Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Jaké je vybavení elektroměrových rozvaděčů předepsané energetickou společností na Jižní Moravě?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaké je vybavení elektroměrových rozvaděčů předepsané energetickou společností na Jižní Moravě?  (Přečteno 9894 krát)
Miroslav Nyč
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 24.03.2005, 05:21 »

Jaké je vybavení elektroměrovýc h rozvaděčů předepsané energetickou společností na Jižní Moravě? Na stránkách www.eon.cz to nikde nemůžu nalézt. Poradíte mi někdo? Vím, že dřívější JME požadovala proudový chránič pře elektroměrem. Platí ještě tento požadavek v regionech, ve kterých společnost E.ON působí?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Nyč
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 24.03.2005, 05:50 »

Upřesňuji: konkrétně se mi jedná o schéma zapojení elektroměrů při různých sazbách. Máme dodat na Jižní Moravu staveništní elektroměrový rozvaděč pro stavbu rodinného domu, který bude vybaven jističem před elektroměrem s In 32 A, čili tzv. přímé měření.
Jaký připojovací standard je platný na Jižní Moravě?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Mirek Karel
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 24.03.2005, 07:29 »

Teda nechci se dotknout JME ,ale jejich web je samá výroční zpráva a samá chvála.Také jsem tam schemata nenašel.Jedině doporučuji zavolat na jejich info linku.Ale z vlastní zkušenosti vím,že co nemám na papíře, tak.........St áhnul jsem si formulář pro nový odběr a tam je kolonka pro hodnotu hlavního jističe,nikde se tam nezmiňují o chrániči.Ale jak říkám,zavolejte na služebnu,třeba vám pošlou faxem nebo mailem své požadavky.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

« Odpověď #3 kdy: 24.03.2005, 07:39 »

(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!).Už dlouho jsem nebyl na stránkách JME,ale kdysi jsem si nějaké soubory stáhnul .Ono je asi jedno jestli je to JME nebo jiná distribuční společnost.Des ka musí být 450x450,hlavní jistič charakteristik a "B".Jestli máte zájem mohu poslat soubory.Jeden obsahuje schéma zapojení elektroměrů,druhý je povídání o přípojkách.S pozdravem chladekst@iol.cz

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
« Odpověď #4 kdy: 24.03.2005, 07:58 »

Působím na JM, v elektroměrovém rozvaděči není nutný proudový chránič.
Oproti jiným krajům jsou u nás požadovány vodiče CY 10 k elektroměru,pokud je před elektroměrem jenom jistič. Pokud je před elektroměrem proudový chránič, mohou být použity vodiče CY 6.
Jinak zde žádné zvláštnosti nejsou.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Nyč
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 24.03.2005, 08:01 »

Na stránkách jiných energetických společností schémata jsou. Byly i na původních stránkách JME. Já ale potřebuji standard jihomoraváků, protože nechci mít problém s nesplněním jejich požadavků. Znovu opakuji, že oni měli svůj specifický požadavek oproti jiným společnostem právě v tom předřazeném PCH.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Nyč
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 24.03.2005, 08:04 »

TO: Jaroslav Hasala
Byl jste rychlejší nežli já. Děkuji za kvalifikovanou odpověď.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #7 kdy: 24.03.2005, 11:36 »

Pozor, samotný staveništní rozvaděč chránič ale mít musí.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Miroslav Nyč
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 24.03.2005, 16:05 »

Samozřejmě, ale až za elektroměrem - v již měřené části.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #9 kdy: 24.03.2005, 22:25 »

To: Nyč, požadavek PCH byl vyžadován a je jedinou možností ochrany samočinným odpojením v oblastech se špatnou vodivostí půdy. Hodnoty impedancí z důvodu špatného uzemnění nezajišťovaly ochranu samočinným odpojením (nulováním) jističi. Tyto případy byly ojedinělé a hlavně na samotách a na koncích distribuční sítě rozvodných závodu. JM byla jednou s těchto oblastí. Jinak schéma zapojení elektroměrovýc h rozvaděčů jsou v celé ČR téměř shodná.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Miroslav Nyč
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 25.03.2005, 05:52 »

Jaký byl a je provozován druh sítě na JM? Nebyl chránič požadován proto, že se v tomto případě jednalo o síť TT?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
« Odpověď #11 kdy: 25.03.2005, 07:47 »

To Nyč:
Dříve byla hlavně na vesnicích takřka výhradně síť TT, použití chrániče bylo vyloženě předepsané (před elektroměrem). V současné době jsou podle JME (EON) téměř všechny sítě TN-C.
V praxi je to možné identifikovat podle venkovního vedení, pokud jsou použité dřevěné sloupy a přípojky provedené vodiči, zřejmě jde o síť TT, pokud jsou sloupy betonové a přípojky provedené závěsným kabelem, jde o modernizovanou síť TN-C.
Trochu jsem to zjednodušil, ale v podstatě to tak je.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ivan Ševc
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 25.03.2005, 19:24 »

Mohu vám schémata oskenovat a poslat mailem. Máte-li zájem napište na seiv@seznam.cz.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdeněk Brancuzský
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 29.10.2005, 18:36 »

Omyl,u staveništních rozvaděčů musí být proudový chránič před elektroměrem a dokonce i před hl. jističem ! (požadavek E.ONu.)

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Vykoupil
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 04.11.2005, 09:41 »

Pane Hasalo, kde se píše o té nutnosti průřezu 10, pokud je tam jistič. Mám poslední "Připojovací podmínky...... .." JME z 7/2003 a tam se píše v odstavci 5.1.1.,  že min. průřez je 6 mm2. O jističi, či chrániči ani slovo...... Že by vydali ještě něco jiného? Nasměrujte mě, prosím.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Moravec
*
Offline Offline




« Odpověď #15 kdy: 05.11.2005, 17:59 »

http://www.cez.cz/presentation/cze/instance_view.jsp?folder_id=7023
Hezké obrázky - připojovací podmínky.
Ale Severní čechy. je to V pdf. :-(.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ivo Konvalina
*
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 25.11.2005, 20:08 »

No nevím ale podle mých zkušeností mají jiné připojovací podmínky "JČE" a jiné "JME" i když je to EON.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ivan Ševc
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 28.11.2005, 10:31 »

Mám připojovovací podmínky JME v elektronické podobě pdf. Má-li někdo zájem, může si ně napsat na mail seiv@seznam.cz

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.056 sekund, 22 dotazů.