Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Patříš k "Homo electricus digitus" i ty?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Patříš k "Homo electricus digitus" i ty?  (Přečteno 3805 krát)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« kdy: 09.07.2020, 17:28 »



Před chvílí jsem si přečetl post Martina Lahody o "Homo electricus digitus". Je to jakási alternativa k našemu Elektronautovi . Vypadá to, že se vyvíjí nové letní "postraumatické" elektrikářské směry!

"Homo electricus digitus" je úchylka zaměřená na automatizaci budov. Patříš k ní také?
Já asi ano.
 placu
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #1 kdy: 10.07.2020, 07:13 »

K tématu........ .........

Nepatřím do skupiny šílených automatizérů i když je pravda, že stále častěji se pohybuji na okraji automatizace budov a zdá se mi, že se opravdu hoooooodně pomalu blížím ke středu problému.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #2 kdy: 10.07.2020, 19:44 »

Možná děláš chybu Pavle v tom, že tento směr ignoruješ. Jednak se jedná o rostoucí segment a pak je po schopných projektantech znalých této problematiky, celkem poptávka. Ale je to každého volba.

Asi je jasné do které skupiny patřím.  Mrknutí

Kdo je šílený automatizér?  Znám jenom dobré integrátory a prodavače problémů  tanecek

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #3 kdy: 10.07.2020, 21:39 »


Ale pozor!
Domovní automatizaci rád, ovšem se mnou, tedy s Mírou!
Protože už s nimi žiju nějaký ten rok, vím co je zbytné a co třeba praktické opravdu k užitku. A podobně jako při výběru designu vypínačů, tak při volbě zda mít domácí automatizaci, či nemít, nemá do toho elektrikář co kecat. To je volba klienta.

V každém případě každé obydlí, kde se chvíli zdržuji, dostane nějakou stopu po "Homo electricus digitus".
 tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #4 kdy: 11.07.2020, 09:29 »

Možná děláš chybu Pavle v tom, že tento směr ignoruješ.

Honzo, četba mezi řádky Ti moc nejde Mrknutí Smích
Já nikde nepsal, že toto ignoruji.
Nepatřím do skupiny šílených automatizérů.. ..... vždy jsem se tak nějak zařídil podle poptávky a s inteligencí mě nikdo nepoptává. Až to bude aktuální a mě se vyplatí se tomu věnovat, pak se tak stane.
Zatím mám tolik práce, že už ji pomalu ani nezvládám.

A myslím, že s pochopením inteligence nebudu mít žádný větší problém.
Už jsem byl na nějakém tom školení a něco jsem si o této problematice přečetl. Nezdá se mi to být nějak náročné.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #5 kdy: 11.07.2020, 10:13 »

Zatím mám tolik práce, že už ji pomalu ani nezvládám.
Ano, to je důležité uvědomit si, že není možné zvládnout všechno. Jak jeznámo, odborník se zaměřuje na úzkou výseč. Pokud je odborník na všechno, pak je odborníkem vlastně na nic. A to byl hlavním představitelem tuším Brouk Pytlík :-)

Jen je těžké definovat, co vlastně chci znát a co dobrovolně znát již nechci.  piskaci
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #6 kdy: 11.07.2020, 10:38 »

Pokud je odborník na všechno, pak je odborníkem vlastně na nic.

Přesně tak. A že takových Brouků Pytlíků znám. Hrabou se naprosto do všeho a výsledky jsou pak naprosto katastrofální.

Podnikám - dělám co mě baví - za zábavu jsem pěkně finančně odměňován.
Sen všech pracujících.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Miroslav Revús
RTEZ E1 A, B
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 12.07.2020, 17:52 »


"Homo electricus digitus" je úchylka zaměřená na automatizaci budov. Patříš k ní také?
Já asi ano.
 placu

Automatizácia budov ma obišla. Dlho som sa úspešne vyhýbal aj priemyselným PLC.
Ale doba si žiada svoje a aj ja už riešim svoje výtvory pomocou PLC (zatiaľ si vystačím s LOGO!m od Siemensu),  ktoré som sa už naučil aj parametrovať.
Našťastie od frekvenčných meničov k tomu nie je až tak ďaleko. K tomu sa pridružili rôzne jednoúčelové riadiace jednotky, ktoré musím vedieť správne začleniť do našich zariadení a aj nastaviť.

Ale náročné požiadavky zákazníkov, ktoré spolupracujú so systémom SCADA iba navrhnem vo forme výkresov. Samotný soft v PLC a jeho výber (napr. Siemens S7, Mitsubishi PLC atd.) si nechávam robiť u firmy špecializujúce j sa na priemyselnú automatizáciu.

Takže síce okrajovo, ale aj ja sa pomaly zaraďujem k Homo Electricus Digitus.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

You don´t have to be old to be wise. (Judas Priest)
But I am :-)
Jiří Mudra
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 13.07.2020, 07:41 »

S domácí automatizací si již nějakou dobu hraji. Sice jen pro sebe a jen toliko, co aktuální situace dovolí, ale snažím se sledovat trendy a zvažovat, co ještě přidat nebo kde ubrat.

Velkou výhodou je, že sleduji, jak se s aktuálním systémem sejde manželka, návštěvy a malé děti. Tato praxe je velmi zajímavá a utváří to zajímavý pohled na to, co je praktické a co jen hračkou "integrátora" (mě) Úsměv

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrikář - údržbář §6, §8
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.051 sekund, 22 dotazů.