Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Jak to dělají tzv. darkeři při shazování vedení?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak to dělají tzv. darkeři při shazování vedení?  (Přečteno 15623 krát)
Zdeněk Hruška
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 12.10.2006, 18:40 »

Jak to dělají tzv.darkeři při schazování vedení, tak aby z nich nezbyl jen doutnající škvarek dabel?
Nikde jsem se o tom nedočetl, všude jen jak někdo schodil dráty vn, jakým způsobem toť neuvedeno.
Napadlo mě pár věcí-nekovové lano a přehazka, odpojit-sundat, ocelové lano a bezpečný odstup?

kazdopadně bych jim dopřál  box Fackovaci
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 12.10.2006, 19:58 »

Darkeri se povetsine zamerovali na usekove odpojovace vn. Znicili zamek a manipulaci s ovladaci pakou odpojovace natahli oblouk mezi kontakty. Pokud se zamerili na vedeni, pouzivali vami popsanou metodu - silonove lanko + ocelove lano, nezridka spestrenou jeste 2. levelem kdy dalsi lano natahli pres uz odpojenou linku a bavili se na pokusech dispecinku linku nahodit. Povetsine se zamerovali na koncove linky 22kV, z VVN meli pravem respekt.

Kazdopadne, po siroce medializovanyc h pripadech pred par lety nasledovala akce policie proti strankam techto individui a dokonce i nejake zatykani, takze pokud je mi znamo v soucasnosti se diky Bohu tato zabava uz neprovozuje...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #2 kdy: 12.10.2006, 21:06 »

Před několika lety bylo darkingu věnováno celé jedno téma, včetně stažení jejich klipů. Bohužel jsem ho v archivu nedohledal.
U toho vvn může být z jedním z důvodů i výška vedení. Taky riziko větších výpadků a "co by mně všechno přišili, kdyby mě náhodou chytli"
Možná ale administrátor něco dohledá.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Zdeněk Hruška
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 12.10.2006, 21:17 »

Děkuji vám za odpovědi.
Může operátor nebo někdo z enrgetiky poznat jak(+/-pár km)daleko je porucha?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #4 kdy: 12.10.2006, 22:02 »

Máme šikovného administrátora i  správce www:   funny  funny

http://elektrika.cz/data/clanky/noid021125

A u moderních ochran dispečink poruchu lokalizovat může
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Pavel Beran
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 12.10.2006, 22:17 »

nebavili se i natahovanim kapacitních oblouku na vedení ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Stale se učim, ale už bych měl něco umět...
Student VUT Brno
Lada Cisar
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 12.10.2006, 23:24 »

no jeste byli uhlikovi darkeri (nejsme si jist zda u nas),  kteri se zamerovali na trafostanice po vzoru vojenskych grafitovych pum vsypavali  uhlikovy prasek do trafostanic.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #7 kdy: 12.10.2006, 23:55 »

Jojo, v Jugoslávii vysypali spojenci grafit na transformátor v elektrárně Obrenovac, ke které mám bližší vztah, neb jsem tam přispěl projektantskou maličkostí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #8 kdy: 13.10.2006, 00:52 »

Znám jeden celkem spolehlivý způsob, jak zkratovat vedení vn, ale nechci ho zde zveřejňovat, abych ještě nakonec někoho neinspiroval.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 13.10.2006, 07:03 »

Už jsem byl na webových stránkách takové party, měli tam popis toho, jak vypnuli za provozu úsekový odpojovač, jaký tam hořel krásný oblouk,...
Myslím, že by v takovém případě stačilo málo, aby oblouk přeskočil na ovládací tyč, uzemnění nebylo perfektní,... a nemuselo by se složitě pátrat po pachateli, protože by tam zůstal ležet!
Lidská blbost je neomezená!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Zdeněk Hruška
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 13.10.2006, 17:21 »

Kolik z toho dotyčného vlastně zbyde,když se přímo dotkne vn,VVN,ZVN?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #11 kdy: 13.10.2006, 17:56 »

Pro výstrahu ten nejméně drastický obrázek. Slabým náturám se omlouvám.
Současně tuto fotografii považuji za logické vyústění a ukončení diskuse. Co k tomu více dodat, že ?


* Elek2.jpg (70.25 KB, 640x480 - prohlédnuto 2777 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.056 sekund, 22 dotazů.