Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Použít jako hlavní jednofázový jistič typ OEZ LSN B 25 nebo LSN B 25/1N?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Použít jako hlavní jednofázový jistič typ OEZ LSN B 25 nebo LSN B 25/1N?  (Přečteno 5684 krát)
Miroslav Škop
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 15.01.2008, 10:06 »

Použít jako hlavní jednofázový jistič typ OEZ LSN B 25 nebo LSN B 25/1N  .
Jaký má odpínání jističem i N význam ?

Jedná se o starou síť a já ji dál do bytu chci rozdělit jako TN - S .  I když pro jistotu do zdi zazdím kabel 5 x 10 Cu  ,  co kdyby někdy ......
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Krištof
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 15.01.2008, 10:49 »

Velikost a typ jističe vám určí rozvodné závody, ale určitě to nebude typ
LSN B 25/1N.
Dvoupolové jističe se používají v podružném rozvaděči např. pro snažší vyhledání poruchy při spojení N a PE.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Kroutil
*
Offline Offline



OSVČ, Štěchovice Praha-západ


WWW
« Odpověď #2 kdy: 15.01.2008, 15:25 »

Rozvodné závody vám ve vyjádření jasně řekly, jaký typ a charakteristik u jističe. Některá RZ vyžadují i barvu páčky. Tzn: 25-3-B žlutá apod. Na výrobci nezáleží, zda je to Moeller, LSN, made in China (tu proboha ne). Stejně před podáním přihlášky potřebujete revizní zprávu, a to by RT měl postřehnout... Pokud není dělaná , ,od stolu,,
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Rev.tech. E2/A, elektroinstala ce, hromosvody, práce pomocí horolezecké techniky, pravidelné kontroly Přenosných hasících přístrojů dle MV ČR č.246/2001Sb.
tel: 603234575
Email: elkr@elkr.cz
www.elkr.cz
Miroslav Škop
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 15.01.2008, 15:50 »

To se vrrr, že mi jistič osadí elektrikář z firmy s evidenčním číslem. Už mám v ruce i povolení na rozplombování rozvaděče.

Barva páčky je jasná - když chci 25 A, dostanu žlutou. Ta je docela hezká . 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Kroutil
*
Offline Offline



OSVČ, Štěchovice Praha-západ


WWW
« Odpověď #4 kdy: 15.01.2008, 17:14 »

Tak na co se teda ptáte? Jasně jsme vám odpověděli na otázku, tak co teď? Vrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrr
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Rev.tech. E2/A, elektroinstala ce, hromosvody, práce pomocí horolezecké techniky, pravidelné kontroly Přenosných hasících přístrojů dle MV ČR č.246/2001Sb.
tel: 603234575
Email: elkr@elkr.cz
www.elkr.cz
Miroslav Škop
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 15.01.2008, 17:34 »

Ptal jsem se jestli jednopólový nebo dvoupólový jistič .  Mrknutí .

Ve vyjádření od VČE jsem měl jen informaci že jistič má mít charakteristik u B . zajímalo mě to teoreticky, díky za odpověď pana Krištofa .

Mimochodem - problém SLEPICE nebo VEJCE ? Na Žádosti o vyjádření mají VČE kolonku o datu instalace oprávněnou firmou.  Jak může jakákoliv firma potvrdit správnou instalaci na žádost o umožnění této práce ?  Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #6 kdy: 15.01.2008, 18:16 »

TO: Škop

K použití 2p. jističe je nutné mít rozdělený vodič PEN na PE a N, tj. síť TN-S. A zde nastává problém s dodavatelem elektřiny. Někteří dodavatelé (hlavně PRE) požadují rozdělení PEN až za měřením (Stále nechápu proč?  Nerozhodný).

Mě osobně z profesního hlediska lépe vyhovuje 2p. a 4p. jistič a rozdělení vodiče PEN na PE a N hned na konci přípojky. Pokud Vám váš dodavatel povolí rozdělení PEN před měřením, určitě použijte 2p. jistič a/nebo "jističochránič". Palec vzhůru


PS: Vypínání vodiče N je předepsané pro prostory s nebezpečím požáru a výbuchu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Miroslav Škop
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 15.01.2008, 20:52 »

JJ, rozumím. Uvidím co mi dovolí. V tuto chvíli jsou všechny rozvody v domě "postaru" a hliníkem.  Jak jsem již napsal, nechám od elektroměru na chodbě zazdít do bytu kabel 5C 10 Cu a snad mě do budoucna ani po teoretické rekonstrukci všech rozvodů nic nepřekvapí. 5x proto kdybych si náhodou někdy vzpoměl že 1F 25 A nestačí ani v bytě s plynem.  Zatím ale odmítám platit za navyšování A tak velké peníze.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Škop
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 15.01.2008, 20:55 »

p. Beláň - považuje se prostředí kde se pohybuje přítelkyně a občas potencionální tchýně za prostředí s nebezpečím výbuchu ?  ??
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Škop
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 15.01.2008, 20:59 »

Omluva - nějak mi při psaní vypadlo oslovení z nadpisu
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #10 kdy: 15.01.2008, 21:00 »

TO: Škop

Toto prostředí bývá velice často označováno podle ČSN 33 2000-3 jako "Zvlášť nebezpečné",  a většinou nepomůže k dosažení bezpečnosti už ani vypínání vodiče N a ani žádný proudový chránič - jenom svatba! Pláč Škleb

PS: Z potencionálních cizích osob se stanou osoby blízké!  pozor
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #11 kdy: 15.01.2008, 21:12 »

A tak jak někdy ochranu osob vyřešíme vodivým pospojováním, tak v tomto případě je to příbuzenské pospojování.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 15.01.2008, 22:59 »

Pane Belaň,

měl jste dělat šéfa IBP. Jako zkušební komisář na paragrafy 9 by to bylo velmi zajímavé a poučné. Ale s tím prostředím jste opravdu zabodoval a rozesmal starého elektrikáře a revizního technika, coby rentiera. Přejí vám, aby i nadále radostné srdce zkrásňovalo Vaší tvář. Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.02 sekund, 21 dotazů.