Jak ovlivní frekvenční měnič odběr proudu?

<< < (5/7) > >>

Peter Munka:
Jednofazovo napajany frekvencny menic je dnes nasadeny kde-kade : od 100W v chladnicke po 1.5 kW - 2 kW v klimatizacnej jednotke. Ta nema s pripojenim na 16A char B ziadny problem.
Odhadujem to na snahu riadit otacky stareho sustruhu alebo niecoho podobneho v ramci domaceho bastlenia. Nic proti pokusom, ak je menic za 250 dolarov pre pana lacny a zariskuje jeho poskodenie, nech sa zabava. Moze sa vela naucit, moze si ublizit, ale ak ho to bavi ...

Pavel Kalenda:
Citace: Peter Munka  25.01.2020, 11:29

Odhadujem to na snahu riadit otacky stareho sustruhu alebo niecoho podobneho v ramci domaceho bastlenia.


motor pohání pilu... cílem bylo dostat motor do 1f 230V rozvodu, proto měnič. otáčky řídit nepotřebuji a ta čína jen vypadala na můj neodborný pohled slibně  :)

Citace: František Janeček  25.01.2020, 10:40

Při napájení měniče 230V z něj určitě víc než 3x220V nedostanete a proč, to vám popsal kolega Kůrka.Asi vás vyděsil proudem 47A při spouštění motoru.


Citace: Jirka Údržbář  24.01.2020, 20:27

Frekvenční měnič s napájením 230V na svém výstupu k motoru vyšší napětí než 230V nevyrobí (zjednodušeně řečeno),  takže pokud k němu připojíte motor v zapojení do hvězdy (3x400V) a do frekvenčního měniče zadáte jmenovité napětí motoru 400V, motor se bude od určité frekvence odbuzovat a výkon neporoste, zůstane konstantní (což u některých aplikací nemusí vadit).



tak snad už shrnuji správně:  o:-)   popis pana Kurky je vyčerpávající a rozhodně dává smysl. jediný teoreticky možný způsob zapojení s měničem, jestli chápu, je tedy 3x230 do trojuhelníku. a bude to potom tak, že motor snad dosáhne na plný výkon, pokud to měnič utáhne a navíc budu ale muset posílit přívody a asi řešit další drobnosti a výš jistit, ale aspoň nebude starost díky FM s náběhovým proudem.
- pokud bych zapojil, jak píše Jirka Údržbář, výkon zůstane konstantní dejme tomu někde na té třetině plného výkonu?

mohl bych ještě jen závěrem požádat o doporučení jištění pro ten proud 47A při spouštění motoru na 3f 400V hvězdu bez měniče? mám totiž hlavní jistič 40A

František Janeček:
Pokud máte hlavní jistič 40A, nemusíte se se spouštěním 3kW motoru přímo vypinačem nijak trápit.Ten 40A jistič vám padat zaručeně nebude i když má pravděpodobně charakteristik u B.Rozběh může trvat od zlomku vteřiny do několika vteřin a to vám 40A jistič hravě vydrží, pokud není už nyní přetěžován. Jinak v manuálu k měniči mimo jiné doporučuje výrobce vhodné jištění, průřezy vodičů i případné filtry proti rušení nebo vstupní tlumivky. :)

Pavel Kalenda:
Citace: František Janeček  25.01.2020, 21:40

Pokud máte hlavní jistič 40A, nemusíte se se spouštěním 3kW motoru přímo vypinačem nijak trápit.Ten 40A jistič vám padat zaručeně nebude i když má pravděpodobně charakteristik u B.Rozběh může trvat od zlomku vteřiny do několika vteřin a to vám 40A jistič hravě vydrží, pokud není už nyní přetěžován. Jinak v manuálu k měniči mimo jiné doporučuje výrobce vhodné jištění, průřezy vodičů i případné filtry proti rušení nebo vstupní tlumivky. :)


děkujuu tak to mi spadl kámen ze srdce  ;) 

Kastner Lubomír:
Jen by měl zajímalo, jak tazatel přišel na otáčky 1728 ot/min.? Kde nebo z čeho to vyčetl. Nebo mu snad někdo chytře poradil? Nabízí se jedno vysvětlení. Že tazatel neumí číst základní údaje ze štítku a spletl si údaje pro  50 Hz s údaji pro 60 Hz.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana