Kdo může přistupovat a manipulovat s hlavním jističem od bytu?

<< < (2/7) > >>

Jan Bocek:
Citace: OndraNowak  30.12.2023, 16:23

Bohužel soused mi několikrát schválně vypnul hlavní jistič .....


Jenže jste si spletl instituci. To neřeší elektrikáři.
Mezi lidské vztahy se řeší určitým postupem.

1) Vyříkejte si to tváři v tvář mezi sebou
2) Pokud to nepomůže, přizvěte dalšího souseda
3) Existuje vždy nějaký výbor správy vlastníků bytů....když nic nepomůže.

Bod číslo 1) obvykle pomůže, protože se třeba dozvíte, proč toho souseda dráždíte, anebo se....e. Pak se jde na pivo a vše dále funguje dobře......

Milan Hudec:
Honzo, pozor, pokud je jádro sporu v tom, že mu pucuje manželku, tak je tvůj druhý bod dosti riskantní tah, potmě  se ocitne celý dům. (dance)
2) Pokud to nepomůže, přizvěte dalšího souseda

Jirka Š. Svejkovský:
Zámek je proti připojovacím podmínkám. ELM rozvaděč musí zůstat přístupný pracovníkům distributora (ČEZd to má v článku 3.2.1 PP).

Pokusil bych se žertýře nějak načapat.

Vlastní zkušenost:
Sousedka jeden čas řešila vlastní výpadky tak, že "procvakala" všechny jističe na patře. Máme tam ještě IJV, které nesignalizují páčkou.
Jednou jsem na ní vyběhl, řekl jí, že jestli mi něco odejde, nechám jí to zaplatit. Pak jsem ještě jističe viditelně označil.
A od té doby je pokoj.

Jiří Schwarz:
Pokud někdo používá např. laicky opravený spotřebič, jehož provoz ruší příjem rozhlasu a TV celému okolí, neměl by se divit, když mu to někdo vypne...
Starší hlučnější pračka nebo TV na plný pecky po 22. hodině také sousedy nepotěší...
Nikdy jste neměl spor na takové téma?

Jirka Š. Svejkovský:
Rušící elektrospotřeb ič se dá vyřešit celkem snadno. Od toho je tu Český telekomunikačn í úřad.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana