Aká je účinnosť ochrany proti priamemu zásahu bleskom?
Fuk Tomáš:
Citace: Martin1548 30.05.2011, 15:21
Při přímém zásahu bleskem do objektu slaboproudé elektronice nepomůže vůbec nic, zkáza se šíří i po vodiči PE a přepěťová ochrana i galvanické oddělení ethernetu tak nemá velký vliv.
Mýlíte se.
Kdyby to co říkáte byla pravda, tak by v takovýchhle mrakodrapech v Americe měnili komplet všechno každý týden.
Milan Hudec:
Citace: Fuk Tomáš 30.05.2011, 20:13
Mýlíte se.
No prakticky to tak někdy dopadá.
Obecně je třeba splnit dvě základní podmínky (ale "do mrtě"!!)
1.vše na stejný potenciál (nešetřit na průřezech)
2.použít svodiče a přepěťové ochrany od kvalitního výrobce (nasadit dle jeho doporučení) a to na všechny cesty šířící se bleskozkázy
Jiří Schwarz:
Když je prozkoumán z fyzikálního hlediska bleskový výboj a jeho cesta do země, mělo by být možné minimalizovat vliv blesku na okolí, na elektroniku v okolí,...
Ale když vidím na domu novou střechu, na ní "obnovený" tyčový jimač s obtočeným svodem, na tom "bílou krabičku" s "Beldenem" vedoucím přes neuzemněný okap dírou v okenním rámu do PC, přemýšlím, proč se říká "zlaté české ručičky". Zasadit do zlata, aby nemohly nic dělat?
Zdenek Hejčl:
Spíš bych to napsal takhle: zalít do zlata, aby nemohly nic dělat. ;)
Jan Franěk:
Osobně si myslím, že správně provedená ochrana před bleskem, mnohonásobně zvýší šanci na přežití mnoha elektrických zařízení a jistě i lidí. Naopak špatně provedený hromosvod, kterých je buhužel velmi mnoho, rizika zničení přístrojů naopak zvedá. To jsou třeba i ty datové a anténní kabely na hromosvodech, nebo to, že si WIFI operátoři pletou jímače s držáky jejich zařízení. Ale to je pouze špička ledovce. Chyby jsou i na straně montážních firem.
Ale to už mnohokrát ohraná písnička. Bohužel se i v těchto případech často bojuje s mnoha mýty, ale hlavně některými montážníky.
Navigace
[0] Index zpráv
[#] Další strana
[*] Předchozí strana