Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Jak stanovit spotřebu elektrické energie?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak stanovit spotřebu elektrické energie?  (Přečteno 14478 krát)
Jaroslav Matějka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« kdy: 11.12.2006, 15:11 »

Jakým způsobem stanovit měsíční spotřebu elektrické energie například u rodinného domu? Dáváte tuto hodnotu také do technické zprávy v projektové dokumentaci? Podle mě je to naprosto smyšlená hodnota. Můžete mi prosím pokud budete mít dostatek síly uvést aspoň krátký příklad výpočtu. Například když se bude jednat o rodinný dům popřípadě bytový dům. Děkuji za Vaše názory.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Fuksa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 12.12.2006, 00:52 »

To: Matějka
Součet instalovaných výkonů x doba jejich využití dává jejich spotřebu.
Pi x t = A (kW, h, kWh)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #2 kdy: 12.12.2006, 08:06 »

To Fuksa: Jistě, nic ve zlém, ale domnívám se, že to ví i pan Matějka.   Smích Jemu jde asi o to jak ty roční doby spotřeby jednotlivých spotřebičů uhodnout. Obávám se, že to jde jen velmi těžko. Osobně rodinné baráky nedělám, ale občas jsem musel do projektu pro stavební povolení také uvést spotřebu např. celých technologickýc h provozů včetně kanceláří atd.  Musím vám říci, že na to nic obecného neexistuje, musíte se spolehnout na duchařinu a selský rozum - to jest vymezit si významné a trvalé spotřebiče (to je případné el. topení, různé bojlery, klimatizace, lednice ,  mrazáky apod....) přidejte k tomu osvětlení (rozumná současnost x denní doba svícení - odhadnout) k tomu přidejte spotřebiče zásuvkové - zase rozumná úvaha (TV, případné vaření na el.,  nějáké to praní, žehlení atd...) - hodně u těch úvah záleží na tom, kolika členná je domácnost, jestli mají malé děti apod. -prostě selský rozum a odhad.

Jestli tyto informace nemáte, nemáte šanci toto odhadnout s nějákou relevantní přesností.
Jestli to někdo po vás přesto považuje, pak vemte hodnotu hlavního jističe, podělte jej 10 a vynásobte počtem hodin v roce - rychlé a účinné - můj názor.  Zlej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Jaroslav Matějka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 12.12.2006, 12:55 »

Děkuji za Vše názory  Mrknutí. Zase je to ale bohužel tak, že je to otročina nevím na co to úřady potřebují, beztak se to podle mě nedá nikdy přesně určit. Zkrátka další údaj do technické zprávy, který bude zdržovat a strávený čas na definování tohoto údaje nikdo nikdy nezaplatí  Pláč . Ješte jednou díky. Holt to zkusím nějak odhadnout a vynásobím to mou oblíbenou konstantou vesmíru  Smích .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Matějka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 12.12.2006, 12:59 »

TO: Georgis Fasulis
Ještě jedna doplňující jak jste přišel na to vydělit hodnotu hl. jističe 10 a vynásobit počtem hodin v roce  Šok
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #5 kdy: 12.12.2006, 15:48 »

To Matějka: Prostě moje konstanta vesmíru.  Mrknutí
Chtěl jsem vám poradit něco rychlého a přitom, aby to nebyla úplná blbost (hausnumero),  tak mě napadla ta desetina.
Příklad: 3x16A hl jistič, při průměrné spotřebě 1,6A ve třech fázích to dělá průměrný roční výkon 1,1 kW x 8760hod = cca 9600 kWh. Myslím že by to plus minus mohlo odpovídat - byla to prostě jen moje střelba, ale vždy se snažím střílet tak, abych nebyl úplně mimo terč.  Super!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Miloslav Janoušek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 12.12.2006, 16:03 »

Pokud je to pro úřady, tak si něco vymyslete. Měl byste velkou smůlu, kdybyste narazil na úředníka, který by zvedl "zadek",  a šel to přeměřit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #7 kdy: 12.12.2006, 16:26 »

To Matějka: Teprve teď jsem si všimnul, že jste psal o měsíční spotřebě, já samozřejmě měl na mysli roční spotřebu. Měsíční spotřebu průměrnou z toho dostanete samozřejmě podělením 12, ale to slyším poprvé, že někdo chce měsíční spotřebu - to už je nesmysl ještě větší! V létě přeci bude spotřeba diametrálně jiná, než v létě.
To Janoušek: ... kór, když dům ještě ani nestojí, to už by se mu měřilo úplně blbě  Mrknutí Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #8 kdy: 12.12.2006, 18:45 »

V souvislosti s "předpokládanou spotřebou" jsem si vzpomněl na jeden příběh :
Jednou se někdo ptal nějakého mudrce, kde je střed vesmíru. Ten se podíval nahoru k nebi, trochu poodstoupil, špičkou boty udělal na zemi křížek a řekl :
"Přesně tady... A jestli mi nevěříte, klidně si to přeměřte... " Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Jaroslav Matějka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 12.12.2006, 20:40 »

Co na to mám říct. Úředník je bůh a já musím sloužit tak jak píská. Pevně doufám v to, že to bude jednou povinnost uvádět tyto údaje v každém projektu. A pak za každou špatně spočítanou kWh budou tvrdé finanční postihy. Asi půjdu radši prodávat párky.  Hněv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Selezan
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 13.12.2006, 15:16 »

Pre rodinné domy zatiaľ nik odo mňa ročnú spotrebu el. en. nepýtal. A o mesačnej ani nehovoriac. Mesačná je asi len buzerovanie, však v ktorom mesiaci? Ináč je to v lete a ináč v zime. Ročná spotreba sa dáva pri priemyselných komplexoch a objektoch, keď sa rieši ekonomická návratnosť stavby a pripojovacie podmienky na energie.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Hradil
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 22.12.2006, 06:13 »

Dávám také tip. Podívejte se na vnitropodnikov ou normu KA 101 dodavatele elektřiny PRE na stránkách www.pre.cz
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Revús
RTEZ E1 A, B
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 27.12.2006, 16:42 »

celkom pekna kalkulacka je aj na strankach SSE Žilina.
http://www.sse.sk/pls/calc/tariff_2007.choose
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

You don´t have to be old to be wise. (Judas Priest)
But I am :-)
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.051 sekund, 22 dotazů.