Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Teče ethernet přes fázi?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Teče ethernet přes fázi?  (Přečteno 41154 krát)
milan_pokorny@centrum.cz
« kdy: 29.06.2012, 13:13 »

Chtěl bych vědět jestli homeplug adaptér pracuje pouze s pracovní nulou, nebo i s fází.
Dejme tomu, že mam dvě místnosti a každá je na jiné fázi.
Místnosti budu chtít spojit do LAN, bude homeplug adaptér fungovat, nebo musím natáhnout zvlášť rozvody pro LAN?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fip666
« Odpověď #1 kdy: 29.06.2012, 14:08 »

V malom objekte (byt/dom) by to nemal byt problem. V rozsiahlejsich instalaciach sa pouziva nejaky filter co powerline komunikaciu premosti cez jednotlive fazy - ale to nie je Vas pripad.

Kazdopadne niet nad UTP kabel, ak nie teraz tak v buducnosti powerline nahradte UTP. Ziadne problemy, vyssia rychlost, nulova spotreba (oproti powerline adapterom)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
SMILEK
« Odpověď #2 kdy: 29.06.2012, 14:10 »

Může fungovat (ale nemusí). Pokud dochází k souběhu pracovních vodičů jednotlivých fází v kabelu, signál se bude šířit i mezi nimi. Záleží však i na míře rušení,  vzdálenosti mezi zásuvkami, délce souběhu, apod. Většinou to v praxi v běžných podmínkách (např. RD, v rámci jednoho odběrného místa) funguje.  Úsměv 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
raj
« Odpověď #3 kdy: 29.06.2012, 16:15 »

Funguje to, nicméně jsem během 2leté záruční doby 3 adaptéry reklamoval ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 29.06.2012, 23:09 »

V rámci menšího domku nebo bytu mám lepší zkušenosti s "obyčejnou WiFinou..."
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 30.06.2012, 22:05 »

Funguje to, nicméně jsem během 2leté záruční doby 3 adaptéry reklamoval ...
Mám podobnou zkušenost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Václav Pešek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 01.07.2012, 16:06 »

az určitých příhodných podmínek to funguje, pokud vám stačí reálná přenosová rychlost cca 5Mbit.....

to UTP pokaždé někam schováte....  byť já jsem toto nepodcenil a mám v každé místnosti dvě přípojky... jednu i v garáži, (přesto jsem zde byl označen za lempla jelikož nemám LAN na záchodě a v koupelně :-) )
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

CNC mechanik - §6
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #7 kdy: 01.07.2012, 16:36 »

az určitých příhodných podmínek to funguje, pokud vám stačí reálná přenosová rychlost cca 5Mbit.....

to UTP pokaždé někam schováte....  byť já jsem toto nepodcenil a mám v každé místnosti dvě přípojky... jednu i v garáži, (přesto jsem zde byl označen za lempla jelikož nemám LAN na záchodě a v koupelně :-) )
Tak tedy v garáži ji nemám! Ale co pokoj tak dvě! Moje pracovna šest.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Ján Garaj
« Odpověď #8 kdy: 01.07.2012, 16:38 »

Tak tú kúpeľňu vám tolerujem, ale ten záchod, to je vrchol nezodpovednost i, no, no no!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Pešek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 01.07.2012, 21:39 »

Minařík: kuchyně 2x, OP 2x, ložnice 2x, dětský pokoj 4x, garáž zatím 2x, ale ten jeden protáhnu do kotelny, až budu pro garáž dělat topení
..   v garáži ji mám proto, že se hrabu ve veteránech, starejch motorech apod... a takovej NB se staženou příručkou k seřizování na obrazovce, lepší než vytištěný zamaštěný lejstro, který nakonec furt hledám....
naposled jsem to využil při téměř generální opravě motoru traktoru Zetor 3011...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

CNC mechanik - §6
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #10 kdy: 01.07.2012, 21:52 »

Mě na to stačí Wifi.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #11 kdy: 01.07.2012, 21:58 »

Mě na to stačí Wifi.
Na co ti stačí wifi? To stačí na pár lehčích zařízení. Wifi tady máme čtyři APN pro hosty a mobilními věcmi, ale videotelefony a ty datový toky co tu běhají mezi servery a stanicemi po wifi to asi ne.

Jen Apple TV už potřebuje "n"kovou wifi jinak čekáš a čekáš. Ještě abych tam honil provozní data. Brrr.
Zlatý kabely! (Schrack STP CAT7) Již deset let!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 01.07.2012, 23:28 »

Na co ti stačí wifi? To stačí na pár lehčích zařízení. Wifi tady máme čtyři APN pro hosty a mobilními věcmi, ale videotelefony a ty datový toky co tu běhají mezi servery a stanicemi po wifi to asi ne.

Jen Apple TV už potřebuje "n"kovou wifi jinak čekáš a čekáš. Ještě abych tam honil provozní data. Brrr.
Zlatý kabely! (Schrack STP CAT7) Již deset let!
Dobrá.
Ale ve vztahu k původnímu dotazu pokud něco neproženu dostatečně dobře WiFinou, která mi chodí až 54Mb, tak to tím adaptérem nepojede vůbec...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #13 kdy: 02.07.2012, 07:26 »

Na co ti stačí wifi?

Místo toho adaptéru. Dá se přes to normálně brouzdat, koukat na filmy v normálním rozlišení, poslouchat rádio.  Jinak mám samozřejmě taky strukturku CAT5.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Petr M
« Odpověď #14 kdy: 03.07.2012, 15:34 »

Jenom bych dodal, že power line je hodně citlivá na rušení a pokud má soused nějaký samo domo dělaný točivý stroj, paket se doručí až na 37. pokus a celková přenosovk je jenom zlomkem ze zlomku z WiFi...  zle Navíc stačí, aby si ten samý bazmek pořídilo několik lidí v ulici přenosovka spadne ještě víc.

Další fakt je, že svoje data nevystavuju tak, aby byly vidět. Do UTP nebo optiky se dostává o poznání hůř, než do dat na 230V nebo do WiFi...

Jinak u mě taky primárně jede kabeláž C5e a všechno kromě WiFi AP, TV a routeru ven je na 1GB/s. WiFi jenom šifrovaná pro netbook a mobily.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Roman Šafránek
*
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 04.07.2012, 11:27 »

Myslím si, že je skoro snazší odposlechnout nešifrovaná data z UTP než z dobře nastavené (WPA2-EAP) šifrované wifiny.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #16 kdy: 04.07.2012, 16:09 »

Zatímco k Wifi signálu má přístup kdokoliv jde okolo, k UTP se musíte dostat. Zabezpečení UTP je tak dobré,  jak dobrý máte zámek na dveřích.

Pro ty, co by přecejenom chtěli zajistit i UTP, máme tu SSH tunel. Ten ale musí podporovat jak PC, tak router.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #17 kdy: 06.07.2012, 20:51 »

Zatímco k Wifi signálu má přístup kdokoliv jde okolo, k UTP se musíte dostat. Zabezpečení UTP je tak dobré, jak dobrý máte zámek na dveřích...
Podle "ceny informace",  kterou chci získat, se mění u vynaložený prostředek...
I když má UTP kroucené páry, i ty něco málo vyzáří a tak se dá speciální technikou něco odchytit...
U STP je to horší.
DSP (digitální signálový procesor) podporovaný dostatečně výkonným procesorem dokáže vytáhnout i něco, co je X dB pod úrovní šumu.
Otázkou je, kdo my mě např. kontroloval co mi běží mezi PC a externím diskem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Stran: [1] 2 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jaké jsou vaše zkušenosti s montážemi internetu a Wifi?
 Jak vyvést strukturovanou kabeláž v panel. bytě?
 Jak psát, nepsat e-mail!
 Kolika portový switch je optimální pro rodinný dům?
 To nejlepší z WEB TOP100. Je váš web bezpečný?
 Co si myslíte o nových generických doménách?
 SCHRACK: Multimediální kabeláž Schrack 4 Home – flexibilní řešení pro vaše pohodlí
 Využíváte také PoE nebo jste zavaleni adaptéry 230V?
 SCHRACK: Realizace páteřní sítě
 SCHRACK: Datové rozvaděče
 ACTIVE 24 výrazně nedoporučuji využívat!
 Jakou přepěťovou ochranu na internetové připojení (RJ45) pro maximální ochranu?
 Mimochodem, snad vám neřeší konektivitu pro vaše potřeby tímto 5GHz pojítkem?
 Trubko STORY: FFKu-Smart net
 Budete první, kdo bude vědět o možnosti optiky v husím krku?
 Máte již katalog nové technologie Datalight již u sebe?
 Jste pro zavedení cenzury a zdražení internetu?
 SCHRACK: Katalog datových produktů 2016
 Nová aplikace Siemens propojí světovou výstavu Expo 2020 v Dubaji s internetem věcí
 Technologie LI-FI se dostává do popředí
 Je nutný pro instalaci internetové přípojky odborník na EMC?
 5G u kulatého stolu na MSV 2021
 Kdo dokáže tu hromadu IoT zařízení synchronizovat?
 Zastavíte se na MikroExpo v Uherském Hradišti také?
 Konference MikroExpo bude 20. července opět v Uherském Hradišti
 Jak vypadal telemost na stánek české národní expozice?
 Co jsme psali o připojení na internet před čtvrtstoletím :-)
 Mikroexpo 2023 19.7.2023 – 17. ročník - Uherské Hradiště
 Kdy nám umělá inteligence pomůže s hledáním v technických normách ČSN?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.054 sekund, 22 dotazů.