Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jak se stát elektrikářem?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak se stát elektrikářem?  (Přečteno 41847 krát)
LubošSchejbal
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 03.06.2011, 17:46 »

Vím že toto fórum je určeno primárně k jiným věcem, ale i tak jsem si řekl, že to zkusím...

Mám jen maturitu v technickém oboru, ale chtěl bych dělat elektriku. Můžete mi prosím poradit jak začít? (Tuším něco o zkoušce "vyhláska 50",  ale nevím jak na to.)

Je mi 23 a jsem z Chrudimi. Elektrika mě baví a fascinuje už od dětství, ale na ZŠ jsem neměl dostatečný prospěch a tak jsem musel jít studovat něco jiného. Teď je mi 23let, čas na studium už nemám a chtěl bych konečně začít dělat to, co by mě bavilo (uvažuji o nejaké základní zkoušce a pak jít pracovat). Je mi jasné, že z počátku to asi nebude nic moc, ale postupem času bych se chtěl zdokonalovat

Mé vzdělání: SOU - "Mechanik silničních strojů"; SŠ (nástavba s maturitou) - "Provozní technik"; Potom jsem byl 3 semestry na VOŠ - "Technická jakost a metrologie" (výuka měla nízkou úroveň, proto jsem odešel); nakonec Univerzita Pardubice (fakulta elektrotechnik y a informatiky) studijní program "Komunikační a mikroprocesoro vá technika". Letos jsem byl potřetí v prvním ročníku a končím. Bez základů se to nedá a navíc nechci jen sedět u PC a programovat mikroprocesory, mám raději "šťourání"  Úsměv (praxi).

Kdybyste mi poradili jak a kde začít, byl bych vám moc vděčný.

Luboš.     (Chrudim)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Linhart Jarda
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 04.06.2011, 00:04 »

Najděte si školu kde dokončíte vzdělání v oboru elektrotechnik y. Pro přiblížení k tématu si zadejte do googlu "Příloha č. 2 vyhlášky č. 50/1978 Sb.,  o odborné způsobilosti v elektrotechnic e". Objevili se už i nějaké pofiderní rekvalifikační kurzy, ale ty bez hlubších znalostí základů elektrotechnik y jsou jenom cárem papíru. Ovšem jen dokončené vzdělání v oboru z vás nedělá skutečného elektrikáře, to je jen začátek pro zvídavého člověka ochotného se celý život učit.
Jarda
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
raj
« Odpověď #2 kdy: 04.06.2011, 07:36 »

Skutečně - potřebujete nejprve "papír o vzdělání".
Pochybný rekvalifikační kurs bych nedoporučil, ale dnes se elektrotechnik a vyučuje snad v každé škole, kde mají v kabinetu nějaký měřák.
Ne že bych s tím souhlasil, ale pokud se na tento problém díváme pragmaticky - jinou možnost nemáte.  Stejně Vás tam pravděpodobně nic nenaučí.
Papír z vás  elektrikáře udělá před zákonem. Pak už je to na vás co dál.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Losek
« Odpověď #3 kdy: 04.06.2011, 08:08 »

To Schejbal:
,něco podobného co zde píšete mám i já.
I když se zde píše něco o pofiderních rekvalifikační ch kursech,tak já letos v září nastupuji na obor 26 51 H/01 ELEKTRIKÁŘ.
Jedná se o ZKRÁCENÉ REKVALIFIKAČNÍ JEDNOLETÉ STUDIUM na SOU elektrotechnic kém v Plzni.
Učivo je stejné jako na kterémkoliv SOU,vyjma všeobecných předmětů jako je matematika,český jazyk apod.
Jsou zde pouze technické předměty,které se týkají přímo tohoto oboru a ukončení je stejné jako po 3 letech SOU,tzn. VÝUČNÍ LIST.
Učivo je následující:
Jeden den v týdnu škola a další praktická část,obojí je od 8 do 15.30 hodin.
Ano někdo může namítnout že je to málo,ale je to jediná taková možnost studia tohoto oboru.
A vše legálně podle školských zákonů,i když ta Plzeň(dle nedávných afér  Pláč Pláč)
Bohužel přihlášky se podávají do 20 března,tak přeji hodně štěstí v příštím roce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #4 kdy: 04.06.2011, 08:38 »

Zmiňované rekvalifikační kurzy bych moc do jednoho pytle neházel.

Na učilištích se pohybuji docela často a pokud srovnám zrovna vyučeného elektrikáře a již staršího vodoinstalatér a po rekvalifikaci, tak vidím, že ten rekvalifikant na rozdíl od toho elektrikáře chce být dobrý a chce znát.

Vyučený elektrikář má papír, ještě nic neumí, a umět víc ani moc nechce a jen hledá zaměstnání.
Stačí mu jeden výuční list aby dělal do konce života machra.
Takový případ bych asi neobhajoval jako správný.
Někteří jsou přesvědčení, že se o ně firmy porvou.
Bohužel v jistém smyslu ano, ale často není oč stát.
Všichni víme, že dobrý elektrikář se stane dlouhou praxí a chutí být lepší.

U takového rekvalifikanta máte projev snahy a schopnost se učit něčemu jinému.



Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #5 kdy: 04.06.2011, 11:18 »

Jestliže vás elektrika fascinuje a baví již od dětství, určitě si běžte za svým cílem. Věřím, že z vás bude dobrý, poctivý a ctižádostivý elektrikář a takových je dnes jako šafránu.
Jak již psal přede mnou Mirek Minařík, nezatracoval bych rekvalifikační kurzy. Jednu dobu jsem byl sám proti, ale v případě lidí, kteří nemají jinou šanci, o povolání něco ví a jejich snem je povolání řádně vykonávat bych se tomu vůbec nebránil. Nejvíce vás stejně naučí praxe a tu vám škola nedá v tokovém rozsahu v jakém vám ji přinese sám život.

Takže s chutí do toho.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Josef Pavlík
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 04.06.2011, 11:21 »

Zakup si učebnici "Základy elektrotechnik y" a začni sám co nejdřív studovat.
Existuje jak pro OU tak pro střední školy. Bylo by pro tebe vhodné začít studovat večerně nějaký elektroobor na SPŠ nebo OU. Kromě toho navštiv stránky http://www....,  možná tě některý zaujme. Dobré je, že jsi zvídavý typ. To bude třeba, protože do "drátů" není vidět.

Jak už zaznělo, je třeba se připravit na to, že učit se musí celý život. Já sice působím už 18 let v IT ale protože jsem původně elektrotechnik, vracím se stále k oboru i zkrze stránky Elektrika.cz abych si udržel informovanost a zdatnost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
LubošSchejbal
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 07.06.2011, 11:48 »

Děkuji všem za užitečné rady a povzbuzení.  Mrknutí

V neděli jsem prostudoval vyhálšku 50 a v pondělí koupil knížku "Základy elektrotechnik y" a začal studovat. Jestli jsem to dobře pochopil, tak můj cíl je teď §5?

Vídím to tak, že se budu učit přez prázdniny a potom se pokusím absolvovat nějaký rekvalifikační kurz tady v okolí. Pak skusím sehnat práci, nebo brigádu, abych získal skušenosti. Jako plán to prozatím stačí.

Dotaz: Spolužák mi říkal, že 2 roky na VŠ stačí (místo praxe v oboru) na §7 a že to už bych měl dobrý. Je to pravda? Můžete mi to doporučit a nebo je lepší začít od začátku (nerad bych měl papír bez dostatečných skušeností).

PS: To že je tento obor o neustálém učení se mi vyhovuje. Člověk se může postupem času rozvíjet a nehnije na jednom místě. Mojí noční můrou je, že budu celý život dělat pořád jednu věc dokola (třeba svářet, nebo montovat něco u pásu).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Losek
« Odpověď #8 kdy: 07.06.2011, 22:07 »

To Schejbal:
,něco podobného co zde píšete mám i já.
I když se zde píše něco o pofiderních rekvalifikační ch kursech,tak já letos v září nastupuji na obor 26 51 H/01 ELEKTRIKÁŘ.
Jedná se o ZKRÁCENÉ REKVALIFIKAČNÍ JEDNOLETÉ STUDIUM na SOU elektrotechnic kém v Plzni.
Učivo je stejné jako na kterémkoliv SOU,vyjma všeobecných předmětů jako je matematika,český jazyk apod.
Jsou zde pouze technické předměty,které se týkají přímo tohoto oboru a ukončení je stejné jako po 3 letech SOU,tzn. VÝUČNÍ LIST.
Učivo je následující:
Jeden den v týdnu škola a další praktická část,obojí je od 8 do 15.30 hodin.
Ano někdo může namítnout že je to málo,ale je to jediná taková možnost studia tohoto oboru.
A vše legálně podle školských zákonů,i když ta Plzeň(dle nedávných afér  Pláč Pláč)
Bohužel přihlášky se podávají do 20 března,tak přeji hodně štěstí v příštím roce.

To Schejbal:
Zde je opět JEDINÁ MOJE RADA A POMOC jak se toto dá realizovat...
Neexistuje nějaký RYCHLOKURZ NA VÝKEND,...jak se stát elektrikářem!!
Jsem moc rád za reakce pana Minaříka a i jiných,kteří podporují tuto formu studia.
I já jsem kdysi chtěl a toužil dělat elektrikařinu,původně elektroniku a po čase silnoproud...
Bylo to takové tajemno,které mě fascinovalo.
Bohužel neměl jsem tenkrát na tento obor vyhovující prospěch,tak jsem se vyučil jako strojní zámečník.
Dnes je mi 34 let a jak jsem psal výše,chtěl bych si "na stará kolena" ::)docílit mého snu.
Pane Schejbal,není to jen o přečtení knížky chce to zkusit trošku víc...
Já sám jsem zvědavý,jak vůbec bude vypadat JEDNOLETÉ STUDIUM a jak to budu zvládat při mém zaměstnání(noční směny atd.).
Jestli do toho někdy půjdete,tak vám přeji mnoho štěstí! Úsměv Úsměv Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Čestmír Dvořák
« Odpověď #9 kdy: 08.06.2011, 21:16 »

Skutečně - potřebujete nejprve "papír o vzdělání".
Pochybný rekvalifikační kurs bych nedoporučil, ale dnes se elektrotechnik a vyučuje snad v každé škole, kde mají v kabinetu nějaký měřák.
Ne že bych s tím souhlasil, ale pokud se na tento problém díváme pragmaticky - jinou možnost nemáte.  Stejně vás tam pravděpodobně nic nenaučí.
Papír z vás  elektrikáře udělá před zákonem. Pak už je to na vás co dál.
Stále více a více se utvrzuji v názoru, ža váš pohled na současné školní vzdělání a vzdělávání je zmatený a nekoncepční, i když jste absolventem ČVUT. To vás tam asi museli učit samí Edisoni, Einsteini, Volti, Ampéři, Ohmové a další významní elektrikáři včetně  pátera Prokopa Diviše. Z Vašeho příspěvku vyplývá, že elektrotechnik u může vyučovat každý, kdo má ve sklepě a nebo v garáži nějaký měřák, nejlépe digitální, protože tam nemusí přepočítávat dílky na stupnici a nedej Bože počítat s konstantou přístroje. Prosím, proberte se a do školství se raději nemíchejte.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
raj
« Odpověď #10 kdy: 08.06.2011, 23:01 »

to anonym Čestmír Dvořák
Ach jo... Proti blbosti se musí bojovat, i když je to boj předem prohraný.

(Snad budoucí) kolega touží být elektrikářem. Aby nedopadl jako Soptík Výbušný z nejmenovaného animovaného seriálu, potřebuje "lejstro". Je úplně jedno kde jej získá,  odborníka z něho neudělá. Jestli si ho někde koupí či vychodí školu je jeho věc, poradili jsme mu zde co jsme vědeli protože víme, že jen praxe jej prověří a něčemu naučí.

Jen mu přeji, aby se nesrazil s učiteli Vašeho typu trpícími komplexem méněcennosti. (mimochodem ČVUT FEL se dá studovat i dálkově,  kdyby jste snad chtěl potkat pány Edisony, Einsteiny, Volty, Ampéry, Ohmy a další významní elektrikáře včetně  pátera Prokopa Diviše a něčemu se přiučit ...)
Takové absolvování jednoho semestru matematické analýzy I. se znalostmi matematiky z průmyslovky vás dokonale zbaví všech mindráků,  nočního spánku a jakýchkoliv názorů na naše školství.

Citace
nejlépe digitální,  protože tam nemusí přepočítávat dílky na stupnici a nedej Bože počítat s konstantou přístroje
Mimochodem - už stará dobrá DU10 má dvě škály - takže se konstanta počítat  nemusí. Dokonce má i zrcátko pro přesné odečtení hodnoty, což špinavý od sekání a sádry jistě skvěle uplatní. Milej pane učiteli, DOBA POKROČILA !
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #11 kdy: 08.06.2011, 23:06 »

měřák, nejlépe digitální, protože tam nemusí přepočítávat dílky na stupnici a nedej Bože počítat s konstantou přístroje. Prosím, proberte se a do školství se raději nemíchejte.
To mě docela děsí! Vy jste kantor?

Máte o měření alespoň základní znalost? Uvědomujete si, že je úplně jedno, jestli měřenou hodnotu přečtete na rafičce nebo na displeji? Teorie měření je poněkud složitější, než "konstanta přístroje" (tento pojem mi nic neříká, znám pouze třídu přesnosti). Tolerance základní neznalosti principu měření se dokonce začíná dostávat i do ČSN (koeficient při měření impedance, který zahrnuje chybu měření).

Profesionálové do školství mají právo mluvit. Školství tu není samo pro sebe, ale právě pro lidi, jako je ing. Rajmont. Bude-li školství produkovat elektrikáře, kteří neumí nic, je potřeba to změnit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
IM
« Odpověď #12 kdy: 08.06.2011, 23:41 »

(Snad budoucí) kolega touží být elektrikářem. Aby nedopadl jako Soptík Výbušný z nejmenovaného animovaného seriálu, potřebuje "lejstro". Je úplně jedno kde jej získá, odborníka z něho neudělá. Jestli si ho někde koupí či vychodí školu je jeho věc, poradili jsme mu zde co jsme vědeli protože víme, že jen praxe jej prověří a něčemu naučí.
S tím lejstrem to platí pouze pro elektrikáře nebo i např.  pro RT či absolventy autoškoly? Ve všech případech by následkem učení se praxí mohla být ztráta lidských životů. pozor
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Čestmír Dvořák
« Odpověď #13 kdy: 09.06.2011, 21:16 »

to anonym Čestmír Dvořák
Ach jo... Proti blbosti se musí bojovat, i když je to boj předem prohraný.

(Snad budoucí) kolega touží být elektrikářem. Aby nedopadl jako Soptík Výbušný z nejmenovaného animovaného seriálu, potřebuje "lejstro". Je úplně jedno kde jej získá, odborníka z něho neudělá. Jestli si ho někde koupí či vychodí školu je jeho věc, poradili jsme mu zde co jsme vědeli protože víme, že jen praxe jej prověří a něčemu naučí.

Jen mu přeji, aby se nesrazil s učiteli Vašeho typu trpícími komplexem méněcennosti. (mimochodem ČVUT FEL se dá studovat i dálkově, kdyby jste snad chtěl potkat pány Edisony, Einsteiny, Volty, Ampéry, Ohmy a další významní elektrikáře včetně  pátera Prokopa Diviše a něčemu se přiučit ...)
Takové absolvování jednoho semestru matamatické ananýzy I. se znalostmi matematiky z průmyslovky vás dokonale zbaví všech mindráků, nočního spánku a jakýchkoliv názorů na naše školství.
Mimochodem - už stará dobrá DU10 má dvě škály - takže se konstanta počítat  nemusí. Dokonce má i zrcátko pro přesné odečtení hodnoty, což špinavý od sekání a sádry jistě skvěle uplatní. Milej pane učiteli, DOBA POKROČILA !
Vážený pane, je rozhodně lepší trpět komplexem méněcennosti, než komplexem nadřazenosti s image Brouka Pytlíka od Ondřeje Sekory (jinak též Ferda Mravenec, práce všeho druhu). Vaše výroky přesně odráží jednání rodičů, že každý učitel je v podstatě blbec, ale jen já, jako rodič, jsem ten nejlepší. Vdobě, kdy Vy jste viděl DU 10 z produkce Metry Blansko, jsem já už dávno měřil s Avometem 1, který měl taktéž pod stupnicí (správně číselníkem) zrcátko, aby když člověk švidrá, byl schopen naměřený údaj alespoň orientačně odečíst. Jako učitel s pedagogickou a odbornou praxí se pozastavuji nad tím, že nejste schopen odepsat e-mailovou zprávu bez chyb. Jaké asi byly Vaše laboratorní práce? Nebo jste studoval v Plzni? S mojí osobou se srazilo několik desítek absolventů, kteří se v podstatě dobře uplatnili na trhu práce. Nevím, co si myslíte o lidské blbosti, ale jsem přesvědčen, že prozatím vyhrávám ten marný boj. Doporučuji literaturu Vitejček, Hos,: Elektrická měření, kde jsou oba měřící přístroje dokonce v té době vyfoceny(bohužel černobíle).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 09.06.2011, 21:34 »

To Zdenek Rajmont  a Čestmír Dvořák

Tedy pánové, vy dva jste si zjevně nějak nesedli. Co takhle se nadechnout, udělat na zemi čáru a tu překročit směrem k novým začátkům.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #15 kdy: 09.06.2011, 21:35 »

Pane Dvořáku, omlouvám se, že vstupuji do sporu mezi vámi a ing. Rajmontem. Ale vaše argumenty mě dost nadzvedávají ze židle.

Za prvé, je rozhodně lepší komplex nadřazenosti, než kompex méněcennosti. S tím se můžete jít vycpat, jediný, kdo vám s ním může pomoct, je pracák. Neříkám, že tím v diskusi trpíme, ale říkám, že nemáte pravdu.

Získal jsem z vašich odpovědí dojem, že na tom odborně nejste příliš dobře. Jestli patříte mezi učitele, kteří si zakládají na tom, co se naučili ve škole, ale ignorují posun, který obor za těch několik (desítek) let udělal, máte problém. O vaše studenty nikdo stát nebude.

Vaše znalosti o elektrickém měření podle toho co jste napsal stojí jsou trošku na zvážení.

Ještě jednou se omlouvám i ostatním, podobným způsobem obvykle nereaguji, ale toto považuji za důležité. Jste-li opravdu učitel, nedělejte svému oboru ostudu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #16 kdy: 09.06.2011, 21:50 »

Vážený pane,
pedagogikou se nezabývám, takže tuto stránku debaty nechám stranou. Zareaguji ale na některé drobnosti z toho, co zřejmě své studenty učíte.
...který měl taktéž pod stupnicí (správně číselníkem)
Nevím, odkud máte informaci, že se tomu správně říká číselník. V laboratořích Matematicko-fyzikální fakulty University Karlovy jsme měli měřáků hromady, a ty ručkové měly vždycky stupnici, žádný číselník.

zrcátko, aby když člověk švidrá, byl schopen naměřený údaj alespoň orientačně odečíst...
Účel toho zrcátka byl mnohem ušlechtilejší, nebudu opakovat slova kol. Rajmonta.

...jsou oba měřící přístroje dokonce v té době vyfoceny(bohužel černobíle).
Asi jste tedy žádný z oněch přístrojů nikdy neviděl, když máte pocit, že by barevná fotografie černobílého přístroje nesla více informace než černobílá.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Josef Slanina
*
Offline Offline



Elektrikář, Revizní technik E2A, IT Technik


WWW
« Odpověď #17 kdy: 09.06.2011, 22:15 »

Lidi, vidím to takhle.
Dneska se elektrikáře stane bohužel každý vůl. Nezlobte se na mne, ale je to tak. Dělal jsem spoustu let na elektroúdržbě. Chodili mitam i kluci, jež měli před maturitou, nebo před učňovskýma zkouškama. A já se jich bál na cokolic zeptat, neboť by mě odvezli s infarktem.
Učeň třetího ročníku neví jak jsou zapojeny civky v trojfázovém motoru. Neumí číst ve schématech. Zapojit schodišťové ovládání osvětlení je pro ně moc, natož tam dát vypínač č.7. Vždyť ani ty čísla jim nic neříkají.Druhy sítí neznají, neví jaké je združené napětí nn v sítích. A to není výjimka, tohle je realita většiny. Na školách mají o polovinu elektrických předmětů míň než jsme měli my. A to jsem se vyučil v roce 1997. Za nás vyhodili 5 lidí ze školy, pak 3 neprošli u zkoušek. Dneska projdou všichni, protože škola ma prachy na hlavu a když někoho vyhodí příldou o prachy. Tak je nechají projít. A je to tu opět. Z peněz je modla a přes to vlak nejede. Takže jestli nějaký pofidérní kurz nebo škola, je to jedno. Dneska je všude naučí houby. Ale hlavně, že máme prachy na hlavu. A soukromé školy?? Tam to funguje stylem Když jsem si to zaplatil, tak to už musím udělat bez ohledu zda umím nebo ne. Jsou tmoje prachy, tak si za ně ten papír koupím.
A jen tak lepší to nebude.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrikář, Revizní technik E2A, IT Technik
Čistá 216
Čistá u Rakovníka
Tel: 608420957
email: slanina.j@elektrosoftservis.cz
web: http://www.elektrosoftservis.cz
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.078 sekund, 24 dotazů.