Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Muze byt takto zapojena domovni rozvodnice?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Muze byt takto zapojena domovni rozvodnice?  (Přečteno 23579 krát)
Toula
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 24.01.2013, 15:42 »

Muze byt takto zapojena domovni rozvodnice?
Viz priloha:

* domovní rozvodnice 12 modulu - Byt 2+1.pdf (447.48 KB - staženo 2420 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Martinec
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 24.01.2013, 16:14 »

Ne nemůže ,  neodpovídá selektivita.
Pozvěte si elektrikáře.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 24.01.2013, 16:44 »

To Martinec: To by mě zajímalo, jak u bytové instalace dosáhnete plné selektivity, tak aby byla instalace použitelná. Jak velký by musel být hl jistič před elektroměrem aby na zásuvky mohly být jističe 16A? 32A? 40A? Smích

To Toula: Mě se to jeví OK. Jen nerozumím v tom popisu k čemu jsou ty chráničo-jistče? Na tak malé množství obvodů, bych asi dal jen jeden chránič a všechny jističe za něj. Možná krom světla na chodbě, aby alespoň něco fungovalo, když bude z nějakého důvodu vypadávat chránič. A kvůli té indukční desce bych (hodně) zvážil navýšení příkonu a úpravu na 3f odběr.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 24.01.2013, 16:55 »

To Rotrekl:
Já zase nerozumím vám. Chránič je tam jen jeden pro všechno. Špatně je, že je to jističochránič 16 A a za ním je všechno. Tady asi bude problém s tou selektivitou. Chtělo by to normální chránič bez nadproudové ochrany.

K příkonu se nebudu vyjadřovat, je to hodně poddimenzované a ten jističochránič by to všechno spolehlivě pořád vypínal.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 24.01.2013, 16:59 »

Beru zpět. Jističochránič tam byl dle popisu předtím, teď tam má být 25/2/003. Takže problém tam není. Jen ty odběry... Měl by to být třífáz.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Daniel Hudzík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 24.01.2013, 17:08 »

Riesit selektivitu v byte?  tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Byť blbcom nie je chyba, ale ostat nim áno.
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 24.01.2013, 17:18 »

Jediná selektivita mě v bytě zajímá, tj když praskne žárovka, tak nemuset chodit cosi nahodit až buhvíkam
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 24.01.2013, 17:26 »

Taky bych se selektivitou nějak netrápil. Akorát marně hledám, co z toho není selektivní? (Aspoň trochu)....

Nebo se příloha postupem času změnila?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 24.01.2013, 17:40 »

Taky bych se selektivitou nějak netrápil. Akorát marně hledám, co z toho není selektivní? (Aspoň trochu)....

16A jistič k 25A jisitči
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Toula
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 24.01.2013, 17:54 »

chranic s jisticem tam byl předtim. Ted tam bude proudovy chranič 25A/30mA. Indučka lze i na 230V, akorat nepujde na 100%
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Online Online




« Odpověď #10 kdy: 24.01.2013, 18:44 »

Trochu nešťastné řešení je centrální chránič, pro světla v koupelně nebo ve sklepě ho beru jako rozumné řešení, ale v bytě, na chodbě? Tam je naopak dobře, když světlo jde i při vypadlém chrániči...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #11 kdy: 24.01.2013, 19:46 »

Myslím, že by bylo vhodné zvážit, které obvody by šly zapojit mimo proudový chránič, případně přidat ještě jeden proudový chránič.
Důležitá je také charakteristik a a vlastnosti proudového chrániče.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 24.01.2013, 19:48 »

Pořád nevidím nic neselektivního .

Diskuzí typu chránič ano chránič ne tu už bylo..... Já jsem zastáncem ano, pokud by člověk chtěl zvýšit spolehlivost, dal bych pro světelný okruh mimo jádro jeden jističochránič samostatně, ale v tom případě bych už přidal i hlavní vypínač, abych měl něco, čím bych vypnul celou instalaci za rozvaděčem jedním prvkem.

Další věc k dotazu: Máte svodiče přepětí (typ2). Ty jsou v paticích v případě problému lze vytáhnout. Jsou ale někde v instalaci předtím svodiče bleskových proudů (typ1)?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Josef Martinec
*
Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 24.01.2013, 20:28 »

Já jsem reagoval jen na ten jističochránič 16 A a za ním celou instalaci. O tom že je dnes 1f/25A  hlavní jištění už mírně za použitelnou hranicí ani nemluvě, ale taky to jde když zákazník vybere správné spotřebiče.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Daniel Hudzík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 24.01.2013, 22:51 »

Na byt je to uplne  v pohode, standardne, normalne. Vypadok centralneho chranica nie je vec, ktorej by som sa obaval. Maximalne zasuvku pre chladnicku by som dal mimo. Ale v zasade tam nie je co riesit
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Byť blbcom nie je chyba, ale ostat nim áno.
Petr Liskar
*
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 24.01.2013, 23:18 »

Jediná selektivita mě v bytě zajímá, tj když praskne žárovka, tak nemuset chodit cosi nahodit až buhvíkam
Pane Hudče, pro klasickou edisonku v běžné domovní instalaci selektivitu neuděláte. Edisonka se dokáže rozloučit s takovou šupou, že v elektrárně to vyrazí topičovi lopatu z rukou...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 25.01.2013, 01:08 »

Řešení není jen ve správnosti, ale také v celkovém odběru, který je dost vysoký.
Co takhle přednostní relé?
Pokud někdo řekne, že spotřebiče nepůjdou najednou je dosti slabá argumentace. Jak dlouho? Než se změní majitel, nebo paní domu?  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 25.01.2013, 06:10 »

Trochu ji udělat lze vhodnou kombinací jističů, či vložením indukčnosti
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.051 sekund, 22 dotazů.