Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Znění zákonů, norem, vyhlášek....
| |-+  Diskuze o ČSN
| | |-+  Doslechli jste se, že TNK označila normu o aktivních hromosvodech za neplatnou?
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 ... 9 10 11 [12] 13 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Doslechli jste se, že TNK označila normu o aktivních hromosvodech za neplatnou?  (Přečteno 138645 krát)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #198 kdy: 31.10.2011, 21:26 »

To je přesně ono, to naše pověstné čecháčství. Schopnost zpochybnit i nezpochybnitel né, to nám všem jde.

To je ten náš národní problém. Nectíme nikoho. Nikdo není autoritou.

Shrnul bych to do tohoto souvětí:
"Ještě nevím jaký je, ale určitě krade, protože má víc, než já a to není normální, protože nevím jak to dělá."

Nějak funguje, ale jak a jak dlouho bude fungovat toť otázka.
Funguje přesně podle výše uvedené věty.

... jména hromborníků na úrovni p.Kutáč, Hájek a spol.,  ...
Opakuji to stále, že bych tedy chtěl znát ty "pravé" odborníky. A také důvod proč jsou to zrovna ti. (kromě toho nějak chybí)

Apropo, dnes jsem Jiřímu Kutáčovi oznámil, že jsou pochybnosti o jeho nezávislosti. usmál se a pronesl zajímavý argument. Až bude příště před kamerou řekne jej osobně. Bude to autentické.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #199 kdy: 01.11.2011, 08:14 »

Je jasné, odkud vítr vane.
Copak asi vadí panu Ratiborskému a jemu podobným?
No přece jejich neoblomné přesvědčení v to, že všichni uvádění odborníci (Jiří Kutáč, Jan Hájek, Milan Kaucký, Dalibor Šalanský...... ...........) si mastí svoje kapsy skryti za značku jejich společného chlebodárce DEHN. To je jediné, co vidí, co jim dovolí chápat jejich pravděpodobně omezené chápání v tomto směru.
Již však nevidí to, že DEHN se jako jediní věnují neustálému vývoji hromosvodných prvků a všeho co se týká ochrany před nepříznivými atmosférickými vlivy, jako jediní se věnovali pomoci při tvorbě onoho stále kritizovaného souboru ČSN 62 305. Návody, příručky, podrobná vysvětlení a stálé podrobné rozebírání ČSN........... .......to vše pro nás připravují právě tito odborníci.
Chomutovské hromosvodné centrum....... .........to je prostě bez dalších debat.

Kdo jiný pro hromosvodáře dělá právě tolik, jako tito pánové?
Stačí se podívat na nabídku sortimentu českých firem. Nepřijde vám při pohledu do jejich katalogů, že své zaspání doby dohání výrobou sortimentu okopírovaného právě od DEHNu? Vyvíjí čeští výrobci něco samostatně? Jak pečují o své klienty? Jak si hýčkají svoji klientelu?
Kdyby se zástupci českých výrobců rozlezli po školeních, co by asi školili? Mluvili by jinak, než uvedení zástupci firmy DEHN?  Smích Možná ano, ale to bych pak chtěl slyšet Smích

Nebýt DEHN, tak jsme v hromosvodné technice 100 let za opicemi a byly by nám nabízeny neustále bolševické materiály bez jakékoli inovace. Pozink drát by se tahal stále mezi dvěma náklaďáky..... ......

Přeji si, aby pan Ratiborský předložil seznam odborníků, kteří by byli schopni vystoupit u Mirka v TV a objasnit nám celou hromo problematiku dle jeho přesvědčení. S radostí se na to podívám.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Honza Jirák
« Odpověď #200 kdy: 01.11.2011, 09:16 »

Soudní znalci mají většinou téměř shodné výsledky.
Dovolil bych si nesouhlasit - co mám zkušenosti ze sporů v oborech silniční doprava a zdravotnictví tak dva znalci jsou schopní stejnou věc ohodnotit každý úplně jinak.
Oba na to mají kulaté razítko a hromadu tabulek, čísel, měření a podobně.
A málokdy soud nechá udělat třetí posudek, protože na to stát nemá peníze.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #201 kdy: 01.11.2011, 20:46 »

v oborech silniční doprava a zdravotnictví

mluvíme o hromosvodech
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #202 kdy: 01.11.2011, 20:53 »

Je jasné, odkud vítr vane.
Copak asi vadí panu Ratiborskému a jemu podobným?
No přece jejich neoblomné přesvědčení v to, že všichni uvádění odborníci (Jiří Kutáč, Jan Hájek, Milan Kaucký, Dalibor Šalanský...... ...........) si mastí svoje kapsy skryti za značku jejich společného chlebodárce DEHN. To je jediné, co vidí, co jim dovolí chápat jejich pravděpodobně omezené chápání v tomto směru.
Již však nevidí to, že DEHN se jako jediní věnují neustálému vývoji hromosvodných prvků a všeho co se týká ochrany před nepříznivými atmosférickými vlivy, jako jediní se věnovali pomoci při tvorbě onoho stále kritizovaného souboru ČSN 62 305. Návody, příručky, podrobná vysvětlení a stálé podrobné rozebírání ČSN........... .......to vše pro nás připravují právě tito odborníci.
Chomutovské hromosvodné centrum....... .........to je prostě bez dalších debat.

Kdo jiný pro hromosvodáře dělá právě tolik, jako tito pánové?
Stačí se podívat na nabídku sortimentu českých firem. Nepřijde vám při pohledu do jejich katalogů, že své zaspání doby dohání výrobou sortimentu okopírovaného právě od DEHNu? Vyvíjí čeští výrobci něco samostatně? Jak pečují o své klienty? Jak si hýčkají svoji klientelu?
Kdyby se zástupci českých výrobců rozlezli po školeních, co by asi školili? Mluvili by jinak, než uvedení zástupci firmy DEHN?  Smích Možná ano, ale to bych pak chtěl slyšet Smích

Nebýt DEHN, tak jsme v hromosvodné technice 100 let za opicemi a byly by nám nabízeny neustále bolševické materiály bez jakékoli inovace. Pozink drát by se tahal stále mezi dvěma náklaďáky..... ......

Přeji si, aby pan Ratiborský předložil seznam odborníků, kteří by byli schopni vystoupit u Mirka v TV a objasnit nám celou hromo problematiku dle jeho přesvědčení. S radostí se na to podívám.

Pavle, myslím, že to, co zde uvádíš všichni víme.
Jen tak na okraj. Někteří další odborníci nechtějí vystupovat veřejně právě z obavy, že se dostanou na přetřes jako Honza Hájek. Konkrétně pana Ratiborského mám na talíři obden.
Dnes jsem se dokonce v Praze dozvěděl jednu "smyšlenku",  že si pana Ratiborského účelově platí redakce aby dělal show.
Ale protože máme demokracii a názorová oprava tu opravdu není, je tu i pan Ratiborský. Tím se všem omlouvám, ale opravdu to není v naší moci změnit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #203 kdy: 01.11.2011, 21:23 »

...
Kdyby se zástupci českých výrobců rozlezli po školeních, co by asi školili? Mluvili by jinak, než uvedení zástupci firmy DEHN?  ...

Prošel mi pod rukama katalog "konkurence" (nechci jmenovat).
Nabízí cca část toho, co nabízí DEHN, jen jednu věc "navíc".
Kladou velký důraz na spoje a mají technologii pro svařování spojů.
Je otázkou, jestli je svařený spoj opravdu takový zázrak, protože pro bleskový proud asi menší přechoďáček nebude překážkou...
-----------------
Pokud jde o soudní znalce - kdysi jsme měli úraz při stavění sloupu. Soudní znalec napsal, že není možné dřevěný sloup (bez patky) dlouhý cca 7 metrů postavit v 5 lidech, protože váží kolem 450kg. Kdo s tím máte zkušenosti, asi si představíte jak moc se spletl!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #204 kdy: 01.11.2011, 21:26 »

Cože, tak on je doopravdy skutečný?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #205 kdy: 01.11.2011, 22:51 »

Cože, tak on je doopravdy skutečný?
Já nevím. Já se s ním nepotkal. Zval jsem ho na setkání, ale to není zřejmě priorita. Tady v diskusi je to pohodlnější.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #206 kdy: 02.11.2011, 18:05 »

Zajímavé, já jsem dost podezíravý, ale to, že by byl pan Ratiborský golemem, mě opravdu nenapadlo. Myslím, že je to jasná ukázka toho, jak pravdivé je pořekadlo "starého psa novým kouskům nenaučíš". Třeba by se i naučil, ale prostě nechce a nebo už nemůže.
Mirku, to, že se nechce zúčastnit srazu Clusteru docela chápu. Třeba by tam někomu při rozhovoru s ním ruply nervy a bylo by zle. Myslím, že dobře dělá.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #207 kdy: 02.11.2011, 18:53 »

...
Mirku, to, že se nechce zúčastnit srazu Clusteru docela chápu. Třeba by tam někomu při rozhovoru s ním ruply nervy a bylo by zle. Myslím, že dobře dělá.
Myslíš toho, kdo se tu chlubil, že jej podvody a lži dokážou proměnit v Ramba?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #208 kdy: 02.11.2011, 19:02 »

Myslíš toho, kdo se tu chlubil, že jej podvody a lži dokážou proměnit v Ramba?

 Smích Smích Smích Kdo to byl? Já?   Smích Smích Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #209 kdy: 02.11.2011, 19:08 »

Smích Smích Smích Kdo to byl? Já?   Smích Smích Smích

http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,20756.30.html
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #210 kdy: 02.11.2011, 19:12 »

Milane  Palec vzhůru. Mě se plaší kladiva, když narazím na blbce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Ján Garaj
« Odpověď #211 kdy: 05.11.2011, 10:31 »

Vážení kolegovia diskutujúci-nedovolím si napísať kolegovia elektrikári, aj ked som ním bol,
ale vzhľadom ku svojmu veku sa už medzi odborníkov nechcem zaraďovať.
Vyjadrím sa ku nasledovnému:

1/ Pán Hájek 31.10.2011-14:47
Po zrušení monopolu nastane chaos, ako sa stalo na Slovensku ...
Neviem o čom tu píšete,som občanom,tak ČR,ako aj SR som Slovák, žijem aj tam aj tam.
Nevidím žiadny velký rozdiel v tom bordelíčku či už u nás na Slvensku alebo u nás v Česku, tu sme si úplne rovní. A píšeme o hromozvodoch a nie o chaose, kde by mohli najviac urobiť revizáci naozaj.
Ich stanovisko RZ (rev.zpráva) je záväzné a rozhodujúce.
Oni dávajú to posledné pomazanie, aby mohla stavba byť užívaná, alebo nie.
Alebo sa boja o svoj džob a občas sa správajú ako predajné dámy, nehnevajte sa za výraz,
niekedy sa to inak asi nazvať nedá.
Verím im, že by prišli o chlebík, ale nech sa potom nesťažujú.
Mám dosť vlastných skúseností a som ochotný zúčastniť sa ale naozaj verejnej diskúzie v ktorej by som zverejnil aj mená firiem u ktorých si už tzv ani neškrtnem,
tzv. pre dobrotu, na žebrotu.
Ale som asi jeden z mála a už mi to ani tak nevadí, osobne ano,profesne som už penzista.
Kde je však Vaša stavovská hrdosť?
Zverejnite, kto sa vás snažil a prečo korumpovať!

2/Pán Minařík 29.10.2011 19:34 a p.Schwarc (Ak som neuviedol správne meno, tak sa ospravedlňujem) 29.10.2011 23:20. Naozaj,kto podá trestné oznámenie? Je to predsa povinnosť každého občana, ak vidí trestnú činnosť a kvalifikovane vie posúdiť, že o trestnú činnosť ide.
Inak je to mlátenie prázdnej slamy-nezastávajte  sa preto TNT.

3/ Pán Hudec 29.10.2011 20:03. Zatial je to fantasmagoria, ale čo ked sa stanete prvým vynálezcom, držím vám palce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #212 kdy: 05.11.2011, 18:39 »

Jen malé upřesnění k této pasáži :
A píšeme o hromozvodoch a nie o chaose, kde by mohli najviac urobiť revizáci naozaj.Ich stanovisko RZ(rev.zpráva)je záväzné a rozhodujúce.On i dávajú to posledné pomazanie,aby mohla stavba byť užívaná,alebo nie.

Nevím jak je tomu na Slovensku, ale v Čechách rozhodně RT žádné "poslední pomazání" nedávají.  nenene
RZ je jedním z mnoha dokladů, na základě kterých příslušný Stavební úřad vydá Kolaudační rozhodnutí.
Doby, kdy RT mohl rozhodnout jestli se něco spustí nebo nespustí, případně vypne nebo nechá běžet, jsou už pryč.
A soudím, že je to dobře.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Ján Garaj
« Odpověď #213 kdy: 05.11.2011, 22:37 »

Moderátor: Pane Garaji, zkuste si prosím přečíst pravidla zadávání příspěvků. Nestíháme doplňovat vaše chybějící mezery!








Nuž pán Novák v tomto vám budem velmi oponovať.
Skúste,ako stavebník-investor predložiť na stavebný úrad žiadosť o kolaudáciu s RZ v ktorej bude napísaná čo len jedna závada - záver zariadenie nevyhovuje, tak čo vám stavebný úrad urobí?
Pošle vás domov.
Nevydá kolaudačné rozhodnutie alebo vydá ale napíše, že objekt nesmiete užívať,
čo je jedno a to isté.
Tak, že každý správny revizák by mal byť hrdý na to, že je naozaj tak dôležitý.
Preto som nechcel byť revizákom aj napriek tomu, že ma ku tomu navádzali.
Nakolko ak ten istý, kto robí montáž, robí aj revíziu na sebe (tzv chozraščot),
ak vie niekto čo to bolo alebo samokontrola vždy zvádza ku rutinérstvu.
Predsa nebudem sám seba drbat (po Slovensky).
Preto je ten revizák naozaj tak dôležitý.
Nezhadzujte sa.
Myslím to v dobrom.
Trošku sa občas ešte rozohním.
To platí tak v Česku ako aj na Slovensku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #214 kdy: 05.11.2011, 23:13 »

...
Doby, kdy RT mohl rozhodnout jestli se něco spustí nebo nespustí, případně vypne nebo nechá běžet, jsou už pryč.
A soudím, že je to dobře.
A jak zklamaně se tvářili, když jsem napsal závadu a nechtěl jsem jim dát "termín na odstranění"...
Přece jim nenapíšu, že na to mají měsíc, co kdyby se pár dní před koncem "termínu" stalo něco nepříjemného..
Něco jiného je když někdo chce podrobnéjší popis závady i s návrhem na odstranění. Na to mám i "desítku"...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #215 kdy: 06.11.2011, 08:28 »

A jak zklamaně se tvářili, když jsem napsal závadu a nechtěl jsem jim dát "termín na odstranění"...
Přece jim nenapíšu, že na to mají měsíc, co kdyby se pár dní před koncem "termínu" stalo něco nepříjemného..
Něco jiného je když někdo chce podrobnéjší popis závady i s návrhem na odstranění. Na to mám i "desítku"...

Někde při školení (už nevím na jakém-ale asi před zkoušky RT ?) nám školitel, inspektor říkal, že termín by se měl psát,aby to majitelé nenechávali na další pravidelnou revizi....troc hu jsem pokroutil hlavou,pak jsem to napsal /do revize/,  aby prošla ostrá zkouška dobře....bylo to bez závad..!
Tak nevím, jak to kdo chce....?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Stran: 1 ... 9 10 11 [12] 13 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Aktivní hromosvod velký podvod?
 Je nutne zemnit kovove predmety, napr antenu na strese domu, pokud je tato ochranena aktivnim hromosvodem?
 Jak (a podle čeho) revidovat aktivní hromosvod?
 Proč a kdy aktivní hromosvod?
 Poradíte dodavatele ESE?
 Jak funguje aktivní jímač?
 Blesk se omluvil aktivnímu hromosvodu a udeřil!
 Proč chtít ještě aktivní bleskosvod, když má již přepěťovky?
 Aktivní hromosvod a aquapark,je to v souladu?
 Co si myslíte o aktivních bleskosvodech?
 Kdo zná vyjímku č.94-12 Úřadu pro normalizaci a státní zkušebnictví?
 Viem mi niekto poradiť s aktívnym bleskozvodom?
 Je ERITECH® SYSTEM 3000 DYNASPHERE aktivný bleskozvod?
 Dle čeho provádět revizi na aktivní bleskosvod?
 Jakou má váhu "oficiální" vyjádření Indelec ohledně aktivních (ESE) jímačů?
 Je schopný aktívny bleskozvod chrániť pri odpore uzemnovača 15 Ohm?
 Jak periodicky revidovat aktivák?
 Kdo ví jak pracuje zařízení aktivní hromosvod?
 Kdo podpoří tvrzení Petra Chrpy o aktivních hromosvodech?
 Potěmkinův hromosvod
 Jaká se používá jednotka pro vstřícný výboj?
 Jaký má vliv aktivní hromosvod na životní prostředí?
 Zajímalo by vás, na základě čeho uvádí TIČR do provozu aktivní jímače?
 Slyšeli jste o chystaném zrušení normy na jímače ESE?
 Bleskosvod Pulsar systém se včasnou emisí výboje
 Co říkáte na srovnání typů hromosvodů světovými vědci? Vymýšlí si?
 Má zákazník právo na předvedení výrobku?
 Jaká je cenová úroveň hlavice aktivního hromosvodu?
 Ani smrt na stadionu s příznivci ESE nehne?
 Skončily ESE v ČR tímto sdělením nebo ne?
 Nastává v ČR konečně soumrak nad ESE?
 Jak provozovatel zjistí, že jeho jímač ESE není po zásahu už jen Franklin?
 Elektrokaps - Přepětí a hromosvod
 Neporučíme bleskům, dešti?! (1.)
 Kto poradí ohľadom aktívneho bleskozvodu, ktorý ma chrániť FV elektráreň?
 Má Jan Hájek o aktivních hromosvodech pravdu nebo konspiruje?
 Jak byste řešili konflikt mezi řešením ESE a požadavku EN 62 305 vy?
 Jak řešíte vnitřní ochranu v souladu s aktivním hromosvodem vy?
 Jak funguje Tester Indelec?
 Aká je dostatočná vzdialenosť podľa STN 34 1398?
 Objevil jsem dvojitě aktivní hromosvod nebo je to něco jiného?
 DEHN: Aktivní hromosvod ESE versus soudní znalec
 Čeští vědci o otázce aktivního hromosvodu ESE
 Modelování činnosti aktivního hromosvodu
 Je ve Francii legální aktivní hromosvod?
 Jak revidovat aktivní hromosvod?
 Co má dělat zaměstnanec, když najednou musí nabízet aktivní hromosvody?
 Co byste vzkázali revizákovi o aktivním hromosvodu vy?
 Jak si legislativně vyložit aktivní hromosvod na letištní hale?
 Šokující výpovědi Jana Hájka #9: Má se realizátor aktivního hromosvodu obávat postihu?
 Jak je to ve skutečnosti v ČR s ochranou pomocí aktivních jímačů?
 Víte, že koeficienty z 62305 nejsou pro jímače ESE pro výpočet rizika ničím podloženy?
 Je možný jeden svod na dva objekty víceposchoďových budov v Praze?
 Proč aktivnímu hromosvodu stačí jen 1 nebo 2 svody oproti klasickému provedení ?
 Jímače ESE, tzv. aktivní hromosvody dostaly na Slovensku smrtící úder!
 Nemá někdo zájem o veřejnou zakázku instalace ESE?
 Byli jste také osloveni WAT Franklinplus?
 Je v pořádku instalace aktivního jímače na objektu zařazeného do LPS II?
 Bezpečnost hromosvodu podle platné legislativy ČR ...
 Jakou váhu má francouzská norma na aktivní hromosvody v EU?
 Víte o tom, že EU nutí ČR, aby akceptovala aktivní hromosvody (ESE)?
 Co myslíte, jaký postoj má německý úředník vůči aktivním hromosvodům?
 Co vše předcházelo zrušení STN 34 1398 pro ESE?
 Mají aktivní jímače skutečně tak velký ochranný prostor?
 Proč by nemohl aktivní hromosvod chránit plynové zařízení?
 Jak to, že má regulační stanice plynu jeden jímač a svod?
 Co asi mohl změnit zákon 250/21Sb. ve vztahu k instalaci ESE?
 Jak firmě argumentovat proti použití francouzské normy při instalaci ESE?
 Pojišťovny s aktivními hromosvody počítají! Jen ...

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.066 sekund, 22 dotazů.