Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Znění zákonů, norem, vyhlášek....
| |-+  Diskuze o ČSN
| | |-+  Doslechli jste se, že TNK označila normu o aktivních hromosvodech za neplatnou?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 ... 8 9 10 [11] 12 13 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Doslechli jste se, že TNK označila normu o aktivních hromosvodech za neplatnou?  (Přečteno 139707 krát)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #180 kdy: 30.10.2011, 20:49 »

Nevím jestli je to shoda okolností, ale zrovna na toto téma vyšel článek v časopise ELEKTRO. Zaujalo mě to, že Evropa odmítla přijmout "Francouzské aktiváky" za evropskou normu. Proč asi?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #181 kdy: 30.10.2011, 22:22 »


Můžeš prosím upřesnit číslo a stránku? Ať to nemusím hledat?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #182 kdy: 30.10.2011, 22:45 »

Odstavec 4.3 definici žádného "Celkového rizika" neobsahuje. ...
Máte pravdu, zmýlil jsem se. Řídí se tam 4 rizika.
Máte můj souhlas, abyste si ve svém výtisku 62305-2 to přebytečné a škrtnul  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #183 kdy: 31.10.2011, 04:24 »

ELEKTRO - 11

strana 23, poslední odstavec vlevo dole.

Citace:
Komise IEC TC 81 intenzívně sleduje rozvoj nových řešení v oboru ochrany před bleskem. Jestliže tato řešení akceptuje mezinárodní vědecký výbor CIGRE, mohou být přijata uvedenou komisí. Diskuse o zmíněné problematice vyvrcholila v březnu 2010, kdy členské země CENELEC odmítly při hlasování francouzskou normu NF 17-102 za evropskou normu EN ............

Dále se v článku píše o testování hromosvodů, včetně jímačů ESE, kde vychází najevo to, že jíače ESE nejsou na tom o mnoho jinak, než "obyčejná" jímací tyč. ESE měl cca 39,3% zásahů a klasika cca 47,6% zásahů.

Pro mě je důležitá pořád FYZIKA. Pokud mi má něco do domu uhodit, chci to z něj odvést co nejbezpečněji, což jedním svodem zcela jistě nedokážu. Navíc po zkušenostech s projektantem ESE, kdy mi ho navrhnul na jeden RD a nechtěl se mnou řešit ochranu komplexně, moje nedůvěra mnohonásobně stoupla. Evidentně mu šlo pouze o prodej bambule.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jaroslav Ratiborský
*
Offline Offline




« Odpověď #184 kdy: 31.10.2011, 09:32 »

Jak jsem slíbil.
Zde je první.
http://elektrika.tv/video/2011/11kutac_soudni_znalci_1.mp4/

A mám další odborníky.

Upozornění:
Předesílám, že pokud někdo si chce pohrávat s myšlenkou závislosti soudního znalců, nechť založí nové téma. Konspirační teorie jsou někdy napínavé, ale ne každý má proto v technických tématech pochopení.

Nemusíte být tak skromný tento obličej a slova jsou dostatečně známa.Zmínka o ed.3 byla zábavná,ale neškodilo by zveřejnit názory jiných odborníků.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #185 kdy: 31.10.2011, 09:46 »

Nemusíte být tak skromný tento obličej a slova jsou dostatečně známa.Zmínka o ed.3 byla zábavná,ale neškodilo by zveřejnit názory jiných odborníků.

Neškodilo ...
... přiveďte nám je do studia bud to brzy ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
ALCR
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #186 kdy: 31.10.2011, 10:15 »

Diskuze o aktivacích se objevuje v pravidelných intervalech již několik let se stejným závěrem a to, že aktiváky nejsou uznány mezinárodními, evropskými a českými předpisy, navíc jsou velké a oprávněné pochybnosti o jejich funkčnosti, všichni kdo to chtěli pochopit to pochopily dávno a těm co aktiváky prodávají, projektují, montují, dozorují, revidují, kolaudují a provozují to je funk, hlavně, že jim to nese, navíc moc dobře ví, že v tom je namočeno tolik investorů, projektantů, firem, úředníků, revizáků, inspektorů atd.,  že jsou v podstatě beztrestní.

Navíc pro mě osobně je irelevantní jestli je nemocnice opatřena aktivním jímačem dle u nás a v EU neplatné normy Francie, nebo je chráněna Dehn HVI dle špatného projektu a se zmršenou montáží, pro mě je relevantní, že oba případy někdo naprojektoval, namontoval, stavebně dozoroval, zrevidoval, zkolaudoval a to za asistence TIČR. Proti skvadře těchto projektantů, mocných stavebních firem, stavební dozorů, revizáků, kolaudačních úředníků atd. poctivý revizák nic nezmůže a není tu žádná instituce, nebo odborné uskupení na kterou by se mohl bez obav obrátit, aby zakročila, spíš by to šeredně odskákal právě ten poctivý revizák.

Revizák, prostě nemá šanci nic ovlivnit, buď revizi udělá dle přání/zadání (lacino a bez závad),  nebo ji neudělá a je okamžitě a bez problémů nahrazen jiným revizákem, mnoho v počátcích poctivých revizáků prostě velice rychle pochopilo, že buď skončí, nebo se přizpůsobí požadavkům toho, kdo ho platí.

Když se ohlédnu 20 let zpátky tak přes 90% bleskosvodů montovaných v tomto období co jsem měl možnost zkoumat je naprojektováno a zhotoveno v rozporu s ČSN 34 1390, ČSN 33 2000-5-54 a po roce 2006 dle ČSN EN 62305, ČSN 33 2000-5-54 ed. 2 a jsou mezi nimi objekty typu nemocnice, poliklinika, finanční úřad, pracovní úřad, domovy s pečovatelskou službou, škola, obchodní centrum, bytové domy, muzea, historické památky, atd. atd.

Jsme v situaci, kdy žádná osvěta, školení atd. už nemůže tento žalostný stav zvrátit, chybí tu prostě státní dozorová instituce, nebo alespoň funkční  organizace elektrotechnik ů, která by dělala něco jiného než jen vydělávala na školeních, vydávání publikací, členských poplatcích atd.,  ale začala nepoctivým projektantům, stavebním firmám, stavebním dozorům, revizákům, kolaudačním úředníkům a inspektorům znepříjemňovat život aby se necítily tak nedotknutelní a mocní jako v současnosti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromechani k el. zařízení §6+8
Revizní technik el. zařízení a bleskosvodů E2/A
--------------------------------------------------
Navštivte klub České výrobky,  dě*kuji za upřednostňován í českých firem pří výběru a nákupu, podporujete tím české zaměstnance a českou ekonomiku a ve výsledku i sami sebe.
Krýdl Petr
« Odpověď #187 kdy: 31.10.2011, 14:47 »

To ALCR : divím se, že doposud zatím na vaše sice velmi nepříjemné, ale zato kruté a pravdivé zrcadlo reality nikdo nereagoval.
Je to opravdu k pláči, ke vzteku i k osobnímu zamyšlení, ale je to tak.
Nejvíce mne ale štve, že v podobném duchu je zdravotnictví, právní sekce, správa veřejných služeb atd.,  atd.. Můj osobní názor je takový, že čím je větší zmatek a chaos, tak tím víc je prostor pro dohady a nejasnosti, ať už odborného, právního nebo ekonomického směru. Tento zmatek se bude velmi těžko narovnávat (hlavně v Čechách).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #188 kdy: 31.10.2011, 14:53 »

Nemusíte být tak skromný tento obličej a slova jsou dostatečně známa.Zmínka o ed.3 byla zábavná,ale neškodilo by zveřejnit názory jiných odborníků.

Co to tu pořád melete?!
Zde je možné shlédnout vyjádření jednoho z nejpovolanější ch a vy tu pořád remcáte o jakýchsi jiných odbornících. Tak přijďte s návrhem, určitými jmény oněch odborníků, přiveďte je do studia a nebrblejte stále ty vaše nejapné průpovídky!!
Když už neberete ani slova soudního znalce, pak normálně skočte do zdi!!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Miroslav Macek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #189 kdy: 31.10.2011, 16:35 »

Co to tu pořád melete?!
Zde je možné shlédnout vyjádření jednoho z nejpovolanější ch a vy tu pořád remcáte o jakýchsi jiných odbornících. Tak přijďte s návrhem, určitými jmény oněch odborníků, přiveďte je do studia a nebrblejte stále ty vaše nejapné průpovídky!
Když už neberete ani slova soudního znalce, pak normálně skočte do zdi!!

Soudní znalec je jen jednou ze složek soudní mašinérie, to není žádná konečná a nezpochybnitel ná autorita. Z praxe víme, že různí soudci mohou vydávat  diametrálně odlišná rozhodnutí, a totéž platí samozřejmě i pro soudní znalce. Zejména tehdy, je-li nějaký soudní znalec současně zaměstnancem, pak myslím ne vždy taková skrytá subordinace může dobře fungovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #190 kdy: 31.10.2011, 16:59 »

Z praxe víme, že různí soudci mohou vydávat  diametrálně odlišná rozhodnutí, a totéž platí samozřejmě i pro soudní znalce.

Pane Macku to platí v případě revizních techniků docela často.
Soudní znalci mají většinou téměř shodné výsledky.
Znám několik soudních znalců a hovoří stejně, byť jsou jinak svými přímými konkurenty.
Pokud by i soudní znalci byli tak "ohební",  pak už by nemohl fungovat snad ani stát.
 tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #191 kdy: 31.10.2011, 17:08 »

To ALCR : divím se, že doposud zatím na vaše sice velmi nepříjemné, ale zato kruté a pravdivé zrcadlo reality nikdo nereagoval.
Je to opravdu k pláči, ke vzteku i k osobnímu zamyšlení, ale je to tak.
Nejvíce mne ale štve, že v podobném duchu je zdravotnictví, právní sekce, správa veřejných služeb atd.,  atd.. M
Dovolím si zareagovat, cesta z tohoto marastu je, zrušit monopol TIČR a SUIP.
V každé společnosti, kde existuje monopol a navíc státem posvěcený, se dříve či později objeví korupce.

Bohužel je si třeba uvědomit, že po odstranění jejich monopolu, nastane chaos, tak jak se stalo na Slovensku, nicméně v této době se již profilují řešení, kdy se tyto přezkušovací organizace snaží na trhu prosadit tím, že uzavírají partnerství s pojišťovnami a vytvářejí nové specializace.

Dovolím si zajít ještě dál, kdy bych byl pro absolutní zrušení jak dohledu, tak kvalifikačních požadavků.

Je ale společnost připravena na to, že mám dům postavený společností XY, zkontrolovaný panem M, ale pojistí mne pouze pojišťovna A a když budu chtít dům prodat, tak ho ode mne chce koupit pan N, kterému nemovitost ověřuje firma YZ, která nevěří ani mně, ani společnosti XY a panu M. Tak zaplatíme pana F, kterému věří jak pan M tak i firma YZ.

Postupně by to dopadlo tak, že by se opět vyprofilovala jedna dvě společnosti a otevřel se opět prostor pro korupci.

Všimněte si, že jsem z celého dohledu vynechal stát, přes ten by mohli téct pouze peníze do IEC, tyto normy by pak zpřísňovala vždy určitá zájmová skupina sdružená u té či oné pojišťovny.

Mrkněte se na příspěvky Jirky Fialy či Jardy Miklíka na toto téma z období před několika lety

PS: Situace, kterou většina lidí nechce řešit či jim to za to nestojí, nemá jednoduché řešení.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #192 kdy: 31.10.2011, 18:30 »

Pouze bych vrátil diskusi k původní Mirkově otázce:
Nedoslechl, nezajímá mě to, protože norma na aktiváky v českých podmínkách stejně nikdy platná nebyla.
šmitec
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #193 kdy: 31.10.2011, 18:47 »

ted bude jedno živé vysílání na druhém kanále!
http://elektrika.tv/live-stream

Milane tys to rozhrábl!  tanecek tanecek tanecek tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #194 kdy: 31.10.2011, 19:13 »

Opět trošku odběhnu, ale mám takové souvětí, které používám na jednáních pro klientova právníka (takové jednání je pak velmi rychlé a oproštěné od zbytečného vytahování výjimek, neplatných certifikátů a prohlášení podplacených úředníků).

, ,  Jste schopný pro svého klienta připravit přesvědčivé zdůvodnění toho, proč si nevybral systém osvědčený 81 členy IEC  (za každý komitét ověřuje min 5 odborníků) a rozhodl se pro systém neplatný u nás v CENELEC/EU, nepřijatý IEC a pro který se rozhodly a jako svou národní normu zavedla Francie, Španělsko, Portugalsko, Kypr, Rumunsko a Slovensko?, ,

Pak už řešíme pouze jestli bude jímací soustava izolovaná a jestli chce materiál pozink, AlMgSi nebo nerez.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
ALCR
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #195 kdy: 31.10.2011, 19:38 »

Soudní znalec je jen jednou ze složek soudní mašinérie, to není žádná konečná a nezpochybnitel ná autorita. Z praxe víme, že různí soudci mohou vydávat diametrálně odlišná rozhodnutí, a totéž platí samozřejmě i pro soudní znalce. Zejména tehdy, je-li nějaký soudní znalec současně zaměstnancem, pak myslím ne vždy taková skrytá subordinace může dobře fungovat.

S panem Mackem většinou nesouhlasím, ale v tomto případě mám obavu, že jeho názor nebude úplně mimo realitu.

I v televizi proběhli případy, kdy si protistrany k soudu tahali vlastní soudní znalce s protichůdnými názory na stejnou událost/věc.

Z vlastní zkušenosti, vím o zmrvené stavbě, kde stavební dozor vykonával soudní znalec z oboru stavebnictví a nebyla s ním žádná řeč on geroj ing. a soudní znalec, kdo je víc, bleskosvod pod jeho dozorem spíchli v roce 2009 bez projektu, takovým zvěrským způsobem, že to je v rozporu i s dříve platnou ČSN 34 1390.
Vzhledem k tomu, že dost stavebních dozorů je zároveň soudním znalcem a přitom stavby jsou vesměs zmršené všechny nebude to zřejmě ojedinělý případ.

Pokud by i soudní znalci byli tak "ohební",  pak už by nemohl fungovat snad ani stát.
 tanecek

On tento stát funguje?
Nějak funguje, ale jak a jak dlouho bude fungovat toť otázka.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromechani k el. zařízení §6+8
Revizní technik el. zařízení a bleskosvodů E2/A
--------------------------------------------------
Navštivte klub České výrobky,  dě*kuji za upřednostňován í českých firem pří výběru a nákupu, podporujete tím české zaměstnance a českou ekonomiku a ve výsledku i sami sebe.
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #196 kdy: 31.10.2011, 19:53 »

Tak se na to mrkněme z druhé strany.
Odborník obecně většinou uznává a řídí se názory zkušenějších/vzdělanějších v oboru, proto se mu říká odborník.
A´t Pan Macek či Ratiborský uvedou jména hromborníků na úrovni p.Kutáč, Hájek a spol.,a do té doby do nich nešijou.
S těmi jinými odborníky na hromosvody mě to přijde jako s Yeti, každý o něm ví, leč nikdo nepotkal, že.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #197 kdy: 31.10.2011, 19:55 »

To je přesně ono, to naše pověstné čecháčství. Schopnost zpochybnit i nezpochybnitel né, to nám všem jde.
Já zde píši a psal jsem o soudním znalci Ing. Jiřím Kutáčovi. Jeho přednášky jsou velice přínosné a jejich kvalita je oproti některým přednášejícím uspávačům hadů vynikající. Netvrdím všeobecně, že je potřeba hltat a schvalovat názory všech soudních znalců, to je určitě nesmysl a jestli to tak vyznělo, nebo jestli jsem to tak napsal, pak se omlouvám. V zápalu amoku, který ve mě občas budí příspěvky pana Ratiborského jsem asi plácnul blbost........ .............. .....i když.......... ......čtu si znovu svůj příspěvek a myslím, že bylo jasné, že píši zrovna o Ing. Kutáčovi.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Stran: 1 ... 8 9 10 [11] 12 13 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Aktivní hromosvod velký podvod?
 Je nutne zemnit kovove predmety, napr antenu na strese domu, pokud je tato ochranena aktivnim hromosvodem?
 Jak (a podle čeho) revidovat aktivní hromosvod?
 Proč a kdy aktivní hromosvod?
 Poradíte dodavatele ESE?
 Jak funguje aktivní jímač?
 Blesk se omluvil aktivnímu hromosvodu a udeřil!
 Proč chtít ještě aktivní bleskosvod, když má již přepěťovky?
 Aktivní hromosvod a aquapark,je to v souladu?
 Co si myslíte o aktivních bleskosvodech?
 Kdo zná vyjímku č.94-12 Úřadu pro normalizaci a státní zkušebnictví?
 Viem mi niekto poradiť s aktívnym bleskozvodom?
 Je ERITECH® SYSTEM 3000 DYNASPHERE aktivný bleskozvod?
 Dle čeho provádět revizi na aktivní bleskosvod?
 Jakou má váhu "oficiální" vyjádření Indelec ohledně aktivních (ESE) jímačů?
 Je schopný aktívny bleskozvod chrániť pri odpore uzemnovača 15 Ohm?
 Jak periodicky revidovat aktivák?
 Kdo ví jak pracuje zařízení aktivní hromosvod?
 Kdo podpoří tvrzení Petra Chrpy o aktivních hromosvodech?
 Potěmkinův hromosvod
 Jaká se používá jednotka pro vstřícný výboj?
 Jaký má vliv aktivní hromosvod na životní prostředí?
 Zajímalo by vás, na základě čeho uvádí TIČR do provozu aktivní jímače?
 Slyšeli jste o chystaném zrušení normy na jímače ESE?
 Bleskosvod Pulsar systém se včasnou emisí výboje
 Co říkáte na srovnání typů hromosvodů světovými vědci? Vymýšlí si?
 Má zákazník právo na předvedení výrobku?
 Jaká je cenová úroveň hlavice aktivního hromosvodu?
 Ani smrt na stadionu s příznivci ESE nehne?
 Skončily ESE v ČR tímto sdělením nebo ne?
 Nastává v ČR konečně soumrak nad ESE?
 Jak provozovatel zjistí, že jeho jímač ESE není po zásahu už jen Franklin?
 Elektrokaps - Přepětí a hromosvod
 Neporučíme bleskům, dešti?! (1.)
 Kto poradí ohľadom aktívneho bleskozvodu, ktorý ma chrániť FV elektráreň?
 Má Jan Hájek o aktivních hromosvodech pravdu nebo konspiruje?
 Jak byste řešili konflikt mezi řešením ESE a požadavku EN 62 305 vy?
 Jak řešíte vnitřní ochranu v souladu s aktivním hromosvodem vy?
 Jak funguje Tester Indelec?
 Aká je dostatočná vzdialenosť podľa STN 34 1398?
 Objevil jsem dvojitě aktivní hromosvod nebo je to něco jiného?
 DEHN: Aktivní hromosvod ESE versus soudní znalec
 Čeští vědci o otázce aktivního hromosvodu ESE
 Modelování činnosti aktivního hromosvodu
 Je ve Francii legální aktivní hromosvod?
 Jak revidovat aktivní hromosvod?
 Co má dělat zaměstnanec, když najednou musí nabízet aktivní hromosvody?
 Co byste vzkázali revizákovi o aktivním hromosvodu vy?
 Jak si legislativně vyložit aktivní hromosvod na letištní hale?
 Šokující výpovědi Jana Hájka #9: Má se realizátor aktivního hromosvodu obávat postihu?
 Jak je to ve skutečnosti v ČR s ochranou pomocí aktivních jímačů?
 Víte, že koeficienty z 62305 nejsou pro jímače ESE pro výpočet rizika ničím podloženy?
 Je možný jeden svod na dva objekty víceposchoďových budov v Praze?
 Proč aktivnímu hromosvodu stačí jen 1 nebo 2 svody oproti klasickému provedení ?
 Jímače ESE, tzv. aktivní hromosvody dostaly na Slovensku smrtící úder!
 Nemá někdo zájem o veřejnou zakázku instalace ESE?
 Byli jste také osloveni WAT Franklinplus?
 Je v pořádku instalace aktivního jímače na objektu zařazeného do LPS II?
 Bezpečnost hromosvodu podle platné legislativy ČR ...
 Jakou váhu má francouzská norma na aktivní hromosvody v EU?
 Víte o tom, že EU nutí ČR, aby akceptovala aktivní hromosvody (ESE)?
 Co myslíte, jaký postoj má německý úředník vůči aktivním hromosvodům?
 Co vše předcházelo zrušení STN 34 1398 pro ESE?
 Mají aktivní jímače skutečně tak velký ochranný prostor?
 Proč by nemohl aktivní hromosvod chránit plynové zařízení?
 Jak to, že má regulační stanice plynu jeden jímač a svod?
 Co asi mohl změnit zákon 250/21Sb. ve vztahu k instalaci ESE?
 Jak firmě argumentovat proti použití francouzské normy při instalaci ESE?
 Pojišťovny s aktivními hromosvody počítají! Jen ...

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.062 sekund, 23 dotazů.