DEHN: Je možná unifikace ochrany před bleskem?
Petr M:
Zkusme se na to podívat jinak. Z pohledu programátora.
Řekněme, že vytvoříme katalog projektů. protože je plno neznámých, tak vybereme třeba výšku v patrech (1 až 10 pater), 10 hodnot od - do pro šířku a 10 hodnot od - do pro hloubku stavby, ať máme všechny tři rozměry. Přidáme řekněme 5 materiálů stavby (beton, cihla, dřevostavba,...), rozvnou a plochou střechu, výšku nejvyššího bodu do vzdálenosti xx metrů v 10 intervalech. Ok, máme 10x10x10x5x2x1 0 = 100 000 variant. A to třeba jenom pro RD, protože se nezohlednila třeba přítomnost chemikálií apod.
Dále předpokládejme, že průměrně projekt bude na 100kB textu a výkresů, ať se dobře počítá. To dá dohromady 10GB dat + databázi + aplikaci pro výběr. A někdo musí ty projekty zpracovat, což stojí čas (a peníze). Navíc v tom není třeba tvar stavby. Když mimo obdélníkový půdorys přiám i tvar do L a dvěma rozměry přístavku (10 délek, pak procenta šířky stavby v procentech), už to je 10 000 000 projektů na 1TB dat... A skaždou věcí, kterou zohledním do katalogu se počet projektů násobí počtem variant.
Takže představa čtyř mustrů je naprosto zcestná a když už budu vybírat podle parametrů, je lepší pro tvůrce SW jenom naprogramovat vzorečky a vypočítat to, než vygenerovat hromadu fiktivních projektů, který zákazík ani nepoužije. Při dnešním výkonu počítačů nepoznáte rozdíl mezi výpočtem a hledáním projektu, peotože nejdýl trvá zadání parametrů a navíc je to přesnějš než hledat nejbližší projekt, zabere míň místa na disku a nemusíte mít ve sklepě místo flašek s vínem serverovnu s diskovým polem 500TB.. :-D
Jan Hájek:
Super (jednicka), nechte se prosím verifikovat.
Ovšem obávám se, že ten kdo volá po těch mustrech váš příspěvek nejenže nepochopí, ale ani nepřečte.
Jiří Schwarz:
Citace: Petr M 24.02.2012, 14:33
Zkusme se na to podívat jinak. Z pohledu programátora.
...
Kdybyste přidal ještě pár kriterií, možná by se počet vzorů dostal na číslo srovnatelné s počtem objektů v celé naší zemi.
To asi opravdu nebude smysluplná cesta.
Oldřich Morávek:
Začal jsem s řemeslem krátce po revoluci, kdy se staré normy-kuchařky, začaly nahrazovat novými normami, které udávají podmínky, ale ne konkrétní řešení.
Nějak jsem se prostě našel v možnostech upravit si každý jednotlivý projekt přesně podle aktuálních potřeb a podmínek.
Právě na tom se pozná pravá invence. ;)
Ne striktně používat jednu uniformu (zle)
Výpočet rizika ani po čtyřech stránkách diskuse nevidím jako problém.
Milan Hudec:
Citace: Milan Hudec 17.02.2012, 08:08
To Macek, p.Ratiborský asi zjišťuje v jakém programu rizika počítá, mohu se optat na to samé i vás?
Ha, jak vidno tajíte své výpočtové metody asi oba (dance)
Navigace
[0] Index zpráv
[#] Další strana
[*] Předchozí strana