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
dolac
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 25.01.2009, 18:14 »

A je nutné k tomu mít nějaké zkošky?
Neviem aké skúšky by ste chcel robiť, a u koho? Ja robím tieto činnosti už niekoľko rokov, a okrem toho že mám §23, som žiadne iné skúšky nerobil. Ak to chcete robiť, musíte mať zodpovedajúcu meraciu techniku a potrebujete mať dostatočné odborné (nielen praktické ale najmä teoretické) znalosti z tejto oblasti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 25.01.2009, 18:37 »

 To Dolac:
V odkazu je také:
  úředního měřiče: pracovník s kvalifikační úrovní D, má předpoklady k samostatnému provádění certifikované činnosti v oblasti úředního měření včetně úplného dokladování prováděné činnosti.
 Tato činnost není vykonávána jen v laboratoří, ale i v terénu.
Myslím ,  že jde o to pro koho a za jakým ůčelem se vykonávají tato měření. Pro soukromou potřebu není třeba akreditace, nebo jen přehled o zdrojích EMC rušení, ale pro podklady na podání žaloby / z důvodu rušení / musí být toto měření podložené akreditovanou osobou, nebo organizací.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
dolac
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 25.01.2009, 21:10 »

To Hejčl: ČMI ako certifikačný orgán preskúšava a následne udeľuje akreditáciu jednak pre výkon metrologických činností, ktoré sú spojené s overovaním určených meradiel a jednak pre výkon úradného merania podľa požiadavky § 21 zák. č. 505/1990 Sb. Úradným meraním sa podľa tohto zák. rozumie metrologický  výkon,  o výsledku  ktorého vydáva autorizovaný subjekt doklad, ktorý má charakter verejnej listiny. Jeho náležitosti stanoví  ministerstvo vyhláškou.
Myslím, že pan Bajgar nebude zriaďovať Autorizované meracie stredisko a nepotrebuje robiť ani úradné meranie. Činnosť o ktorej uvažuje, bude robiť na základe objednávok odberateľov a výsledky, resp. zistenia budú využiteľné iba pre jeho zákazníka, prípadne pre tretiu stranu (napr. distribútora) a určite to nebude verejná listina.

Edit: Ono v tejto práci neide ani tak o podávanie žalôb, ale hlavne o zistenie a riešenie problémov. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Je povinnost ochránit před bleskem pouze budovu, nebo je též nutno chránit uživatele parkoviště?
 Tip na www o EMC...
 Kam uzemnit přepěťové ochrany?
 Jak správně vyřešit ochranu proti přepětí v objektu s temperováním okapů?
 Kolik použít přepěťových ochran na venkovní motory?
 Je elektrické pole v místnosti od nové elektroinstalace příliš silné?
 Aký druh/typ prepäťovej ochrany použiť k motoru čerpadla?
 Máte již svůj Bulletin DEHN+SOEHNE 2011?
 DEHN: Nový katalog DEHN + SÖHNE 2011
 Aká je účinnosť ochrany proti priamemu zásahu bleskom?
 Jak pohlížet na rozvaděče a instalace pohledem EMC
 Seminář: Praktické zkušenosti soudních znalců při řešení soudních sporů v ČR a SK
 DEHN + SÖHNE: Ochrana rodinného domu před bleskem a přepětím
 Čo spravíte, keď sa bude blížiť veľká geomagnetická búrka?
 Jak správně připojit klimatizaci vzhledem k citlivým spotřebičům v okolí?
 Jaké nebezpečí asi při bouřce přinášejí přístroje, které obsahují obrazovku?
 Jak hodnotíte Aplikační příručku EMC od Schneideru vy?
 Projektování a montáž pro ochranu před bleskem ...
 Pozvánka na 4. seminář "Rozbor mimořádných událostí z pohledu soudních znalců"
 Elektromagnetická kompatibilita a inteligentní domy
 Ochrana před bleskem prostor staveb s nebezpečím výbuchu
  Základní ochranná opatření proti LEMP
  Jakým způsobem se stanovuje EMC odolnost transformátoru?
 Edmund Pantůček o EMC a reálných rizicích
 Jak správně uzemnit přepěťovou ochranu?
 LAPP: Novinka SKINTOP BRUSH ADD-ON 24
 Ochrana proti přepětí a jištění LED osvětlení a LED světelných zdrojů
 Jak chránit motor a elektroniku rotačního polohovadla před svařovacímu proudem?
 eDEHN#43: Faradayova klec snadno a rychle
 SCHRACK: Ochrana před bleskovými proudy a přepětím

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (2)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.039 sekund, 23 dotazů.