Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Znění zákonů, norem, vyhlášek....
| |-+  Diskuze o zákonech
| | |-+  Kde najít ochranná pásma vedení?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kde najít ochranná pásma vedení?  (Přečteno 43177 krát)
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« kdy: 12.09.2006, 10:25 »

Nevíte někdo kde sehnat nebo nemáte někdo dokument s ochrannými pásmy vedení vn? Na stránkách ČEZU jsem nenašel nic. Sám jsem měl v hlavě, že je to 7m a i na stránkách elektriky jsem ve starších diskusích našel stejný údaj - 7 m od krajního vodiče vedení, ale platí to pro všechna napětí vn? A platí to obecně pro jakoukoliv výstavbu. Jedná se mi o příjezdovou komunikaci vedle vedení (asi 22 kV) zakončené sloupovou trafostanicí.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #1 kdy: 12.09.2006, 10:48 »

Tak jsem špatně Elektriku prohlédával! :-) Nakonec jsem v jedné diskusi našel pramen kde hledat. Pro ostatní, je to opravdu 7m pro holá vedení 1-35kV a 2m pro tatáž vedení s izolací. Řeší to zákon 458/2000 a ochranná pásma v něm najdete v §46. Celý zákon najdete na:

http://www.sagit.cz/pages/sbirkatxt.asp?zdroj=sb00458&cd=76&typ=r

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #2 kdy: 12.09.2006, 11:57 »

Abychom byli zcela přesní. Ano, je to i 7m, ovšem pro vedení zbudovaná po roce 1994, nástupem zákona 222/94, posléze 458/2000. Pro vedení starší než 1994 platilo a myslím, že i nadále platí pro holé vedení vn ochranné pásmo 10m. Důvodem pro menší vzdálenosti bylo možná použití nových technologií a materiálů. V konkrétním případě bych vždy oslovil rozvodné závody, tím spíše, že ochranné pásmo není tabu a lze tam za podmínek stanovených správcem vedení i ledacos postavit. Mně povolili v ochranném pásmu vvn zahradní chatku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Adam Adamovič
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 12.09.2006, 16:30 »

HOLÉ VEDENÍ 22 kV - 7m od kolmé roviny od krajního vodiče na obě strany
IZOLOVANÉ VEDENÍ 22 kV PAS - 2m od kolmé roviny krajního vodiče na obě strany
ZÁVĚSNÝ KABEL vn 22 KV  - 1m od kolmé roviny kabelu na obě strany

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Ryšavý
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 12.09.2006, 23:53 »

Jak uvádí p. Doležal, taky jsem se setkal s tím že energetika určuje ochranná pásma podle doby stavby vedení, čili bych se na tu 458 moc nespoléhal a kontaktoval pracovníky dané energetiky, a u VVN i přenosovou

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Smysl pro humor - znak ducha bystrého
.45 ACP; 7,62x39; 7,62x54R; 9x19; 12/70
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #5 kdy: 13.09.2006, 14:03 »

Děkuji za upřesňující informace. Potřeboval to kolega, který potřebuje postavit příjezdovou komunikaci k pozemku a přichází do kontaktu právě s vedením resp. s jeho ochr. pásmem.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #6 kdy: 05.10.2006, 13:15 »

Třeba bude k užitku  Smích


* ochranpasmo.jpg (261.01 KB, 1653x2338 - prohlédnuto 6632 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jaroslav Molák
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 21.11.2006, 04:38 »

Pane Fausilis,
dovoluji si vám doplnit předchozí diskuzi ohledně výstavby cesty v ochr. pásmu.
Tuto problematiku dříve, ale i nyní řeší předpis a to právní vztažmo k době výstavby komunikace.
U energetiky je to Energetický zákon 458/200 Sb s účinností od 1.1.2001, který nahradil zákon 222/1994 Sb, předtím....atd .
Vzdálenost zkrácená např citovaných 7 m byla zohledněna v lesních průsecích.
Jiný zákon o ochranných pásmech nemluví, vyjma mohu upozornit, že železnice, na které pracuji a která provozuje také linky vn resp. vvn si chrání svá zařízení navíc Zákonem o drahách 266/1994 Sb. ve znění pozdějších předpisů.
Samozřejmě nastupují dále technické norny a ty mohou být i oborové např. energetiky tedy dnes u nás pro skupinu ČEZ, nebo TNŽ pro zažízení železnice případně metra, DP atd.
Jistě nemusím připomínat, že zákon, prováděcí vyhláška, nařízení vlády, technická norma mají mají každý svou právní sílu. Dnes tedy mluvíme o předpisu.
S pozdravem J.M.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Šlosárek
státní zaměstnanec,energetik,revizní technik
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 21.11.2006, 18:07 »

To Molák:
jenom doplním: Energetický zákon 458/2005Sb s platností od 1.1.2007
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když venku prší, dají se dělat jen dvě věci a já karty nehraji...
HonzaJR
« Odpověď #9 kdy: 23.01.2008, 21:19 »

Mohu se zeptat jestli stále ještě platí a pokud ano jakáprávní podpora toho, že pro starší vedení platí to širší 10 m pásmo?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.16 sekund, 22 dotazů.