Jaký význam má reverzace u distrubučního transformátoru provedená na vn straně ?

<< < (2/4) > >>

Ján Pitoňák:
Citace: František Janeček  05.06.2011, 14:24

Nejde o reverzaci v pravém slova smyslu ale změnou, prohozením dvou fází na primáru transformátoru se změní jeho hodinové číslo.Např z Dd2 na Dd10, z Dd8 na Dd4.Jednou z podmínek paralelního chodu transformátorů je stejné hodinové číslo.Jestliže s transformátore m na fotce pracuje paralelně do stejného sekundáru další transformátor, je možné, že je u tohoto transformátoru tímto způsobem dosaženo stejného hodinového čísla jaké má ten druhý transformátor. Zřejmě někdo objednal jiný a tak to vyřešili takto.

V podstate máte pravdu, až na to že prehodením fáz na primári hodinové číslo trafa nezmeníte. Toto číslo je dané jeho konštrukciou, je to vlastne parameter. Prehodením fáz na vn strane zmeníte fázové uhly napätí na sekundári. To isté by ste v podstate dosiahol aj výmenou trafa s iným hodinovým číslom.

Jiří Schwarz:
Citace: Ivan Polínek  05.06.2011, 20:51

Pokud je na vn lince levotoč, což se běžně stává,

Kdyby to trafo šlo na ten sloup namontovat otočené o 180 stupňů kolem svislé osy, bylo by pořadí fází OK.
Jednou odbočíme z vn linky doprava, podruhé doleva a buď tu odbočku "vymyslíme",  nebo se to "srovná" někde jinde a jinak

František Janeček:
Pane Pitoňák, doporučuji lépe prostudovat učebnici elektroenerget iky, nebo něco o transformátore ch.Přehozením fází na primáru změním úhel mezi fázemi na primáru proti fázím na sekundáru a tento úhel vyjádřený v počtu třicetistupňov ých dílků je hodinové číslo.

halik:
Taky jsem přesvědčen o tom, že bez zásahu do vnitřního zapojení transformátoru jeho hodinové číslo zkrátka nezměníte! Hodinový úhel je úhel svíraný mezi jednou fází na primáru a související fází na sekundáru. Ať to budete šibovat na primárních vstupních svorkách jak chcete, tak na sekundáru se to zkrátka patřičně projeví = pořád stejný hodinový úhel. Dy1 zůstane stále Dy1, a z vnějšku si s tím můžete šibovat jak chcete, pořád to bude zkrátka Dy1...

Co se týče prohození na transformátoru . Vždy je lepší to dělat na primáru, protože na primáru tečou menší proudy, jsou slabší průřezy. Navíc je hned na první pohled krásně každému vidět, že zde došlo k patřičnému zásahu - tzv. "kontrola očí".

František Janeček:
Přesvědčení nikomu neberu ale skutečnost je trochu jiná.Když si budete kreslit vektorové diagramy různě zapojených transformátorů, tak to zjistíte.Jestl i parlament ČR ještě nenovelizoval tak je možno nalézt v Elektroenreget ika ,  V Kočandrle vyd.1959.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana