Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Lze přidat nové pole ke stávajícímu rozvaděči ještě podle ČSN EN 60 439?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Lze přidat nové pole ke stávajícímu rozvaděči ještě podle ČSN EN 60 439?  (Přečteno 3236 krát)
Jan#Novák
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 12.11.2015, 08:15 »

Kdysi v 90. letech byl vyroben rozvaděč, který je umístěn v rozvodně teplárny. Má 3 pole a je potřeba přidat pole další. Stávající rozvaděč byl zřejmě vyroben a zkoušen podle ČSN EN 60 439. Není mně úplně jasné, jak v tomto případě  aktualizovat výrobní štítek stávajícího rozvaděče. Nebo mám považovat nově přidané pole za nový rozvaděč, který musím řešit podle nové ČSN EN 61 439 a dát mu výrobní štítek nový, včetně ověření návrhu, CE prohlášení o shodě a protokolu kusové zkoušky? (Musím však vycházet z velikosti a umístění přípojnic ve stávajících polích, včetně jmenovitého a zkratového proudu stávajícího rozvaděče). Anebo informovat původního výrobce o výše uvedených změnách? Co když však už výrobce neexistuje?
Zaznamenáno
Maroš Klein
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 12.11.2015, 11:53 »

Považovať za nový rozvádzač.
Budete výrobcom v zmysle platných požiadaviek noriem vrátane kompletnej dokumentácie. Pôvodný výrobca sa nezmení (v rozsahu pôvodnej skrine). Toho stačí uviesť v dokumentácii.
V prípade že pridáte aj ďalšiu skriňu (4. pole),  stanete sa aj pôvodným výrobcom, budú potrebné ďalšie skúšky, napríklad na IP, skratovú odolnosť...
Nepríde mi to však ako vhodné riešenie, tých "ale" tam môže vzniknúť ešte viac.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.035 sekund, 22 dotazů.