Jak zapojit ventilátor s časovaným doběhem na CYKY 3C?
Maroš Klein:
Dovolím si z vlastných skúseností tvrdiť, že 8 z 10 elektrikárov v mojom okolí to zapojí takto:
čierny (hnedý) = L
modrý = LT
zelenožltý = N
A 7 z 8 ani nevie že je to zle, keďže to funguje. 1 z 8 aspoň preznačí.
Dvaja to vedia, nezapoja to vôbec a majú problém sa normálne uživiť.
Tak im treba, myslí si 8 z 10. Netreba im to brať.
2 z 10 zákazníkov je zodpovedných, takže sa to približne vyrovná. :)
Vít Rotrekl:
Já bych to spíše zapojil
L - hnědá
N - modrá
LT - zeleno/žlutá
Ať je blbě jen jedna barva....
A teď hrrr do mě.
Milan Hudec:
Sem myslel, že tohle fórum je o preciznosti, tj. na posranou zadnici heřmánková koupel a čistý trenky, rady typu "obrátit hnědým dopředu bych fakt nečekal (dance)
Kvalitní časovač pod vypínačem přežije klidně několik integrovaných šmejdů ve větráku, tudíž ve výsledku tazatel klidně ušetří a vo to de, berme si skrytá pozitiva.
Že se po z/ž netahá fáze věděl a ctil i Kolesa (norm)
Pavel Horský:
Milane, já se také nestačím divit.
Že se svět zbláznil, to vím již hooooodně dlouho, ale že začínají blbnout i uznávaní kolegové, to mě docela mrzí.
Je třeba si uvědomit, za jakým účelem se založilo toto diskusní fórum a jaké by měly být výsledky každého vlákna.
Zjišťuji, že se den ode dne propadá na pomyslné dno, na kterém již leží kutilové spolu s fabrickými meloucháři.
Je potřeba se zamyslet a fórum nenechat spadnout do bahna plném blábolů.
Jan Franěk:
Už jsem o tom psal v minulém týdnu. Očekával bych, že na odborném fóru, se mi dostane spravné a bezpečné odpovědi. Ale patřím k optimistům, alespoň prozatim.
Doplňte pod vypínač modul a "odborným bastlířům" přestaňte říkat elektrikáři. Každý s platnou "50tkou" nemusí být elektrikář. Elektrikáři ví, jaky kabel maji k ventilátoru připravit, aby pak nemuseli řešit stejný problém. Hlavně žádnou prasárnu s preznačením ochranných vodičů. (norm) to je moc.
Navigace
[0] Index zpráv
[#] Další strana
[*] Předchozí strana