Jak provést pospojování pokud jsou rozvody vody z plastu?

<< < (8/12) > >>

Milan Jakeš:
Citace: David Hruda  15.09.2022, 22:58

Mohl byste mi, prosím, vysvětlit důvod, proč by kdokoliv do plastového odpadního potrubí vkládal část litinového, které by připojil k uzemnění?


Ochrana proti zavlečenému potenciálu.

David Hruda:
Citace: Milan Jakeš  15.09.2022, 23:08

Ochrana proti zavlečenému potenciálu.

Potenciálu odkud kam a kudy?

Milan Hudec:
Citace: Milan Jakeš  15.09.2022, 22:13

Pane Lovacký, jako snad jediný v této diskuzi vidíte tuto věc jasně a velmi dobře rozumíte rizikům spojeným s tímto problémem. Ostatním, které nezaslepuje vlastní pýcha, mohu jen doporučit přečíst si příspěvky pana Lovackého v klidu znovu. Třeba se tím vyhnete situaci, kdy při sprchování někdo zemře jenom proto, že někde v sousedství udeřil blesk a revizní technik odpovědný za bezpečnost elektrické instalace neviděl existují problémy a ani nerozuměl smyslu příslušných norem.

Nakonec malá nadsázka. Když budete chtít uzemnít baterii na plastovém potrubí, tak požádejte instalatéra, aby vám kousek toho potrubí vyměnil za kovové  :P.

A co když budete potřebovat připojit na HUS plastovou kanalizaci? No tak to je přece úplně stejné, instalatér vám tam může vložit vhodnou litěnou trubku a je po problému s nevodivým potrubím.

Nakonec přikládám fotku svorky, kterou já používám na připojování litěných odpadních rorur. Běžně dostupný nerezový pásek se svorkou v tomto případě mým nárokům rozhodně nevyhovuje. Snad se vám fotka zobrazí a třeba někoho inspiruji  :).

Pokud chcete pracovat s bleskovým proudem, tak je potřeba také použít certifikovanýc h výrobků pro toto, vámi uvedená svorka nevím nevím....
Mrkněte do katalogu Dehn, lze si vybrat svorku na potrubí kompletně v nerezu jak v základním provedení, tak dvojitou pro EX.
Mám je vyzkoušené, a mohu s klidným svědomím konstatovat jejich perfektní vlastnosti.

Kamil Novák:
TO Jakeš: Po přečtení vašeho prvního dnešního příspěvku jsem měl dojem, že je to myšleno s nadsázkou, ale po odpovědi na dotaz kol. Hrudy už si tím nejsem tak jistý.
V každém případě :
1) uvádíte, že "...revizní technik odpovědný za bezpečnost elektrické instalace...".
Ale to je omyl. Za bezpečnost elektrické instalace rozhodně není odpovědný RT. To je zodpovědnost uživatele (majitele).
2) voda v plastovém potrubí je mizerný vodič, což už bylo prokázáno měřením v dokumentu ESČ někdy v "devadesátkách",  takže "zavlečení potenciálu",  jak uvádíte hrozí právě z tohoto připojení.
3) "litěnou trubkou" máte na mysli litinovou ?
4) příklady "šílených pospojení" přikládám

Vlado Konrád:
Citace: Milan Jakeš  15.09.2022, 22:13


Nakonec malá nadsázka. Když budete chtít uzemnít baterii na plastovém potrubí, tak požádejte instalatéra, aby vám kousek toho potrubí vyměnil za kovové  :P.

A co když budete potřebovat připojit na HUS plastovou kanalizaci? No tak to je přece úplně stejné, instalatér vám tam může vložit vhodnou litěnou trubku a je po problému s nevodivým potrubím.


Ešte máme plastovú vaňu a drevenú zárubňu a do kanála budeme púšťat kontinuálne splašky, aby tam bolo vnútri vodivé prostredie Nebláznite

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana