Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití
| | |-+  Kolika portový switch je optimální pro rodinný dům?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4 5 6 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kolika portový switch je optimální pro rodinný dům?  (Přečteno 67326 krát)
Jan Vykoupil
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 23.09.2011, 16:23 »

"To developer zabil váš komfort ...",  kromě datových rozvodů soused nemá ani hromosvod. Prý jsou blízko sloupy veřejného osvětlení.

... pak to končí třeba takto.

A jen tak na okraj. Kolik stojí metr husího krku?
S cenou husího krku to nemá co dělat. Zřejmě je to velmi individuální a přít se, co dnes je a není standard, je asi zbytečné. Možná by to mohla být inspirace pro tvůrce ČSN 332130ed.2, aby nějaké min. standardy v tomhle ohledu zapracovali. Když mohou být standardy na počty světelných a zásuvkových vývodů, proč ne na slaboproudy. 332130 se o slaboproudu zmiňuje jen okrajově. Pak by váš soused nemoh láteřit, minimum by měl normou dané.
Jinak, já samozřejmě po bytě nějaký husí krk roztahaný mám, původně pro TV, kterou už vzhledem k síle DVB-T signálu nepotřebuju a stačí mi malá prutovka na televizi. Pochybuju, že to v 3+1 někdy k něčemu využiju. Já si totiž skutečně myslím, že v takovém bytě wifi s dostatečně silnou anténou bohatě stačí... Jsem v rozpacích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 23.09.2011, 16:26 »

Osobně jsem dělal tuto síť v bytě 4+1, kde je 38 vývodů pro RJ 45.
Domácí se může připojit kdekoliv. Teda kromě koupelny a WC, tam může použít WIFI. angel

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Jan Vykoupil
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 23.09.2011, 16:33 »

Jinak nevidím nic přehnaného na tom, že je běžný standard, když má každý člen rodiny svůj počítač. Ten chce i připojení. Mimochodem, pokud mi mladej vleze doma na můj noťas, mám chuť spáchat nehumánní čin   box. Pokud je více počítačů, je logická síťová tiskárna pro všechny uživatele. Pevný telefon je i dnes běžné vybavení domácnosti. Satelitní přijímač také není nic neobvyklého, proč nevyužít sdílení? Připojení televize na LAN za dva tři roky bude bežná výbava. A nic na tom nemění fakt, že si rád pustím televizi s komfortem po pěkné procházce po návratu z lesa. A raději si zadrátuju celej dům, než si nechat v domu péct mozek WiFinou.
Zase je to jen věc názoru. Nevím, na co třeba doma síťovou tiskárnu? Co člověk potřebuje tisknout doma nepracovního? Pracovní věci tisknu v práci. A ostatní jsou opravdu vyjímky. PC považuju za pracovní nástroj a internet za zdroj informací třeba o počasí. Zábavnou funci PC a internetu moc neuznávám. Podle mě existují mnohem zábavnější věci. Navím, mám pocit, že třeba u té TV začíná čím dál víc platit nepřímá úměra mezi kvalitou přenášecích technologií a kvalitou přenášených programů. Ale to je zase subjektivní. Stejně mám pocit, že vy, zastánci drátování, doma i pracujete a pak už je to o něčem jiném a s drátováním bez výhrad souhlasím. Já pracuju v práci v kanceláři a doma nechci kompl po 8-10hod. v práci ani vidět. A na TV mám jediné kritérium - abych viděl ze 3m dobře puk, a to mi má 11let stará CRT TV stále splňuje... Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin1548
« Odpověď #21 kdy: 23.09.2011, 16:47 »

Nevím, na co třeba doma síťovou tiskárnu?

Aby každé PC nemuselo mít svoji, s Ethernetem stačí jedna tiskárna pro všechny. Dá se řešit tím že se na jednom PC tiskárna nasdílí, ale toto se pak musí spouštět, přes Ethernet je to pohodlnější.

Zábavnou funci PC a internetu moc neuznávám.

PC je regulérní nástupce TV, protože hry, internet, filmy a podobně.

Já pracuju v práci v kanceláři a doma nechci kompl po 8-10hod. v práci ani vidět.

Dívat se na film v TV nebo na video na youtube je prakticky ekvivalentní.

Dále domácí PC s kvalitním monitorem a kvalitním internetem mně mnohokrát zachránilo před nutností absolvovat cestu do práce řešit nějaký problém, vyřešilo se to přes VPN a Vzdálenou Plochu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #22 kdy: 23.09.2011, 16:55 »

Zase je to jen věc názoru. Nevím, na co třeba doma síťovou tiskárnu? Co člověk potřebuje tisknout doma nepracovního? Pracovní věci tisknu v práci. A ostatní jsou opravdu vyjímky. PC považuju za pracovní nástroj a internet za zdroj informací třeba o počasí. Zábavnou funci PC a internetu moc neuznávám. Podle mě existují mnohem zábavnější věci. Navím, mám pocit, že třeba u té TV začíná čím dál víc platit nepřímá úměra mezi kvalitou přenášecích technologií a kvalitou přenášených programů. Ale to je zase subjektivní. Stejně mám pocit, že vy, zastánci drátování, doma i pracujete a pak už je to o něčem jiném a s drátováním bez výhrad souhlasím. Já pracuju v práci v kanceláři a doma nechci kompl po 8-10hod. v práci ani vidět. A na TV mám jediné kritérium - abych viděl ze 3m dobře puk, a to mi má 11let stará CRT TV stále splňuje... Mrknutí

Ano je to váš názor a vaše rozhodnutí.   
Připustíte, že není váš životní styl na světě nebo alespoň ve střední Evropě majoritní?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Jan Šlezingr
*
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 23.09.2011, 17:14 »

Jan Vykoupil
Já myslím, že je potřeba rozdělit věc na dvě části. Jedna část je: Jak žít a druhá: Jak na tahat kabely po domě.
V části Jak žít s vám vlastě souhlasím, není na škodu trochu ubrat, vyhnat děcka hrát si na zahradu a relaxovat v lese. A nebo dělat cokoli jiného, co člověka naplňuje.

Ale na to se původní totaz neptal. Ten se týkal Jak na tahat kabely po domě.
Protože tady je potřeba si uvědomit, že životnost zdeného domu je dejme tomu 100 - 200 let a životnost instalací a vybavení nějakých 30-50 let. Takže je nutné přemýšlet jednak nadčasove, protože nevím, co budu potřebovat za 10-20 let a nemyslet jen na sebe, ale i na svoje děti a vnuky a bůhví co oni budou potřebovat.

A druhá věc - tohle je elektrikářské forum. Kdo jiný, než elektrikáři by měl mít pořádně zadrátovaný dům....

Vlatní zkušenost: Nastěhoval jsem se do nového, přivezl tam postarší 14" televizi, koupil settopbox, anténu, kabel, s obrovskou radostí nainstaloval, naladil, otestoval a....... jak je týden dlouhý, tak si televizi nepustím, protože to už je nuda...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Vykoupil
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 23.09.2011, 19:11 »

Ano je to váš názor a vaše rozhodnutí.   
Připustíte, že není váš životní styl na světě nebo alespoň ve střední Evropě majoritní?
V pohodě...,  netřeba se čílit, nikomu svůj životní styl nevnucuju, chraň bůh... angel Jen jsem reagoval na ten pohled, že my nedrátující jsme blázni. To my připadá spíš jako opačné vnucování. Nicméně jsem čekal reakce na myšlenku nějak i ty slaboproudové rozvody min. standardizovat v normě. To by myslím neškodilo a předešlo by se podobným názorovým sporům, jako máme v této diskusi... alespoň v typizované developerské či obecní bytové a domovní výstavbě.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #25 kdy: 23.09.2011, 19:37 »

Já někde na začátku psal, že je to u nás spíše vývojářský extrém, než že bych to uvažoval jinde. Jen chci poukázat na to, že lidé často netuší co budou potřebovat za několik let a pak se tu ptají zda mohou vést vedení komínem a podobně.

Je lepší si udělat rezervní trasu, než pak sekat nebo to mít pohozené na zemi. Je to v podstatě každého věc. Toto téma má především ukázat zájemcům co vše je možné.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #26 kdy: 23.09.2011, 19:49 »

Kdo jiný, než elektrikáři by měl mít pořádně zadrátovaný dům....
Palec vzhůru
Přesně, jedná se stavovskou čest.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Tomas Ponic
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #27 kdy: 23.09.2011, 19:49 »

Jsem take pro metaliku, wifi mam vypnuto a jen kdyz potrebuji, tak jej davkou spustim. Proc si zasirat vlastni domov dalsim elektrosmogem. Staci, kdyz vidim, jak to smazi sousede a kolik okolnich wifin jede na stejnem kanalu. O rychlosti si nedelam iluze, kdyz se tolik zarizeni hada na stejnem kanale.

http://www.novinky.cz/veda-skoly/217630-bezdratove-site-wi-fi-maji-skodlivy-vliv-na-stromy-zjistili-vedci.html
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
tark
« Odpověď #28 kdy: 23.09.2011, 21:12 »

Zase je to jen věc názoru. Nevím, na co třeba doma síťovou tiskárnu? Co člověk potřebuje tisknout doma nepracovního? Pracovní věci tisknu v práci. A ostatní jsou opravdu vyjímky. PC považuju za pracovní nástroj a internet za zdroj informací třeba o počasí. Zábavnou funci PC a internetu moc neuznávám. Podle mě existují mnohem zábavnější věci. ...

Konkrétně síťová tiskárna je jedna z nejužitečnější ch věcí. V domácnosti například bohatě stačí jedna tiskárna, ale ta musí být sdílená mezi více počítačů, vzhledem k tomu, že každý ze členů domácnosti má v dnešní době už svůj PC, byť to je třeba netbook za pár tisíc. Sdílet si ji pomocí nějakého jiného počítače je velmi nepohodlné.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #29 kdy: 23.09.2011, 22:35 »

Zase je to jen věc názoru. Nevím, na co třeba doma síťovou tiskárnu? Co člověk potřebuje tisknout doma nepracovního? Pracovní věci tisknu v práci. A ostatní jsou opravdu vyjímky.

Zjevne nemate doma dve ditka skolopovinna.. . 90% toho, co decka tlaci jsou veci co potrebuji do skoly (referaty, projekty, ukoly) a dokud jsem nekoupil vykonnou sitovou laserovku, padnul v atramentovce jeden cartidge mesicne...

PC považuju za pracovní nástroj a internet za zdroj informací třeba o počasí. Zábavnou funci PC a internetu moc neuznávám. Podle mě existují mnohem zábavnější věci. Navím, mám pocit, že třeba u té TV začíná čím dál víc platit nepřímá úměra mezi kvalitou přenášecích technologií a kvalitou přenášených programů.

Asi bych skoncil u psychiatra, kdybych byl nucen koukat na to, co nam nabizeji nase televize. Diky internetu se koukam na co chci a kdy chci.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #30 kdy: 23.09.2011, 22:48 »

Kolika portový switch je optimální pro rodinný dům?

Asi bych tuto problematiku rozdelil na dve poloviny:
a) Kolik zasuvek a vyvodu strukturovane kabelaze je potreba mit v baraku?
b) Kolik portovy router je skutecne potreba ?

Osobne jsem asi extrem, protoze na patch panelech v racku myho matixu konci temer stovka kabelu, ale u mne pres strukturovanou kabelaz lezou i nektere veci z domaci automatizace, rizeni topeni, kamerovy system, mereni energii a treba i rizeni solaru... Pral bych vam videt pohledy plynaru, kdyz v skrini u plynomeru vidi zasuvku s RJckem...  Samotny router mi bohate staci 24 portovy, pres kabelaz ale posilam treba i telefony...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Bruthans
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #31 kdy: 23.09.2011, 23:07 »

Ano, při ubastlení vhodného kabelu RJ-45<->RJ-12 jest možno krásně poslat telefon kam se namane... A když vyvstane nutnost ho dát jinam, pak je to o přesunutí jednoho krátkého patch-kabelu ze zdířky do jiné.  Proto razím teorii, že sdělovací zásuvka musí vždy obsahovat 2xRJ-45 (minimálně...)
Docela mne pobavila ta teorie o 1 PC na domácnost... My jsme dva, takže logicky 2xPC (aneb budem se oň přetahovat),  k tomu 3xntb (dva notebooky, jeden netbook) a k tomu server se zrcadleným diskem (ten ovšem zároveň loguje datové toky, zálohuje kamerový systém, zveřejňuje kamerový systém ven, dá se použít jako stahovadlo, atd). Tiskárna ovšem logicky stačí jedna, ale v době "předsíťové" to vždy znamenalo připojený počítač zapnout, zatímco printserver tohle řeší elegantně.
Jo, televizi doma nemám... Taky nevím, nač by mi byla, prý tam už dlouho nic nedávají...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Pešek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #32 kdy: 23.09.2011, 23:36 »

ve svém RD - 4+kk mám 10x zásuvku na UTP a router který byl 4port když jsem obýval pouze přízemí, vyměním za 10port, jakmile to bude potřeba

jinak kuchyň 2x UTP, OP 2x, ložnice 2X, DP 4x....

wifi je dobré, pokud není v domu moc železa, pokud máte ve stropě karisíť (stropní panely, lité stropy),  nebo miako nosníky tak se to přes patro nechytá a je třeba mít dvě AP - není to ono ani mezi místnostmi, když jsou příčky SDK (podkonstrukce kovová mříž)

takže jsem natahal všude kabely, AP se pak může šoupnout do zásuvky kdekoliv, kde to bude potřeba...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

CNC mechanik - §6
Milan_Sk
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #33 kdy: 23.09.2011, 23:56 »

Náš dom sa nevyužíva na podnikateľské účely. Obytná plocha je zhruba do 300m2. Po roku je konečne v stenách 1 km kopexky a to nieje hotový celý dom, ostáva ešte 60-70 m2 obytného priestoru rozbiť naťahať kopexky a upraviť. Neprajem nikomu v zariadenom a vymaľovanom dome dávať do stien kopexky, kde samozrejme aj bývame. Je to hrôza ! V dnešnej dobe sa bez rozvodu nedá existovať. Odporúčam každému kto stavia nový dom, minimálne 4-5x RJ45 na miestnosť. My sme dávali po 5 aj do kuchyne. Do kúpeľne len 2 x RJ45. Len k TV a SAT idú 2x RJ45. Veď nech si niekto dá menej, alebo žiadne a zažije to čo my zažívame rok Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mojím hobby sa stalo Arduino Smích
Václav Pešek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #34 kdy: 24.09.2011, 00:28 »

jen dotaz - na co UTP v koupelně?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

CNC mechanik - §6
SMILEK
« Odpověď #35 kdy: 24.09.2011, 02:00 »

Tuto otázku často dostávám ...
Na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět, stejně jako na většinu zde pokládaných dotazů.
... můžeme vytvořit jakýsi vzorový model ...
Na WI-FI je lepší se moc nespoléhat...
Samozřejmě u nás doma se nevejdeme ani do 48 portů, ale řekněme to je extrém. Podobně na tom může být i Pavel Smílek.
Na ja, Richtig. Navíc se technologie poměrně rychle vyvíjejí a co je dnes považováno za standard, nemusí zítra být k ničemu. Před nějakými patnácti lety se ještě celkem běžně tahala RG58. O Wifině, tabletech a TV s Ethernetem nikdo nic nevěděl. Dnes má někdo stále malou anténku Wifi na střeše, jeden UTP kabel do pokoje a na stole Pentium. Jiný má tři typy sítí, servery, hromadu switchů a routerů, wifi, technologické síťě s PLCčky, VoIPem, kamerami, apod. Drát i Fifina mají dnes své výhody, ale nelze předpovědět, co bude za deset let. Jak často doma sekáte elektroinstala ci - myslíte, že stávající UTP rozvody budou za pár let stačit? Jaké budou rychlosti zařízení a požadavky na jejich mobilitu? Může se stát, že plošně (cenou) zvítězí některá z nových  forem bezdrátu na vysokých kmitočtech, nebo vylepšený nástupce dnešních "homeplugů".  Kde potom bude dnešní strukturka?  Mrknutí
Před řadou let se v nejmenovaném "Spolku Pro Telefonování" řešilo, jaké kabely (a v jakých počtech) se mají tahat po městech a vesnicích (a samozřejmě zakopat bez chrániček, vždyť by to bylo o pár procent dražší  podivej ). Jak moc skvělé se zdá být tehdejší řešení z dnešního pohledu? Takže jako tazatel bych se spíše zabýval otázkou, jak uspořádat svůj byt/dům tak, aby umožňoval provést občasnou nenásilnou výměnu IT technologií.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 5 6 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jaké jsou vaše zkušenosti s montážemi internetu a Wifi?
 Jak vyvést strukturovanou kabeláž v panel. bytě?
 Jak psát, nepsat e-mail!
 To nejlepší z WEB TOP100. Je váš web bezpečný?
 Co si myslíte o nových generických doménách?
 SCHRACK: Multimediální kabeláž Schrack 4 Home – flexibilní řešení pro vaše pohodlí
 Využíváte také PoE nebo jste zavaleni adaptéry 230V?
 SCHRACK: Realizace páteřní sítě
 SCHRACK: Datové rozvaděče
 Teče ethernet přes fázi?
 ACTIVE 24 výrazně nedoporučuji využívat!
 Jakou přepěťovou ochranu na internetové připojení (RJ45) pro maximální ochranu?
 Mimochodem, snad vám neřeší konektivitu pro vaše potřeby tímto 5GHz pojítkem?
 Trubko STORY: FFKu-Smart net
 Budete první, kdo bude vědět o možnosti optiky v husím krku?
 Máte již katalog nové technologie Datalight již u sebe?
 Jste pro zavedení cenzury a zdražení internetu?
 SCHRACK: Katalog datových produktů 2016
 Nová aplikace Siemens propojí světovou výstavu Expo 2020 v Dubaji s internetem věcí
 Technologie LI-FI se dostává do popředí
 Je nutný pro instalaci internetové přípojky odborník na EMC?
 5G u kulatého stolu na MSV 2021
 Kdo dokáže tu hromadu IoT zařízení synchronizovat?
 Zastavíte se na MikroExpo v Uherském Hradišti také?
 Konference MikroExpo bude 20. července opět v Uherském Hradišti
 Jak vypadal telemost na stánek české národní expozice?
 Co jsme psali o připojení na internet před čtvrtstoletím :-)
 Mikroexpo 2023 19.7.2023 – 17. ročník - Uherské Hradiště
 Kdy nám umělá inteligence pomůže s hledáním v technických normách ČSN?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.068 sekund, 22 dotazů.