Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Mohu nepravidelně bez živnosti 205 provést revizi spotřebičů?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Mohu nepravidelně bez živnosti 205 provést revizi spotřebičů?  (Přečteno 14429 krát)
XXX
« kdy: 15.03.2008, 12:07 »

Měl jsem živnost 205.
Zrušil jsem jí.
Mám oprávnění, osvědčení, §6,8,9.
Je "špatně" provedu-li ze staré známosti jedinému zákazníkovi
jednou do roka (nesoustavná činnost dle Ž-zákona) revize spotřebičů?
Výše zmíněnou smlouvou -daň tedy odvede on.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdeněk Pikhart
OSVČ - Tábor
*
Offline Offline



revizní technik-E2/A , elektromontáže


WWW
« Odpověď #1 kdy: 15.03.2008, 14:53 »

Podle mě tyto práce na dohodu můžete provádět.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

revize, montáže a opravy převážně v občanské výstavbě a průmyslových provozech
raj
« Odpověď #2 kdy: 15.03.2008, 15:38 »

Pokud objem nepresahne 100 hodin, tak je to jedno.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Slabý
*
Offline Offline



OSVČ


WWW
« Odpověď #3 kdy: 15.03.2008, 20:28 »

Od loňského roku je objem hodin pro "Dododu o provedení práce" stanoven na 150/ rok pro jednoho zaměstnavatele . Zaměstnavatel můsí být přihlášen na FÚ  k této dani. Pakliže máte platné osvědčení můžete práce provádět.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E1B
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #4 kdy: 20.03.2008, 11:55 »

A nemusí mít náhodou člověk provádějící práce na elektrických zařízeních také oprávnění k činnosti?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Michal Slabý
*
Offline Offline



OSVČ


WWW
« Odpověď #5 kdy: 20.03.2008, 12:26 »

Nejsem si jistý, ale oprávnění je pro toho, kdo se tím chce živit. Je potřebné pro vydání ŽL, př. zapsání do OR. Když, ale budu pracovat zadarmo(pro sebe, známé....),   tak by mělo stačit osvědčení pro danou činnost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E1B
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #6 kdy: 20.03.2008, 18:24 »

... zadarmo, ro sebe, známé... hmm to nevím, možná, ale práce prováděné na dohodu již jsou smluvním vztahem. To by se to dělalo revize, i další práce bez osvědčení a oprávnění jen tak za čistý na ruku  Škleb Takových chytrých by nás byly tisíce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

ferdo
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 21.03.2008, 18:48 »

Nejsem si jistý, ale oprávnění je pro toho, kdo se tím chce živit. Je potřebné pro vydání ŽL, př. zapsání do OR. Když, ale budu pracovat zadarmo(pro sebe, známé....),   tak by mělo stačit osvědčení pro danou činnost.
Neponám síce Českú legislatívu,ale na Slovensku je opravnenie nutné iba vtedy ak mám zamestnancov na pracovný pomer samostatne pracujúci živnostník musí vlastniť iba osvedčenie,ktoré platí iba 5 rokov potom musí isť na pravidelné preškolenie kde mu organizácia,ktorá toto prevádzá vydá o tomto potvrdenie toto platí aj pre revízných technikov.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
XXX
« Odpověď #8 kdy: 22.03.2008, 19:41 »

,  no já oprávnění mám, ještě z dob živnosti -zmiňoval jsem to v úvodu- a nevím o tom, že by bylo časově omezené / na rozdíl od osvědčení/ - někdo to tu již psal nějaký  "znalec",  pokud nebudu činnost dělat soustavně myslím, že by to mělo být O.K.
Ale kdo ví něco na 100 %,  snad jen ,  že umře.........
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Kořínek
RT - E1 / A+B
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 27.03.2008, 08:41 »

 Super!  Nejsem vykladač "našeho " práva, ale myslím :
OPRÁVNĚNÍ  bylo vystaveno na fyzickou osobu pana XXX
- platí tedy pro pana XXX, pan XXX zastavil živnost pro kterou OPRÁVNĚNÍ platilo
pan XXX jako fyzická osoba bude provádět činnosti na smlouvu o dílo pro ORGANIZACI ,  logicky pojato, tato ORGANIZACE by měla mít mimo jiné taková oprávnění, která se vztahují do oblasti vyhrazených zařízení (jako je elektrické zařízení)
Omlouvám se za nesrozumetelno st pokusím se přidat příklad:
1)- jako elektrikář jsem zjistil, že je vadný el.ohřívač vody. Koupil jsem nový, starý demontoval ,nový namontoval, zapojil odrevidoval. Při kontrole ŽÚ  - jsem byl obviněn z neopávněného podnikání v oboru vodoinstelater ství,     Výsledek byl ten, že jsem "přispěl" na rozvoj ,  "vyběhal další ŽL ,  přehodnotil skutečnosti a tak na "hlupé" věci se snažím doložit "chytré" podklady.
Podívejte se npř. jaké ŽL potřebujete na nákup a prodej - to fakt nemá chybu!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #10 kdy: 27.03.2008, 10:48 »

Podle mého laického názoru potřebuji oprávnění jako doklad pro vydání ŽL. K ničemu jinému neslouží. Pokud pracuji jako RT pro zaměstnavatele a reviduji pouze vlastní zařízení (ne "na kšeft"),  oprávnění taky nepotřebuji.
Z toho mi vyplývá, že revize na smlouvu o provedení práce (obdoba pracovní smlouvy) oprávnění nepotřebuji.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #11 kdy: 27.03.2008, 17:51 »

NO a předchozími dvěma příspěvky se dostáváme možná k jádru věci. Musí nebo nemusí mít zaměstnavatel (je jedno jakou formou smlouvy zaměstnává) který zaměstnává elektrikáře vystavené oprávnění k činnosti a ŽL na elektropráce?
Anebo to řeší nějaké další jiné předpisy? Zaměstnává-li tedy někdo údržbáře pro opravy pro vlasní potřebu firmy, musí ten splňovat alespoň §7 vyhl.50/78 Sb.
Jaké na tohle máte názory?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Tomáš Rejtek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 26.04.2008, 09:46 »

Pokud by byla práce prováděna soustavně a za úplatu bylo by to možno posuzovat jako neoprávněné podnikání podle tr. zákona.

Rejtek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.059 sekund, 22 dotazů.