Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jakou zvolit zásuvku a spínač na dálkové ovládání?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jakou zvolit zásuvku a spínač na dálkové ovládání?  (Přečteno 10663 krát)
jamsuk
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 06.04.2012, 14:24 »

Existuje nějaká zásuvka nebo spínač na 400V (380V) ovládaný na dálku?
Našel jsem jen pro 230V.

Mám staré čerpadlo na 400V a potřeboval bych ho spouštět dálkově.
Neví někdo jak by se to dalo udělat a jestli to vůbec jde?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #1 kdy: 06.04.2012, 20:21 »

Jde to, stykač na 400V a cívku ovládat oněma 230V a je to !! Škleb Škleb Škleb
Pro elektrikáře otázka hodiny.... tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 06.04.2012, 21:42 »

a nemusí to být ani zásuvka stačí spínat ten stykač. Koukněte na stránky ENIKA Nová Paka. Celkem spolehlivé řešení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Michal Slabý
*
Offline Offline



OSVČ


WWW
« Odpověď #3 kdy: 07.04.2012, 22:20 »

Jde o to, co si představujete pod pojmem "na dálku"?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E1B
jamsuk
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 09.04.2012, 10:15 »

Na dálku si představuji cca 50m max. spíše něco kolem 25m

Takže podobná zásuvka (viz obrázek) nebo nějaké levnější řešení pro 400V neexistuje? (samozřejmě kromě toho zapínat ručně)

Čerpadlo je staré cca 30 let takže žádné velké investice do toho dávat nechci. Myslel jsem něco tak do tisíce max. Na stránkách ENIKA vyjde stykač (spínač) + vysílač kolem 2 tisíc a to nepočítám práci elektrikáře. To už by se vyplatilo koupit nové čerpadlo a výše zmíněnou zásuvku na 230V. Ale čerpadlo je funkční a celkem výkonné, tak proč měnit.

Čerpadlo zapínám max 2x týdně na závlahu trávníku a záhonu, lítat pořád zapínat,uchytit hadici atd. je nepraktické.




* zasuvka.jpg (13.48 KB, 579x538 - prohlédnuto 783 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr M
« Odpověď #5 kdy: 09.04.2012, 15:02 »

Záleží na tom, co si představujete. Já jsem to řešil pomocí spínače  vysokým krytím, který byl na zahradě, 20m kabelu a stykače v krabici společně s přepínačem TRVALE ZAPNUTO - VYPNUTO - D8LKOVĚ ZAPNUTO  a indikační doutnavky. Vyšlo to tuším kolem té tisícovky. Ale nebyl tam bezdrátový komfort...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
jamsuk
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 12.04.2012, 14:28 »

o bezdrátový komfort mi jde především...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Juraj Hámorský
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 12.04.2012, 14:51 »

stykac na 400V a budete ho ovladat takou zasuvkou aku ste ukazali v minulom prispevku. pán František Šohajda vám to uz prezradil Úsměv cena: stykac + DO zasuvka + cena elektrikara
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.047 sekund, 22 dotazů.