Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Kolik el.měrů se u ČEZ instaluje při sazbě D56 - tepelné čerpadlo pro jeden RD?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kolik el.měrů se u ČEZ instaluje při sazbě D56 - tepelné čerpadlo pro jeden RD?  (Přečteno 9098 krát)
Zed
« kdy: 15.09.2009, 09:03 »

V brzké době mi ČEZ vybuduje elektropřípojk u na hranici pozemku a potřebuji jim tedy připravit elektroměrový sloupek. Jen nevím jestli pro jeden nebo dva elektroměry.
Jedná se o novostavbu s vytápěním pomocí TČ a tedy tarifem D56d. Je již dnes u ČEZu používání dvoutarifových elektroměrů standartem nebo ne?

#116#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #1 kdy: 15.09.2009, 21:57 »

V brzké době mi ČEZ vybuduje elektropřípojk u na hranici pozemku a potřebuji jim tedy připravit elektroměrový sloupek.
Uděláte dobře, pokud se před zahájením prací stavíte v nejbližší kanceláři vašeho distributora a necháte si písemně vystavit jeho podmínky pro připojení. Předejdete případným pozdějším problémům.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #2 kdy: 16.09.2009, 21:41 »

Tak nevím jak to má ČEZ, protože tam jsem neměl zatím osobně cestu se zeptat, ale PRE to má takto: pro domácnosti se pro sazbu TČ22+D55(6)d použije pro veškerou spotřebu jediný elektroměr, pro podnikatele je nutné pro tepelné čerpadlo instalovat samostatný elektroměr.

A ještě zajímavost na konec prostudujte si aktuálně platný ceník a porovnejte si sazbu přímotop20 + D45d se sazbou pro TČ a rozdíl v cenách.  Hněv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

M. Zuna
« Odpověď #3 kdy: 16.09.2009, 23:01 »

Mam sazbu D56.Napsal jsem ji na klimatizaci ETA 3572,protože obsahuje tepelné čerpadlo vzduch-vzduch a má i funkci topení a normjálně 1ks 2-tarifní elektroměr.Dří ve museli mít podnikatelé 2 elektroměry,ale to byly sazby D55 a C55 s malými paušály.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.044 sekund, 22 dotazů.