Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Mohu s E2A revidovat hromosvod u malého objektu ve třídě "B"?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Mohu s E2A revidovat hromosvod u malého objektu ve třídě "B"?  (Přečteno 4183 krát)
Žvak Petr
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« kdy: 10.07.2019, 19:25 »

V areálu je 7 objektů třídy "A". Nově je přistaven objekt zařazený do třídy "B".
Budu muset na tento objekt přizvat RT s "Béčkem"?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 10.07.2019, 22:40 »

Určitě
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #2 kdy: 11.07.2019, 06:53 »

Hromosvod na objektu s nebezpečím výbuchu smí revidovat pouze RT s osvědčením E2B nebo E1B (nevím, jestli existuje E3B).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #3 kdy: 11.07.2019, 07:20 »

Citace
(nevím, jestli existuje E3B).

Existuje.....(čistě hromosvod na výbuchu)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 11.07.2019, 09:48 »

V areálu je 7 objektů třídy "A". Nově je přistaven objekt zařazený do třídy "B".
Budu muset na tento objekt přizvat RT s "Béčkem"?

Jen malý příklad z praxe.
Při jedné akci v objektu byla i malá lakovna. V dokumentaci bylo jen nebezpečí požáru.
Jenže při kontrole hasičů další rok převedli objekt do třídy "B" a moji revizi s E1A prohlásili za neplatnou. Na místě jsem zjistil, že dokumentace a všechny požární řády jsou antidatovany.
Od té doby  vše fotím. V té době jsem již měl oprávnění "B". Dohodli jsme se s hasiči, abych vystavil novou revizi do "B" s datem mého nového oprávnění. Byla sice z toho jen ostuda, protože dodavatel revizí, pro kterého jsem akci zajištoval, nemohl pochopit, jak to, že jsem dělal revizi bez oprávnění. Proto je vhodné to mít na paměti, že obvykle hasiči při kontrolách na to velice rychle přijdou a je z toho "správní řízení".

A protože při "řetězových" revizích pro různé subjekty jsem občas narazil na výbuch i na vn, tak než někoho prosit, raději jsem měl E1B.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.045 sekund, 22 dotazů.