Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Co když chránič 4pol přestane převádět N?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co když chránič 4pol přestane převádět N?  (Přečteno 29352 krát)
Jan Mašek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 29.08.2012, 01:04 »

Jeden chránič 4pol na celou instalaci přestane převádětíN.
Co se stane?
Zaplatí mi pojišťovna škodu na elektrospotřeb ičích?
 Pláč Pláč Pláč podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #1 kdy: 29.08.2012, 06:04 »

Záleží jak máte sestavenou smlouvu s pojišťovnou a proti všemu jste pojištěn. Ptejte se svého pojišťovacího agenta.

Jinak se stane to, že vám bude nulový bod tak zvaně plavat a při nesymetrické zátěži se vám na jednotlivých fázích objeví napětí rozdělené podle zatížení jednotlivých fází a v určitém případě se může na fázi objevit téměř sdružené napětí. Zkuste vyhledávání. Již se to tu řešilo a tuším že kolega Švejkovský tam přikládal celkem výstižný obrázek.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #2 kdy: 29.08.2012, 06:21 »

V příloze je takové povídání vysvětlující co se stane.

* Přerušený N.doc (23.5 KB - staženo 593 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #3 kdy: 29.08.2012, 07:03 »

Tuto tázku byste měl položit svému pojišťovacímu agentovi a ne tady!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #4 kdy: 29.08.2012, 08:33 »

Taková porucha se vám stane jednou za milion let ! Škleb Škleb Škleb Škleb
N kontakty jsou u takových chráničů na vyšší proud jak je celkový ....jako první spíná a jako poslední odpíná !
Spíš ho někde upálíte špatným dotažením v instalaci... ! tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 29.08.2012, 08:59 »

To bych nesouhlasil tato závada se občas stane jak ujističe tak chrániče je to jeden z dúvodů proč nenasazovat centrální prvky spinající N vodič  a při rapidně klesající kvalitě těchto přístrojů to platí dvojnásob co se tyká pojišťoven tak ty tyto havárie zatím v domovním sektoru hradí i když vás asi s klidem mohou poslat do háje pokud je onen prvek po záruční době
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #6 kdy: 29.08.2012, 09:52 »

To bych nesouhlasil tato závada se občas stane jak ujističe tak chrániče je to jeden z dúvodů proč nenasazovat centrální prvky spinající N vodič  a při rapidně klesající kvalitě těchto přístrojů to platí dvojnásob co se tyká pojišťoven tak ty tyto havárie zatím v domovním sektoru hradí i když vás asi s klidem mohou poslat do háje pokud je onen prvek po záruční době

Musí se kupovat kvalitní přístroje a ne typu Ka..a a podobné, tam ty závady mohou být !
Jističe a chrániče odpojující N vodič je namontována spousta (od kvaliních výrobců) zatím roky bez závad !
Nemohu sosuhlasit ze své praxe že se to stává .... Hněv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Pavel Stránský 111
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 29.08.2012, 10:08 »

Také se mi to nikdy nestalo! Pokládám to za velmi nepravděpodobn ou závadu!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #8 kdy: 29.08.2012, 10:50 »

Jeden chránič 4pol na celou instalaci přestane převádětíN.
Co se stane?
Zaplatí mi pojišťovna škodu na elektrospotřeb ičích?
 Pláč Pláč Pláč podivej

A od jakého výrobce je ten proudový chránič?
Já jenom abych se té značce zdaleka vyhnul zle
Nepamatuji se, že by některý z proudových chráničů, které jsem kdy montoval, měl takovouto závadu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #9 kdy: 29.08.2012, 11:08 »

Citace
bčas stane jak ujističe tak chrániče je to jeden z dúvodů proč nenasazovat centrální prvky spinající N vodič

Naopak, vypínání N vodiče jak s jističem tak u chrániče je nesmírná výhoda !
Jak při opravě, zajména při hledání závad a u revize s měřením ! Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 29.08.2012, 11:23 »

Musí se kupovat kvalitní přístroje a ne typu Ka..a a podobné, tam ty závady mohou být !
...
Právě u značky K**** jsem se u jednoho kusu (nemontoval jsem ho, ale hledal závadu, proč "bliknou světla" při zapnutí jiného spotřebiče) s větším přechodovým odporem při některých sepnutích setkal...
O pár korun dražší a o několik tříd kvalitnější tam maká!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Petr M
« Odpověď #11 kdy: 29.08.2012, 11:31 »

V tomhle ohledu se ani tak nebojím kvalitního chrániče, jako spíš nulovacích můstků. Co jsem viděl v některých rozvodnicích z Polska... Na to, že PE a N jsou nejdůležitější vodiče z pohledu bezpečnosti, přepětí atd.,  je provedení některých hodně za hranou  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #12 kdy: 29.08.2012, 11:38 »

Již se to tu řešilo a tuším že kolega Švejkovský tam přikládal celkem výstižný obrázek.

Obrázek zde: http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,21849.msg155873.html#msg155873
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 29.08.2012, 11:41 »

V tomhle ohledu se ani tak nebojím kvalitního chrániče, jako spíš nulovacích můstků. Co jsem viděl v některých rozvodnicích z Polska... Na to, že PE a N jsou nejdůležitější vodiče z pohledu bezpečnosti, přepětí atd.,  je provedení některých hodně za hranou  zle
Pokud jde o N a PE sběrnice v rozvodnicích, tak za "jednu řadu" svorkovnic se šílenými šroubky by si měl "nafackovat" i takový výrobce jako Moeller!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 29.08.2012, 15:10 »

Taková porucha se vám stane jednou za milion let ! Škleb Škleb Škleb Škleb

Tak já mám vybráno, po ručním vypnutí došlo k ručnímu zapnutí a N kontakt zůstal nesepnut. Plovoucí nula toho byla důkazem. U chráničů umístěných v rozvaděčích, které jsou venku, nedám za kontakt N do ohně ani polínko, natož vlastní ruku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #15 kdy: 29.08.2012, 15:48 »

Omlouvám se kolegovi Svejkovskému za zkomolení jeho jména v mém prvním příspěvku. Jsem v rozpacích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #16 kdy: 29.08.2012, 16:57 »

Tak já mám vybráno, po ručním vypnutí došlo k ručnímu zapnutí a N kontakt zůstal nesepnut. Plovoucí nula toho byla důkazem. U chráničů umístěných v rozvaděčích, které jsou venku, nedám za kontakt N do ohně ani polínko, natož vlastní ruku.

A výrobce ?? Jsou takové výrobky, u kterých to dělá každý 5 kus!!
Pokud dáte kvalitní výrobek, tam je malá šance na poruchu ... tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
wilix
« Odpověď #17 kdy: 29.08.2012, 17:10 »

Citace
A výrobce ? Jsou takové výrobky, u kterých to dělá každý 5 kus!
Pokud dáte kvalitní výrobek, tam je malá šance na poruchu ... tanecek


Ano nedáno kolega prováděl rev. v jedné dílně,  před dvěma měsíci  byly provedeny nějaké úpravy, jejich součástí byla instalace dvou „zásuvkových skříní“....  A za dva měsíce; jeden divný vybavovací proud, druhý divné R_line ( L-N) a dalším zkoumáním zjištěn přechod na kontaktu N.   Hněv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.044 sekund, 22 dotazů.