Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jak posuzovat při revizi byty s napěťovým chráničem?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak posuzovat při revizi byty s napěťovým chráničem?  (Přečteno 3452 krát)
Lukáš Svoboda 1
*
Offline Offline




« kdy: 30.03.2015, 18:21 »



Jak mám posoudit byt, kde nový majitel žádá o znovupřipojení, který je v bytovce se čtyřmi jednotkami, kde je ve společné elektroměrové skříni každá jednotka osazena, na místo hlavního jističe před elektroměrem, napěťovým chráničem 3x20A?
Hlavně by mě zajímalo, jestli je možné, že by tento chránič nemohl být  použit pouze jako nadproudový prvek, protože jsem nikde neobjevil samostatné  zemnění.  
Princip této ochrany chápu, ale vzhledem ke svému věku znám tuto ochranu už jenom z vyprávění  Úsměv

Zaznamenáno

Lukáš Svoboda
Elektrikář a revizní technik.
Jiří Novotný- Stryker
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 30.03.2015, 20:10 »

Příliš bych si s tím retro stavem hlavu nelámal. Jedná se o znovupřipojení, to znamená použít připojovací podmínky platné k roku 2015.
A tam se o napěťáku určitě nic nedočtete. Navíc by to mělo vadit i distributorovi .
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 30.03.2015, 20:34 »

Kde to je?
Asi by bylo zodpovědné zjistit, jestli je to správně provedeno jako síť TN, jestli to náhodou ještě není v TT, protože tam by asi jistič nestačil jako ochrana před NDN, takže by se muselo ověřit správná funkce chrániče, nebo to řešit pomocí proudového chrániče.
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #3 kdy: 30.03.2015, 20:42 »


Jak mám posoudit byt, kde nový majitel žádá o znovupřipojení, který je v bytovce se čtyřmi jednotkami, kde je ve společné elektroměrové skříni každá jednotka osazena, na místo hlavního jističe před elektroměrem, napěťovým chráničem 3x20A?
Hlavně by mě zajímalo, jestli je možné, že by tento chránič nemohl být  použit pouze jako nadproudový prvek, protože jsem nikde neobjevil samostatné  zemnění. 
Princip této ochrany chápu, ale vzhledem ke svému věku znám tuto ochranu už jenom z vyprávění  Úsměv

A je to zapojeno jako napěťový chránič?


Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.051 sekund, 23 dotazů.