Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba , rekonstrukce
| | |-+  Jaké je nejlepší řešení posunu sloupu nn?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Jaké je nejlepší řešení posunu sloupu nn?  (Přečteno 432 krát)
David P
« kdy: 27.07.2021, 11:04 »

Moc oceníme rady jak nejlépe vyřešit vzniklou situaci.

Máme stavební parcelu a pěkně uprostřed stojí sloup nn (ČEZ) s kabelem telecom linky. Neznalí detailů problematiky jsme si podali žádost o posun sloupu 1 do rohu 1. Cenový odhad ČEZu = 301 tis Kč. Toto nás dost překvapilo, jelikož jsme čekali tak poloviční cenu. Po zjišťování mezi známými jsme se dostali k tomu, že se pravděpodobně jedná o překročení maximální přípustné vzdálenosti mezi sloupy (podle všeho je to max cca 40m),   takže tam asi chtějí umístit sloupy dva. Hledáme teď řešení, jak tu cenu dosat co nejníže, aniž bychom se na tom zasekli na dlouhé roky (už tak si na to ČEZ bere asi rok, než to vůbec provedou). Přikládám nákres pozemku s umístěním sloupů. Stejně budeme muset řešit přípojky k domu a nechceme změnit to, jak dráty vedou nad cizími pozemky, jelikož bychom se na cizích věcných břemenech mohli pěkně spálit, takže hodně pracujeme s variantou přeložky do země.

Zde jsou varianty řešení, které nás zatím napadly, a které berou v potaz maximální vzdálenost 40m mezi sloupy:
1)  Posun sloupu 1 do rohu 1, přeložka do země mezi sloupem 1 a 2 (cca 45m),   pouze za předpokladu, že nebude nutné propojení sloupu 4 a 1 (příliš daleko)

2) Posun sloupu 1 do rohu 2, přeložka do země mezi sloupem 1 a 2 podél hrany pozemku (buď cca 90m jižní hranou nebo cca 80m severní hranou)

Ostatní varianty posunu buď kolabují na vzdálenosti mezi sloupy nebo se mění trasa nad cizími pozemky. Je možné touto přeložkou do země snížit náklady, tedy dává to smysl? Je toto něco, na co by ČEZ mohl přistoupit bez zbytečných problémů?

Pokud nebudeme schopni vygenerovat výrazné snížení ceny pomocí jiného řešení, budeme holt muset přijmout jejich návrh. Předem moc  za jakékoliv podněty a nápady!* posun_rohy_delky.jpg (165.16 KB, 1730x1434 - prohlédnuto 96 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.028 sekund, 20 dotazů.