Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Co má obsahovat dokumentace elektro k územnímu řízení?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co má obsahovat dokumentace elektro k územnímu řízení?  (Přečteno 2988 krát)
H
« kdy: 17.04.2008, 08:35 »


Část z komplexu dokumentace, co teď mám "na stole" ke zpracování, je krom částí pro stavební povolení a pro výber dodavatele stavby (kde mám v podstatě jasno) i jedna část pro územní řízení. S tímto typem dokumentace jsem se zatím nesetkal, proto zatím celkem tápu.

Nicméně i když jsem se díval do přílohy č. 1 vyhlášky 503/2006 Sb.,  tak mi stále není moc jasné, co se po mě za část elektro vlastně požaduje zpracovat. Když se dívám do této přílohy, tak je to samé povídání o stavbě, o užívání stavby, stavebním pozemku, atd.
Jediné, co by se snad mohlo dotýkat mě, je bod B.3b),  C.2b) a 3b)?
Co se očekává od profese elektro za výkresovou dokumentaci k územnímu řízení?

Máte s tímto typem dokumentace někdo zkušenost?
(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) za odpovědi
H.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vaněk Vladimír
« Odpověď #1 kdy: 18.04.2008, 08:22 »

Vážený kolego, povinný rozsah a obsah vypracování dokumentace ke stavebnímu řízení řeší vyhláška č. 499/2006Sb. Některé stavební úřady toto kontrolují a při nedodržení ji vrací k přepracování.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Ryšavý
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 18.04.2008, 10:11 »

Obsah dokumentace pro UR je v příloze 4 k vyhl. 503/2006, a ne v příloze 1.
B3b - Ano, obvykle odstavec do B-čkové zprávy
C2b - Obvykle dělají stavaři, ale někdy se dojdou zeptat
C3b - ne, technologii ať si popíše technolog (nebo strojaři/stavaři)

U výkresů bych se zastavil: Co je to za stavbu? Liniovka, obytný dům, průmyslový areál?
Dělají se návrhy kabelových tras mimo objekty, připojovací body, trafačky...
Nic podrobnýho odélníček tady je trafo 22/0.4 kV, 630kVA + čára přes celej výkres s popisem kabel, typ hotovo.
Projekt jen tak podrobný jak je zaplaceno  Úsměv
U DURek je většina na stavbě ne na elektrice
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Smysl pro humor - znak ducha bystrého
.45 ACP; 7,62x39; 7,62x54R; 9x19; 12/70
H
« Odpověď #3 kdy: 19.04.2008, 15:41 »

Vážený kolego, povinný rozsah a obsah vypracování dokumentace ke stavebnímu řízení řeší vyhláška č. 499/2006Sb. Některé stavební úřady toto kontrolují a při nedodržení ji vrací k přepracování.
Vážený kolego, já se ale neptám na dokumentaci ke stavebnímu řízení, ale na dokumentaci k územnímu řízení.


Obsah dokumentace pro UR je v příloze 4 k vyhl. 503/2006, a ne v příloze 1.
Vidíte to, to jsem se uklep - příloha č. 4, ostatně jsem z ní i vypisoval ty body B.3b),  C.2b) a 3b)


U výkresů bych se zastavil: Co je to za stavbu? Liniovka, obytný dům, průmyslový areál?
Je to čtyřpodlažní výrobní budova ve stávajícím areálu investora.
Napojená bude z trafostanice ležící mimo tuto novou budovu (bohužel díky tvrdohlavosti investora po nn straně). Čili jen obdélníček s novou budovou, do níž bude nakreslený přívod z oné trafostanice? Toť vše? To je pomalu škoda papíru pro nic  Mrknutí


U DURek je většina na stavbě ne na elektrice
Právě, proto mi přišlo divné, že vůbec něco po profesi elektro generální projektant požaduje.



Každopádně (Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) za reakci, už mám v rukách i jednu DÚR od kamaráda, co dělá slaboproudy, tak snad z toho nějakou představu získám a dám to nějak dohromady.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.041 sekund, 21 dotazů.