Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití
| | |-+  Kolika portový switch je optimální pro rodinný dům?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] 4 5 6 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kolika portový switch je optimální pro rodinný dům?  (Přečteno 67315 krát)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #36 kdy: 24.09.2011, 08:51 »

Jak tak na to koukám uděláme na toto téma živé vysílání na Elektrika.tv/live
Protože je zde hodně zajímavých myšlenek, které se musí rozvést hned.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
peter.ba
« Odpověď #37 kdy: 24.09.2011, 11:07 »

Asi som blázon, ale doma mi wifi bohate stačí. Hlavne ak internet provider prenáša signál cez mikrovlnku. (4096/512) - 2xPC, 3xnetbook, 3xsmartphone, 1x wifiprinter.
A pre zástancov UTP aj v kúpeľni, nezabudnite, že na jeseň bude predstavená chladnička Samsung s pripojením na ethernet takže vám bude posielať info čo v nej chýba.  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #38 kdy: 24.09.2011, 11:27 »

Není nad to, než se "naložit" do vany, plné horké vody a sledovat film pro pamětníky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jiří Mudra
*
Offline Offline



« Odpověď #39 kdy: 24.09.2011, 12:52 »

Velmi dobré téma. Vzhledem k tomu, že mě brzy čeká rekonstrukce čerstvě koupeného domu, jsem rád, že mé myšlenky na řádné zadrátování nejsou zcestné. A jsem opět o něco moudřejší.

Ale z jiného úhlu pohledu: Nyní žiji ještě v domě u rodičů, celkem 5 členná domácnost. Rekonstrukce el. rozvodů není provedena. Každý člen má 1 počítač.   Disponujeme NAS, tiskárnu máme přes printserver (součástí switche a wifi routeru). Bydlíme na vesnici, kde ADSL se blíží hranici nefunkčnosti, některé aplikace tedy odpadají

Stávající síť je tedy router s adsl modemem, na tento jsou připojeny 4 počítače a další switch (s wifi routerem a printserverem),  kde je připojen 1 počítač a NAS. Kabel můžeme připojit už jen jeden, zatím ale není třeba. Notebooky jedou přes wifi (dosah po celém domě i na dvůr). Nepatříme (jako rodina) mezi lidi, kteří potřebují mít přípravu na LAN úplně všude, takže s ohledem na budoucí připojení by bylo záhodno počítat ještě cca +4 LAN zařízení či PC. Když to shrnu, tak pro nás by vystačil cca 10x LAN + wifi router.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrikář - údržbář §6, §8
Milan_Sk
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #40 kdy: 24.09.2011, 23:32 »

jen dotaz - na co UTP v koupelně?
Skúste prosím porozmýšľať čo všetko môže ísť cez UTP do kupľne. Neťaháme UTP, ale SFTP kábel.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mojím hobby sa stalo Arduino Smích
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #41 kdy: 25.09.2011, 10:05 »

Velmi dobré téma. Vzhledem k tomu, že mě brzy čeká rekonstrukce čerstvě koupeného domu,
Když jsme stavěli dům psal jsem článek o počtu zásuvek v pracovně. Podle mnohých jsem počet přehnal. A dnes se bez dalších tří pětipsů neobejdu.
A pak si nechte poradit.
:-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Václav Pešek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #42 kdy: 25.09.2011, 22:16 »

v běžném pokoji mám cca 8-10 zásuvek.... všichni se diví na co...... :-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

CNC mechanik - §6
Petr M
« Odpověď #43 kdy: 26.09.2011, 08:54 »

Ještě se vrátím k té tiskárně a skeneru. Jasně, pracovní věci se dají řešit v práci a je to levnější, ale tiskárna doma je důležitější jak mikrovlnka.

Aspoň teď pro nás - prodej domu a bytu, kopupě domu a hromada papírování kolem toho. Je mnohem efektivnější si nechat poslat od právníka návrh smlouvy mailem, doladit po mailu požadavky a detily, vytisknout doma, podepsat a ověřit popisy na poště, než 5x jezdit za právníkem do kanceláře a zasekat se pokaždý na hodinu v koloně.

Další věc je, že přítelkyni baví kreslit obrázky na textil. Její metoda je nalezení obrázku na netu, následně tisk, přenesení na textil pomocí kopíráku a ručná vybarvení. Když chytne inspiraci v pátek večer a měla by čekat až do pondělka, asi bych s ní nevydržel.

Pak taky ženská představa zarámovaných fotek z dovolené....

No a tady zmíněný děti, který kvůli škole mají požadavek na domácí kancelář, jsou přece taky samozřejmost.

Takže není důvod, proč doma nemít síťovou tiskárnu nebo klasckou tiskárnu + print serrver (do 1000 se vejde s přehledem). Spíš naopak.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Vykoupil
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #44 kdy: 26.09.2011, 10:01 »

Když jsme tady začali u těch bláznů, ikdyž jsem nejdřív nechtěl, nedá mi to a musím rýpnout. Jak se tak dívám, mé kdysi s nadsázkou myšlené tvrzení, že lidi se dělí na ITáky a ty normální, už začíná tu nadsázku těžce postrádat... Mrknutí UTP do koupelny, to už skutečně hraničí s kandidaturou na pobyt u nás v Černovicích... Šok Myslíte, že je fakt nutné mi v RD všechno přes obrazovku pod kontrolou? Není např. jednodušší zvednout zadek a podívat se z okna, co se děje před domem, než na to koukat přes kameru a obrazovku PC 2m od okna? To byl jenom příklad, je spousta dalších věcí, u kterých použití moderních technologií hraničí až s nezdravou pohodlností... Ale kdo chce kam........... ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Vykoupil
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #45 kdy: 26.09.2011, 10:17 »

A ještě jeden takový příklad, jak je jednoduché v tomto směru zblbnout. Jak jsem zjistil, taky nejsem úplně imunní. Moje maminka má v doma ve sklepě kotel na uhlí, docela komfortní (el. pohon roštu,  termostaty, ovládání přes prostorový termostat),  u kterého je nutné nastavením krkokování roštu udržovat teplotu spalin na výstupu v určitém rozmezí. A protože jí vadilo, že musí často běhat do sklepa kontorlovat teplotu na budíku, tak jsem začal vymýšlet, jak jí to ulehčit. A vymyslel jsem, že jí tam šoupnu nějakou obyčejnou webkameru připojenou k PC v obýváku. Takže by se mrkla na obrazovku a nemusela by běhat do sklepa. Už jsem začal řešit detaily a následně mi docvaklo, že by to bylo sice hezký, ale v té tmě ve sklepě by toho moc přes tu kameru neviděla, a kdyby kvůli tomu běhala ke dveřím do sklepa rozsvěcet, tak to už může rovnou seběhnout a podívat se přímo. Jistě, i tento problém by šel technicky vyřešit, ale už ne jednoduše a levně.
Takže tohle je jenom malý příklad toho, jak člověk, když doma začne kombinovat, tak může taky snadno překombinovat.
Ještě bych třeba navrhoval v RD nebo v bytě přístupový systém na otisky prstů či sítnici ke všem dveřím, aby ne každý člen domácnosti měl všude přístup, to by se přece mohlo v budoucnu hodit, což...? tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #46 kdy: 26.09.2011, 10:40 »

Koukám, že přirovnání WiFi k bláznovství se docela chytlo. Nechtěl jsem se tím nikoho nějak dotknout, nebyl to samozřejmě záměr. Pokud se i tak stalo, těší mě to  Škleb Ale dál vážně.

V praxi řešíme často různé opravy či servis a veškeré bezdrátové technologie obecně spadají do té obecné kategorie "kurvítek". A to včetně WiFiny. Samozřejmě, že nějaký čas jede, ale záleží na lokalitě a vašich sousedech. A to je věc, kterou nikdy neovlivníte. Samozřejmě, že pokud dojdu někomu dělat návrh na rekonstrukci, metaliku mu nabídnu a vysvětlím proč. Pokud ji odmítne, je to již volba zákazníka.
Je nepsané pravidlo, že metalická kabeláž musí být provedena tak, aby při její případné nefunkčnosti IT pracovník řešil pouze problém aktivních prvků. A od toho se odvíjí vše ostatní, včetně WiFi.

Ještě si dovolím poznámku k těm domácím sítím. Člověk nemusí být zrovna IT šílenec, ale normálně a logicky uvažující člověk rád využije možnosti, které mu strukturka nabízí. To, že je pouze k distribuci připojení k internetu je hluboký omyl. I na domácích počítačích je vhodné například dělat zálohu dat. Ony takové ztracené fotky z dovolené za kilo docela zamrzí  Smích Já osobně jsem líný při každém vypnutí PC provést ručně zálohu, proto využívám synchronizaci při vypnutí a síťový disk. Ale je to samozřejmě věc názoru. Kdo již někdy přišel o data ví, "vo co go". Takových příkladů bych mohl uvést kvantum, ale proč? Kdo má zájem, využití strukturky si najde a kdo zájem nemá, tomu je ztrátou času vysvětlovat, proč nemá čůrat proti větru.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Petr M
« Odpověď #47 kdy: 26.09.2011, 10:41 »

Musím říct, že na rozvodech po domu je nejvyšší položka ne za materiál, ale za práci  podivej

Teď mám povoleno od drahé poloviny v novým domu upravit instalace dle libosti. A vyjde to levněj, dokud ještě nejsou omítky, dokonce i finance jsou na to teď vyhrazeny. Takže pohodička...

Za 5-10 let může nastat následující situace při koupi nějakýho krámu nebo přeorganizováv ání obýváku nebo nutnosti změny technologie:
1. Večer to udělám, jenom to píchnu do zásuvky a přepojím patch kabel v racku. Za chvilku není co řešit.
2. Poslechnu si: "Zbláznil ses? Tahat tady kabel pod kobercem? Kdo o to má sakra zakopávat? Něco s tím fujtajblem udělej"
3. Poslechnu si: "To fakt myslíš vážně, sekat v zařízené místnosti do zdi?"
4. Absolvování několikahodino vé přednášky na téma "Elektroinstala ční lišty a estetický dojem z nich"
5. Permanentní poslech toho, jak ta za...ná WiFina furt padá a jak je to pomalý, že se furt trhají filmy a kdesi cosi.
6. Vykašlu se na změnu úplně  budu za chomtáka, který nedokáže zapojit jeden pitomý krám. To zase nedovolí profesionální hrdost.

A teď co je najlepší volba? Klid pro nervy a pohodu pro žaludek doma zaručí jedině první alternativa... Takže vzhůru pro husí krky a pytel sádry...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #48 kdy: 26.09.2011, 10:44 »

Ne ono je to trochu o myšlení a předpokladu. Za svůj život jsem zažil názory typu:
Počítač je na nic, na vše stačí papír a tužka.
Internet je k ničemu, je to ztráta času.
Mobil nechci, jen by mne lidé otravovali.
Navigaci nechci, mám mapu.
Mail v mobilu je na nic, nic nespěchá.
Ty kdo to říkali jsem rozdělil do dvou skupin, jedni trvají na svých proklamacích a dodržují je, s těmi se už většinou nestýkám, pokud se nejedná o někoho z rodiny, jejich svět je prostě moc odlišný a tak si nyní nemáme co říct a ani napsat  Úsměv.
No a pak na ty co to sice říkali, dokonce se jim povedlo přesvědčit část svého okolí, ale pak většinou tyto proklamace opustili a svým chováním dělají přesný opak, možná i extrémní.

Ono to Utp v koupelně je dobré na VOIP, internetové rádio či televizi, nebo i IP kameru, aby děti mohli od PC z práce uvidět mé bezvládné tělo a zavolat mi pomoc, nebo nespěchat domů.

Investice do elektrické instalace je na minimálně dobu 5 let a pokud nechci za tu dobu kopat, tak zariskuju svůj odhad a udělám to i když nemám pouze pozitivní zkušenost. (v roce 2001 jsem do každé místnosti nechal táhnout telefon).
Jako nezdravou pohodlnost tedy spíše vnímám to, že se lidé nechtějí učit a raději se snaží svět zakonzervovat takový jaký je.

PS: Podle všech průzkumů má vyšší průměrné dožití úředník, než manuálně pracující. .......... to s těmi otisky se mi líbí, bohužel to vychází na cca 10-20 tis. jedny dveře, tak tam zatím natáhnu jen kablík :-).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Jan Vykoupil
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #49 kdy: 26.09.2011, 11:40 »

To Hájek:
Novým poznatkům a technologiím se nebráním. To je samozřejmě hloupost. Jen se zamýšlím nad zdravou úrovni pohodlí či komfortu, který nám doma (ne v práci) poskytují. A to je skutečně hódně relativní...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #50 kdy: 26.09.2011, 12:20 »

To Hájek:
Novým poznatkům a technologiím se nebráním. To je samozřejmě hloupost. Jen se zamýšlím nad zdravou úrovni pohodlí či komfortu, který nám doma (ne v práci) poskytují. A to je skutečně hódně relativní...
No popravdě taková síťová tiskárna zrovna není o pohodlí. Zpravidla musíte vstát a jít pro dokument do vedlejší místnosti či minimálně k vedlejšímu stolu  Mrknutí
Heleďte, vy jste z Brna podle té poznámky o těch Černovicích, že? Nechcete se stavit příští týden na setkání clusteru U kapličky? Docela rád bych s vámi pokecal  Mrknutí Vážím si lidí, co obhajují opačný názor jak já a dokážou argumentovat. Toto je zpravidla vždy přínosem pro obě strany.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #51 kdy: 26.09.2011, 12:31 »

Pokud zamýšlený konfort nepřesáhne mez potřebnou k jeho ovládání, instalaci a provozu, je lépe se chytit té tužky s papírem.
Před nástupem éry PC jsem domovní instalaci zintelegnil centrálním vyp.,  který mě přes stykače vypnul elektriku v bytě mimo pro ledničku, zavřel el.mag. ventilem vodu a plyn, později jsem přidal překlenovací kontakty na cívky proudového chrániče pro lednici.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jozef BABJAK
« Odpověď #52 kdy: 26.09.2011, 12:53 »

Kolega Babjak mívá dobré příspěvky, ale v tomto vlákně evidentně šprýmuje ...

Kolega Babjak je potešený spätnou väzbou v prvej časti vety. Ku kritike v druhej časti vety kolega Babjak prehlasuje, že vo vlastnom záujme navštívi nejaké civilizované domácnosti a zoznámi sa s technológiami v nich používanými. Kroutím očima

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Vykoupil
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #53 kdy: 26.09.2011, 13:43 »

To Červený:
Já dokonce v těch Černovicích bydlím, teda vně té zdi, ne uvnitř... Mrknutí O setkání U kapličky nevím, zkuste napsat podrobnosti (čas, datum...). Pokud bych měl čas, klidně zajdu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5 6 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jaké jsou vaše zkušenosti s montážemi internetu a Wifi?
 Jak vyvést strukturovanou kabeláž v panel. bytě?
 Jak psát, nepsat e-mail!
 To nejlepší z WEB TOP100. Je váš web bezpečný?
 Co si myslíte o nových generických doménách?
 SCHRACK: Multimediální kabeláž Schrack 4 Home – flexibilní řešení pro vaše pohodlí
 Využíváte také PoE nebo jste zavaleni adaptéry 230V?
 SCHRACK: Realizace páteřní sítě
 SCHRACK: Datové rozvaděče
 Teče ethernet přes fázi?
 ACTIVE 24 výrazně nedoporučuji využívat!
 Jakou přepěťovou ochranu na internetové připojení (RJ45) pro maximální ochranu?
 Mimochodem, snad vám neřeší konektivitu pro vaše potřeby tímto 5GHz pojítkem?
 Trubko STORY: FFKu-Smart net
 Budete první, kdo bude vědět o možnosti optiky v husím krku?
 Máte již katalog nové technologie Datalight již u sebe?
 Jste pro zavedení cenzury a zdražení internetu?
 SCHRACK: Katalog datových produktů 2016
 Nová aplikace Siemens propojí světovou výstavu Expo 2020 v Dubaji s internetem věcí
 Technologie LI-FI se dostává do popředí
 Je nutný pro instalaci internetové přípojky odborník na EMC?
 5G u kulatého stolu na MSV 2021
 Kdo dokáže tu hromadu IoT zařízení synchronizovat?
 Zastavíte se na MikroExpo v Uherském Hradišti také?
 Konference MikroExpo bude 20. července opět v Uherském Hradišti
 Jak vypadal telemost na stánek české národní expozice?
 Co jsme psali o připojení na internet před čtvrtstoletím :-)
 Mikroexpo 2023 19.7.2023 – 17. ročník - Uherské Hradiště
 Kdy nám umělá inteligence pomůže s hledáním v technických normách ČSN?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.068 sekund, 22 dotazů.