Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Jak postupovat při výměně 1fázového elektroměru za 3fázový?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak postupovat při výměně 1fázového elektroměru za 3fázový?  (Přečteno 23765 krát)
Kamil Táborský
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Elektrikář pro silnoproud do 1000V,§6


« kdy: 20.04.2009, 20:17 »

Jak mám správně postupovat, když chci zvýšit odběr z 1fázového na 3fázový?

Z HDS jsou vedeny 4 vodiče (PEN+3L) ,v elektroměru je zapojena 1fáze a PEN. Zbylé 2 fázové jsou smotány za elektroměrem. Bude chtít pracovník eonu vidět revizní správu elektroinstala ce,při výměně 1fázového elektroměru za 3fázový?

#116#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 20.04.2009, 20:38 »

1. Požádat u distributora o navýšení rezervovaného příkonu (hodnoty hlavního jističe)
2. Zachovat se podle stanoviska (většinou= zaplatit požadovaný polpatek za rezervovaný příkon, podepsat smlouvu o připojení na novou hodnotu hlavního jističe)
3. Nechat odbornou firmu provést úpravu pro připojení 3f elektroměru vč. provedení revize a revizní zprávy
4. Spolu se žádostí o smlouvu o dodávkách elektřiny (buď sdružených pokud máte stejného distributora i dodavatele nebo s každým zvášť s jedním na distribuci jedním na dodávky),  poslat revizní zprávu
5. Čekat až přijede čimelík s elektroměrem a toho nebude už zajímat vůbec nic jiného jak co nejrychleji skončit v hospodě u píva  Super!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Kamil Táborský
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Elektrikář pro silnoproud do 1000V,§6


« Odpověď #2 kdy: 20.04.2009, 20:52 »

A když budu mít 3fázový elektroměr na místo jednofázového,tak jaká je měsíční sazba? Platí se nějaký měsíční poplatek ne? Jaký je tak ten cenový rozdíl?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 20.04.2009, 20:53 »

Porovnejte si ceniky nebo alespoň napiště jaký jistič máte nyní a jaký budete chtít, jakého máte distributora.. ..
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Kamil Táborský
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Elektrikář pro silnoproud do 1000V,§6


« Odpověď #4 kdy: 20.04.2009, 21:18 »

Distributora momentálně nevím,jedná se o elektřinu u známých v Blansku.  Bude se jednat o elektrizaci typu A,tedy bez sporáku a topidel. A nevím právě jestli je lepší udělat připojení jednofázové nebo 3fázové.Pokud by bylo 3fázové tak bych udělal 3fázovou zásuvku(zatím není potřeba,ale v budoucnu se třeba bude hodit). Jsou tam staré rozvody.Za elekroměrem jsou 2 pojistky na 10A (jištěno L a PEN).V HDS 3pojistky 35A,skřín ani není zablombovaná. Pokud je mi známo,tak u elektrizace typu A jednofázové se dává jistič 25A,3fázové 16A.  V praxi je to ale jinak,často vidím např 3fázový jistič na 25A,což je určený pro domácnosti se sporákem a zbytečně tak platí rozvodným závodům za rezervovaný příkon,pokud tam sporák nebo topidlo nemají.Nebo se mýlím?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 20.04.2009, 21:40 »

No pokud máte zajem hodte me PM nejaky kontakt na Vas a muzeme se o tom bavit, jsem z Adamova, ale charitu nedelam Úsměv.

Podle toho co popisujete, bude treba udelat komplet rekonstrukci.

Predpokladam vzhledem k umisteni Eon. Ceniky jsou zde:

http://www.eon.cz/cs/customers/citizen/power_products/eon-elektrina-klasik.shtml

Ted budete platit podle toho co mate ve smlouve.....

Ps. ted jsem si nejak povsimnul a docvakl me ten eon v prvotni otazce...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Kamil Táborský
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Elektrikář pro silnoproud do 1000V,§6


« Odpověď #6 kdy: 20.04.2009, 21:50 »

Děkuji za pomoc ale jsem elektrikář,takže rozvody zvládnu udělat sám. Úsměv    Jo a jinak na fakturách se platí za jistič před elektroměrem 25A,i když tam takový jistič vůbec není Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 20.04.2009, 22:41 »

To je to co E.on standardně povoluje jako jednofázovou přípojku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Jaroslav Klinský
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 20.04.2009, 22:42 »

Kamil Táborský - s prominutím - z toho, co píšete a jaké máte dotazy, tak jste tu elektriku viděl z rychlíku, nebo hodně dávno, nebo začínáte a troufáte si na něco, co jste nedělal. Revize při opravě je samozřejmě nutná. K tomu jističi - stává se dost často, že je hodnota jiná v dokladech a jiná ve skutečnosti. Někdy se toho dá využít, ale někdy to vadí. Z popisu se přikláním k tomu, co psal kolega Rotrekl - že bude nutná rekonstrukce. Pro vás by bylo dobré poradit se s někým zkušeným, nebo s tím, kdo bude dělat revizi. Aby to nebylo nutné znovu předělat po "odborném" zásahu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

revize E2/B, montáže
www.klinsky-elektro.cz
www.jardak.cz - moje fotky, ale ne s tematikou elektro
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 20.04.2009, 22:45 »

To Klinský: Zas tak černě bych to hned neviděl...,  je spousta elektrikářů, hlavně navázaných na různé firmy, které dodávají dřevostavby a obecně typové stavby, kteří sice vnitřní instalaci zvládají dobře a tak jak mají, ale provést přípojku je pro ně neřešitelný problém....

Jsou zvyklí, že se o tyto věci nestarají....

I když myslím, že od kolegy Táborského zde bude následovat v průběhu několika týdnů ještě několik dotazů k tomuto tématu (čímž se jej samozřejmně nechci dotknout, třeba je jen mimo svůj obor, kterým se živí a toto jsou věci se kterými se v praxi nepotká, ale nesnižuje to jeho kvalifikaci) A radši se dvakrát zeptat než to jednou zmastit...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
František Bernard
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 20.04.2009, 23:02 »

Pane Táborský. Asi máte přístup k fenoménu zvaný internet, takže by neměl být pro vás problém probádat diskuzi na tomto serveru. Vaše otázky jsou na něm zodpovězeny. Řekl bych, že o elektrice víte, že se v ní musí štípnout pro každou jízdu lístek. Pokud znáte distributora - dodavatele - elektřiny, na jeho internetových stránkách vše najdete. Nic ve zlém, ale váš příspěvek z  hod. 22:18 mě připomíná ženskou logiku. Dámy někdy také nevědí co chtějí. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #11 kdy: 20.04.2009, 23:02 »

Za elekroměrem jsou 2 pojistky na 10A (jištěno L a PEN).

Jste si tím jištěním PEN opravdu jistý ?  to cumim
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 21.04.2009, 06:52 »

to Kamil Novák
Tak s něčím takovým jsem se už jednou na jednom "domečku" taky setkal. Kdysi tam snad byla přípojka, kde byly jištěné oba vodiče, pak do toho někdo pustil síť TN a ani si nedělal starost s nějakými úpravami. Jen pojistka v PEN vodiči byla "zesílena" několika dráty.
Jestli tam má pan Táborský něco takového, je to opravdu na komplexní rekonstrukci!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #13 kdy: 21.04.2009, 06:59 »

TO: Novák
Také jsem v loni na podzim podobou "divočinu" předělával v domě kde před tím bydlel elektrikář a měl jištěn PEN do místností RD......
v pojistce na PEN měl vražen hřebík asi 70ku....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #14 kdy: 21.04.2009, 07:53 »

Jižní Morava, pozůstatek TT  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #15 kdy: 21.04.2009, 07:54 »

p. Doležal to vystihl přesně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Václav 3
« Odpověď #16 kdy: 21.04.2009, 13:09 »

Jižní Morava, pozůstatek TT  Úsměv

Nejenom na jižní Moravě, jsou také oblasti v Praze, kde bylo v minulosti 3x120V (trojúhelník IT),  kde se setkáte s podobnými zvěrstvy. Asi před pěti léty jsem podobnou hrůzu likvidoval v jednom bytě ve Vysočanech. Podle pamětníků se napětí měnilo někdy na konci 50. let  a rozvody se v celém domě upravovaly jen asi den, pak přemontovali pracovníci RZ elměry a poté vše přepojili na síť 220/380V s poznámkou, že si mají obyvatelé vyměnit žárovky za nové.

 V průběhu doby pak někdo "rozumný" nainstaluje do pojistky, která je v PEN, hřebík a instalace je o něco "bezpečnější"! Hrůza, obvykle se takový rozvod najde v bytě nebo domku do nedávna obývaném 80 až 90 letým člověkem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Táborský
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Elektrikář pro silnoproud do 1000V,§6


« Odpověď #17 kdy: 21.04.2009, 15:39 »

To je mi jasné že je potřeba rekonstrukce!! Dívám se na stránky eonu,ale nějak nemohu najít kolik bude stát navýšení příkonu.U jednofázového jističe tj.200kč/1A, 3fázový 500kč/1A . Ale když budu měnit z jednofázové jističe 25A na 3fázový 25A tak je cena jaká? Jo a ještě jedna otázka,jaký mě rozvodný závody dají jistič.Dají mi 25A? Žádné topidlo nebo sporák mít nebudu. Budu mít jen venku 3fázovou zásuvku na případné připojení míchačky,cirkulárky apod. Nejedná se o elektrizaci A tedy 3fázový jistič 16A?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.052 sekund, 22 dotazů.