Jakou zvolit velikost jističe pro RD?

<< < (3/6) > >>

Josef Křemen:
Opravdu, je to tak. občas ve spěchu po sobě něco nepřečtu.
300m3 x 25W= 7,5kW.
Je to přibližné určení příkonu topení které používám asi 12 let.
Samozřejmě, přesnější je výpočet od projektanta na základě tepelných ztrát.

Míla Brtník:
Tak mi dneska přišlo vyjádření z ČEZu a píše se v něm:

Podmínkou připojení st. pozemku je vybudování samostatné kabelové přípojky 1kV. Na sloupu nn bude proveden svod kabelem AYKY 4x35, ukončený poj. skříní SP-100. Z ní bude kabel pokračovat dále a bude ukončen kab. pilířem SS-100. Z kabelového pilíře bude přívod. kabelem připojen vlastní RE-rozvadeč. Na kabel. přípojku 1 kV zajistí žadatel PD. S ohledem na vzdálenost odběrného místa je vám povolen jen standardní jistič 3x25A.

Náklady spojené s touto realizací plně hradí žadatel.

Může mi někdo prosím vyčíslit, kolik to zhruba bude?

Míla Brtník:
A ještě drobnost (žádal jsem totiž jistič 3x32A a nepovolili mi ani el. kotel):


Tuto větu:

váš požadavek nemůžeme zcela uspokojit, neboť z vážných technicko-ekonomických důvodů nelze realizovat úpravy zařízení distr. soustavy. Pokud i nadále trváte na svém požadavku v plném rozsahu, dostavte se k nám k dalšímu jednání.


si mám přeložit zřejmě: vymyslete si, co chcete, ale zaplatíte si to....?

Jura Krikl:
 Citace: Míla Brtník  12.02.2008, 15:02

váš požadavek nemůžeme zcela uspokojit, neboť z vážných technicko-ekonomických důvodů nelze realizovat úpravy zařízení distr. soustavy. Pokud i nadále trváte na svém požadavku v plném rozsahu, dostavte se k nám k dalšímu jednání.


si mám přeložit zřejmě: vymyslete si, co chcete, ale zaplatíte si to....?

NO Jistěěěěěě - co jste čekal? Za jak dlouho se vrati distributorovy investice vražena do zesilení (vymněny) odbočky k Vam? Nebo dokonce vymněny trafa a vedení poloviny vesnice.
Otazka je, zda Vam povolí aspoň sazbu na vytápění. A dale to řešit technickými prostředky ve vlastní režii a ve vlastním rozvaděči a idealně odebirat proud v hodnotě 24,5A po dobu 20 hodin. V dnešní době skoro teměř žadný problem.
Ovšem bez vypočtených tepelných ztrát postupujete riziko, že Vam to nevyjde. A pak budete muset operativně řešit (bastlit) jiným zdrojem tepla (krb, solar a pod.) 

Míla Brtník:
Nepovolí, 8 kW el kotel mi zamítli, takže s koupí tohohle pozemku se asi rozloučím. :( :(

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana