Kdo může přistupovat a manipulovat s hlavním jističem od bytu?

(1/7) > >>

Ourelius:

Kdo může přistupovat a manipulovat s hlavním jističem od bytu umístěným na chodbě panelového domu?

Bohužel soused mi několikrát schválně vypnul hlavní jistič a od té doby mám problém s TV, která se náhodně několikrát vypne a zapne, než se vůbec spustí.
Narazil jsem na tuto citaci a rád bych se zeptal místních odborníků, zdali je pravdivá.
"Zapínat nebo vypínat jistič nesmí bez důvodu ani distributor a jistič prý nesmí zapnout (když je vypnutý) ani pracovník provádějící odečty."
Pokud je to tak, může distributor v případě prokázání viníka udělit napřílad pokutu a mohu se domáhat náhrady škody za vzniklou škodu?

Moderátor - Původní nesmysl zněl: "Požadavky týkající se možnosti přístupu oprávněných osob k jističům ?"

Václav Třetí:
Problémy s televizorem mohou být způsobeny stárnoucími kondenzátory ve zdrojové části. Přístroj, který je v pořádku, musí bez problémů fungovat i po výpadku napájení. Doporučuji obrátit se na opraváře, potíže se budou zhoršovat. 

Jan Yossarian:
Citace: OndraNowak  30.12.2023, 16:23

Kdo může přistupovat a manipulovat s hlavním jističem od bytu umístěným na chodbě panelového domu?

Dobrý dotaz! Kolega byl z toho během covidu úplně zelenej. Bydlí v bytovém domě kde jsou hlavní jističe mimo patro kde on bydlí. Někdo se někomu mstil a nepravidelně shazoval jističe. Franta pobral v práci všechny ups a vyřešil to takto ale mě by tdy zajímalo zda se tomu nemůže člověk nějak bránit. U nás máme před hlavním jističem malý visací zamek. Pro hasiče žádný problém, pro nenechavce překážka.

Milan Hudec:
Vzájemné rozmražování lednic po odjezdech na dovolenou je prastará hra....
Dnes snad kamerový systém???

František Šohajda:
To je odjakživa problém...Elmě rový rozvaděč musí mít jen zámek standartní, žádný jiný!
A vypnutí pro srandu nejde jinak zakázat!
Jak píše kolega-kamera-záznam-soud!  (dance) (dance)  Jiný režim není možný! (poklona)
Visací zámek být nesmí! Není to v připojovacích podmínkách-mohou odpojit-nesplňuje požadavky.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana