Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Kolik mě bude stát přibližně 60m dlouhá přípojka?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kolik mě bude stát přibližně 60m dlouhá přípojka?  (Přečteno 9049 krát)
jakon
« kdy: 17.03.2008, 13:43 »

Chci si do zahradní chaty zřídit elektrickou přípojku. Vzdálenost od sloupu je přibližně 60m, kolik si mám připravit asi peněz?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav 3
« Odpověď #1 kdy: 17.03.2008, 13:55 »

Příliš málo informací na kvalitní odpověď. Je nutné znát místní podmínky, požadavky distributora, chcete 1F nebo 3F přípojku atd.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #2 kdy: 17.03.2008, 14:23 »

Zajděte si k vašemu dodavateli el. energie. On vám písemně sdělí podmínky, za kterých bude ochoten vás připojit. Ty nám tu potom můžete postnout.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Michal Slabý
*
Offline Offline



OSVČ


WWW
« Odpověď #3 kdy: 17.03.2008, 16:38 »

Nejdřív musíte mít schválené připojení od distributora (rezervaci příkonu). Pak záleží v jakém stavu je rozvodná krabice na sloupu a jak vypadá uzemnění. 1m kabelu cca 130 Kč. ER cca 4000 Kč (záleží na typu a výrobci). Zednické práce na zazdění rozvaděče, výkopové práce, revize a přihláška přípojky a samotná elektrotechnic ká práce. Záleží koho seženete. Toto je jen velice orientační, takový universální mustr.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E1B
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #4 kdy: 17.03.2008, 17:23 »

nebo vše zadejte solidní firmě. Přihlášku vám zpravidla u distributora vyřídí, a zajistí kromě realizace i potřebný projekt a výchozí revizi. Součástí takové dodávky je i předem vypracovaný rozpočet dle místních podmínek.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Pavelka Květoslav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 18.03.2008, 20:16 »

Přípojka např. z KB bloků pokud tam budete mít i plyn ,  tam vám 50 000 stačit nebude ,  kopat 60m 80 cm hluboko ,  tady záleží koho seženete ,  pokud je to hlína ,  tak třeba 9000 ,  kabel 60m - podle toho jaký ,  ale počítejte 8000 ,  zemnící pásek atd atd atd ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
halik
« Odpověď #6 kdy: 22.03.2008, 09:11 »

Pár desítek tisíc. Každopádně počítejte s tím, že to bude nejspíše částka vyšší, než kterou očekáváte. To aby vás to nepřekvapilo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
jakon
« Odpověď #7 kdy: 26.03.2008, 07:10 »

Upřesnění dotazu:
Jedná se o jednofázové připojení, vedení je nutné podzemním kabelem, u energetické firmy jsem byl a mám od ní souhlas. Přípojku mohou podle ní dělat u nás (v místě bydliště) pouze
dvě firmy, které jsou drahé odhadují cenu na 100 000 Kč, což se mě zdá docela dost protože předpokládaná spotřeba minimální a k tomu je třeba přičíst cenu za od elektroměru do chatky přes zahradu cca 25 m. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Viktor Klemon
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 26.03.2008, 08:43 »

Svojpomocným prevedením výkopových prác sa dá hodne zlacniť. U murárskych detto.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.025 sekund, 22 dotazů.