Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Znění zákonů, norem, vyhlášek....
| |-+  Diskuze o ČSN
| | |-+  Chcete zdarma a legálně normu ČSN 33 2000-4-46 ed.2?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Chcete zdarma a legálně normu ČSN 33 2000-4-46 ed.2?  (Přečteno 12289 krát)
Hynek Bureš
OSVČ
*
Offline Offline



projektant elektro nn, vn, slaboproudy


WWW
« kdy: 09.01.2008, 20:42 »

První vlaštovka (a možná není jediná): Chcete zdarma ČSN 33 2000-4-46 ed.2 Elektrotechnic ké předpisy - Elektrická zařízení - Část 4: Bezpečnost - Kapitola 46: Odpojování a spínání
tady je, tak kdo má zájem sosejte rychle, než to zruší Mrknutí http://eshop.cni.cz/iPopWeb/nahledy/33/65354/65354_nahled.htm
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jednoduchá zadání mívají často komplikovaná řešení. Jednoduchá se zdají být jen proto, že komplikace si žádný zadavatel nechce připustit. Řečeno česky: vyřeš to jednoduše norma nenorma, hlavně ať je to skoro zadarmo.
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #1 kdy: 09.01.2008, 21:28 »

Že by už konečně ?  to cumim
To se spíš někdo v Biskupském dvorečku asi zapomněl.  Škleb

V každém případě skvělý tip  Palec vzhůru
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Josef Drda
OSVČ RT-E2A
*
Offline Offline



TNS


« Odpověď #2 kdy: 10.01.2008, 07:30 »

díky za tip     Šok
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize, kontroly a servis strojů, přístrojů, elektrických i elektronických zařízení a elektroinstala cí. 
Specializace na servis vstřikovacích lisů a vytlačovacích strojů na plasty včetně jejich periferií.
Neočekávej ,  že budeš osvícen ,  vstoupí-li do tebe elektřina ...
Bartoň Jiří
OSVČ-Revizni technik E2/A, EZS Ostrava
*
Offline Offline



Nejhorší když vás to baví


« Odpověď #3 kdy: 10.01.2008, 07:46 »

To jsem ani netušil, že dnes bude tak skvělý den. Hned mám lepší naladu.
Mimochodem všiml jsem si že se už může děkovat tak děkuji Super!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Svůj první jistič jsem vyhodil v roce 1967 svým tříletým tělem pomocí otvíráku  na sardinky.Od té doby vím na které straně je fáze.
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #4 kdy: 10.01.2008, 08:14 »

 Pláč
Mně to nejde uložit, ani tisknout, že by rafinovaná ochrana ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 10.01.2008, 08:18 »

Koukám že je opravdu celá.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #6 kdy: 10.01.2008, 08:23 »

No uložit asi nejde, tiskový soubor je guláš,  ale tisknout OK.

Je celá,  chybí pouze strana 12, a ta je čistá.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #7 kdy: 10.01.2008, 08:26 »

 Úsměv
Pomohlo mi až uložit jako .mht
A tisk už taky jde, možná shoda okolností zaseklé tiskárny, po restartu OK
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Bartoň Jiří
OSVČ-Revizni technik E2/A, EZS Ostrava
*
Offline Offline



Nejhorší když vás to baví


« Odpověď #8 kdy: 10.01.2008, 08:32 »

Já jsem dal uložit cíl jako.... a mám to tam
a pro zicher ještě jsem označil celý text a zkopiroval a vložil do WORD
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Svůj první jistič jsem vyhodil v roce 1967 svým tříletým tělem pomocí otvíráku  na sardinky.Od té doby vím na které straně je fáze.
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 10.01.2008, 08:39 »

Ano to je správný postup.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #10 kdy: 10.01.2008, 09:12 »

A co takhle 33 2000-4-43 ? Úsměv
http://eshop.cni.cz/iPopWeb/nahledy/33/65863/65863_nahled.htm
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #11 kdy: 10.01.2008, 09:27 »

Hodnej. poklona
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Hynek Bureš
OSVČ
*
Offline Offline



projektant elektro nn, vn, slaboproudy


WWW
« Odpověď #12 kdy: 10.01.2008, 10:23 »

To jsou věci. Asi máme na čni spojence. Stačí soubor - uložit jako ...a zvolit webový archiv s koncovkou .mht
Tak se celá stránka i s obrázky uloží do jednoho souboru. Ještě mě napadá si udělat mirror celé sekce náhledů prográmkem wget  Zlej
A možná toto téma raději "nechat zmizet" dřív než ho objeví někdo nepovolaný  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jednoduchá zadání mívají často komplikovaná řešení. Jednoduchá se zdají být jen proto, že komplikace si žádný zadavatel nechce připustit. Řečeno česky: vyřeš to jednoduše norma nenorma, hlavně ať je to skoro zadarmo.
Josef Drda
OSVČ RT-E2A
*
Offline Offline



TNS


« Odpověď #13 kdy: 10.01.2008, 10:35 »

Pomocí programu PDFCreator ( program je free) lze  uložit (tisknout do souboru)
přímo    jako soubor  v   *.pdf
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize, kontroly a servis strojů, přístrojů, elektrických i elektronických zařízení a elektroinstala cí. 
Specializace na servis vstřikovacích lisů a vytlačovacích strojů na plasty včetně jejich periferií.
Neočekávej ,  že budeš osvícen ,  vstoupí-li do tebe elektřina ...
Josef Dolejšek
*
Offline Offline



Důchodce, ale stále ještě příležitostný projektant


« Odpověď #14 kdy: 10.01.2008, 17:26 »

Vážení kolegové, upozorňuji vás, že norma ČSN 33 2000-4-46 nacházející se na výše uvedeném odkazu je v původním znění. Mezitím již vyšla oprava 1 (věstník ČNI 5/2005). Opravou 1 se vkládá další část textu do první věty článku 46N6.4. Vložený text jsem zvýraznil.

46N6.4 Pohyblivý přívod bez ochranného vodiče s vidlicí bez ochranného kontaktu, hodící se do zásuvky s ochranným kontaktem, smí být v rozvodu nn použit jen k připojení předmětů třídy ochrany II jako neoddělitelný přívod, popřípadě opatřen zásuvkou pro předměty třídy II. V takovém případě musí být vidlice i zásuvka neoddělitelně spojena s pohyblivým přívodem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Dolejšek
*
Offline Offline



Důchodce, ale stále ještě příležitostný projektant


« Odpověď #15 kdy: 11.01.2008, 08:40 »

Dokonce i k normě ČSN 33 2000-4-43, na kterou dal odkaz p. Doležel, byla vydána oprava 1 (11/2006). Pokusím se zjistit text té opravy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #16 kdy: 11.01.2008, 09:00 »

Všechny opravy norem jsou zdarma přístupné.
http://www.cni.cz/NP/NotesPortalCNI.nsf/key/produkty_a_sluzby~normy~opravy_csn_zdarma?Open
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Pavel Tesař
*
Offline Offline



OSVČ-www.elektroprojektant.cz


« Odpověď #17 kdy: 11.01.2008, 10:59 »

Pánové díky, ale stejně mne štve ,  že musíme takto, když Stavební zákon praví :
§ 196

(2) Pokud tento zákon nebo jiný právní předpis vydaný k jeho provedení stanoví povinnost postupovat podle technické normy (ČSN, ČSN EN),  musí být tato technická norma bezplatně veřejně přístupná.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.045 sekund, 21 dotazů.