Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jak se vrátit k oboru elektrikáře po 20-ti letech a čím začít?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak se vrátit k oboru elektrikáře po 20-ti letech a čím začít?  (Přečteno 16565 krát)
Jiří Skořepa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 24.10.2010, 11:48 »

Jsem vyučen ve tříletém učebním   oboru mechanik elektrotechnic kých zařízení, kód 26-86-2 a   následně jsem absolvoval nástavbové studium v oboru elektrotechnik a se zaměřením na elektronická zařízení, kód 26-75-4/03, zakončené maturitní zkouškou. Téměř dvacet let v oboru nepracuji, přesto bych se rád stal elektrikářem,  případně opravářem el. spotřebičů. Problém je v tom, že nevím  jak a čím začít, jaké učebnice, či studijní materiál si mám pořídit pro oživení "látky",  případně jaké další kroky podniknout před tím,  než se budu  někde ucházet o zaměstnání. Předem vám děkuji za odpovědi.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #1 kdy: 25.10.2010, 06:56 »

Začal bych zde, na tomto portále. Zde se dozvíte spoustu novinek, ale i vychytávek z praxe. Pak je samozřejmě rozumné si najít práci pod zkušeným kolegou, který vás tak trochu povede. A večerní samostudium by měla být jen taková nenápadná součást. Volbu co studovat bych nechal na požadavcích z praxe, přeci jen je elektrotechnik a velmi široký obor a pokud byste to chtěl zvládnout v plné šíři, mohl byste skončit dřív, než jste začal  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #2 kdy: 25.10.2010, 08:02 »

Hodně lidí se vrací ke svému bývalému povolání /jako. např. bývalí vojáci,policisté,úředníci/...
A k oboru elektro také...U tohoto oboru je 3 roky nečinnosti moc velký problém.."vlak" se už těžko chytá !!
Musíte začít s někým kdo to dělá a je schopný odborník....pr axe,dívat se pod prsty a studovat literaturu.... .a elektrikář z praxe vám řekne co a jak se naučit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jiří Skořepa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 25.10.2010, 19:56 »

Hodně lidí se vrací ke svému bývalému povolání /jako. např. bývalí vojáci,policisté,úředníci/...
A k oboru elektro také...U tohoto oboru je 3 roky nečinnosti moc velký problém.."vlak" se už těžko chytá !
Musíte začít s někým kdo to dělá a je schopný odborník....pr axe,dívat se pod prsty a studovat literaturu.... .a elektrikář z praxe vám řekne co a jak se naučit.
Myslel jsem si, že bych do  začátku zainvestoval nějakou tu stovku a  koupil si literaturu od společnosti BEN, např. základy elektrotechnik y, elektrotechnik a 1,2,3, elektrotechnic ká měření, správná a bezpečná elektroinstala ce ap.  a pak bych se zkusil  ucházet o nějaké to místo. Kdo by chtěl  ale  zaměstnat elektrikáře - teoretika, že?  Ještě mě napadlo při současném zaměstnání se známým elektrikářem chodit na "přátelskou výpomoc bez nároku na honorář",  abych získal alespoň trochu praktických zkušeností.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Stránský 111
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 25.10.2010, 20:47 »

Měl byste si také pořešit vyhlášku 50. Naučit se a absolvovat přezkoušení jestli nemáte žádnou praxi, tak začít paragrafem 5.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Skořepa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 12.11.2010, 23:57 »

Tak jsem si sehnal knihu praktická elektrotechnik a a začal jsem znovu "studovat".  Musím konstatovat, že mě to baví.  Pomalu začínám řešit, kde si  obnovit vyhlášku č. 50/1978.  Nevíte někdo, kde se v okolí HK konají školení  z vyhlášky 50/1978, co to obnáší a co to  stojí?  Po absolvování škol mi zůstal jenom výuční list a mat. vysvědčení. Potvrzení o školení z vyhl. 50/1978  již nemám.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #6 kdy: 13.11.2010, 08:41 »

Pokud budete trochu dále s praxí, doporučuji si koupit u normalizačního úřadu náhled do norem,není to dnes drahé,vám stačí jen náhled /asi 1500.-Kč na rok/ a tam v časech volna, se dozvíte další základy
instalací v různých obměnách...... .. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #7 kdy: 13.11.2010, 11:44 »

Pokud budete trochu dále s praxí, doporučuji si koupit u normalizačního úřadu náhled do norem,není to dnes drahé,vám stačí jen náhled /asi 1500.-Kč na rok/ a tam v časech volna, se dozvíte další základy
instalací v různých obměnách...... .. Úsměv

1000,-Kč/rok a parádně to stačí. Je dobré si třeba jeden rok zaplatit 3000,- Kč a pár norem si vytisknout. Osobně mám radši papír
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.06 sekund, 24 dotazů.