Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Musí hlavní jistič měření měnit pouze odborná "autorizovaná" firma?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Musí hlavní jistič měření měnit pouze odborná "autorizovaná" firma?  (Přečteno 7586 krát)
Michal Vondrák
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 10.03.2009, 15:25 »

Musí výměnu hlavního jističe provádět odborná firma se smluvním vztahem s dodavatelskými závody nebo jestli to mohu provést i já,
jakožto člověk s kvalifikací dle §7 50/78sb.
Jedná se o snížení hodnoty jističe z 3x25A na 3x16A (chata),  
ŽL zatím nevlastním, jedná se o objekt mé známé,
tudíž práce bez odměny.
Lokalita Pelhřimov, E-ON.
Podmínky dodavatele jsem četl, tam se praví, že toto musí provést autorizovaná firma, ale z doslechu vím, že na Pelhřimovsku několik kolegů tuto výměnu provedlo,
aniž by byli pod firmou a vše bylo bez problémů.
Jaká je vaše zkušenost?




#105#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #1 kdy: 11.03.2009, 09:44 »

To vám řeknou na pobočce EONu.....Jestl i to můžete dělat nebo ne.....
EON bývá vstřícnější jak ČEZ nebo PRE...
U snížení by neměli dělat problémy. Pokud bylo v pořádku 25A /průřezy, impedance a pod..../tak 16A musí vyhovovat a  neměl by  být problém vyměnit po nahlášení odplombování na dispečink...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Dušan Nevřala
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 11.03.2009, 13:03 »

V první řadě si nachystejte číslo odběrného místa,stav elměru,majitele+adresu,kontaktujte distributora(tel na faktůře)sdělte svůj požadavek.bude te muset zažádat o rozblombování EMR z důvodu výměny jističe,provedete výměnu.Podle požadavku REVIZE.Majitel ka nebo Vy zažádáte o změnu charakteru odběrného místa(snížení jističe)

Takhle sem to dělal u E ON Zlínský kraj.Tam revizi nechtěli.Obešl o se to bez návštěvy na E ONU,vše jde telefonem,formuláře mají na netu,pošta funguje taky.Nejsem autorizovaná firma(§7)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Vondrák
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 11.03.2009, 19:51 »

Děkuji všem za odpověď, dojdu omrknout to místo, zapíšu si potřebné údaje a pak zavolám horkou linku  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.03 sekund, 22 dotazů.