Pracuje
, ale ne se síťovou verzí.
Ale vzhledem k tomu, že Eplan je vektorový databázově orientovaný kreslicí program, při překreslování a ukládání stránky potřebuje sahat do společného adresáře, kde má ve vektorové grafice uložené knihovny grafických symbolů.
Jak defaultní, tak ty uživatelsky modifikované či vytvořené globální symboly. A samozřejmě přístup do tohoto sdíleného adresáře po síti je pro práci více lidí najednou kritický. Jak na rychlost, tak na stálou dostupnost a vícevláknový přístup.
Tudíž se musí ajťáci snažit dát tento kritický adresář tuším Standard master files(tuším EPLAN\
N) na co nejrychlejší, nejdostupnější a zálohovaný disk.
Ale to vám poradí v Eplanu a je to myslím popsané s německou důkladností i v instalačním manuálu.
Další kritický je s DLL soubory programu, ale to ajťáci asi tuší a mívají to nastavené dobře.
Obdobné je to, myslím, se směrováním na dočasné proměnné - SET TEMP. (Tak to mívaly staré Eplany, které si táhly dědictví z DOSU i se set Kundenname Kennungname atd...). Nevím, jestli je i zvláštní Temp adresář Eplanu na serveru, nebo jsou jen staniční.
Ale jestli máte problémy, o kterých píšete, pak vám ze zastoupení Eplanu v Liberci pomohou to vyřešit a optimálně nastavit, jestli je to váš dení chleba, tak se spojte nejprve s nimi. Asi budete mít smlouvu SWS nebo něco podobného a i kdyby ne tak se placená konzultace za ty nervy vyplatí.
Znají za ty roky Eplan fakt dobře a kolikrát už nám při havárii, nebo nestandardním chování pomohli i zadarmo.
Vždycky to bylo řešení na pomezí ajťáctví a uživatelského nastavení parametrů někdy i v manuálu nepublikovanýc
h. A párkrát to byla i nějaká záplata, jak to u všech SW bývá...
Jinakvšechny objemné SW projekty se náramně zrychlí, když se rozdělí na části, které už mezi sebou nekorespondují přímo a na části, kde dochází k propojování.
I 100 stránkový manuál s obrázky ve Wordu havaruje, když se nerozdělí na oddíly.