Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Podle čeho instalaci v umývárně?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Podle čeho instalaci v umývárně?  (Přečteno 3872 krát)
Jaroslav Hasala
« kdy: 09.06.2005, 22:41 »

Otázka spíše pro projektanty: Jak posuzovat prostor v umývárně ve výrobním podniku? Jde o místnost se sprchovými kabinami (3 ks). Jde mi hlavně o krytí svítidel (zářivky 2x 36W) a umístění a krytí spínačů a zásuvek 230V. Požadavky ČSN 33 2000-7-701 se mi nezdají v tomto případě dostatečné - pohyb osob, vyšší zatížení než u běžné koupelny atd. Jde o zpracování nabídky, protokol o určení vlivů zatím není, tak mě na něj prosím vás neodkazujte. Jde mi o nějaké všeobecné pravidla.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #1 kdy: 09.06.2005, 23:02 »

Pokud si pamatuji, tak pravidlem bylo:

1) vypínače mimo prostor umývárny

2) svítidla min. IP43 z izolantu

3) zásuvky nepřípustné

4) pospojování

Dnes je jiná doba a jiné možnosti. 

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Milan Selezan
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 10.06.2005, 08:26 »

Mal som podobný prípad niečo vyššie roka. Osobne som si pomohol starou normou pre inštalácie ČSN 33 2310:1978 pre prostredia mokré. Prakticky to predomnou uvádza p. Beláň, ale pre svietidla by som pod IP44 nešiel.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stanislav Pavézka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 11.06.2005, 11:43 »

Krytí IP 44 je dostačující,zásuvky  a spínače ABB tango IP 44,svítidla plast.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
« Odpověď #4 kdy: 12.06.2005, 20:03 »

Děkuji za příspěvky.

Moje představa je asi takováto:
Svítidla (zářivky 2x 36W) v krytí IP 54, zásuvky a spínače min. 3m od sprchových boxů (mimo zóny),  všechny přístoje v krytí IP44 - TANGO v provedení pod omítku. Dále jsem navrhl nucené větrání prostoru - ventilátorem.
Myslím, že tímto nic nepokazím...

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Draštík
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 20.06.2005, 23:40 »

ČSN 33 2000-7-701 platí pouze pro bytové a hotelové koupelny, ne však pro společné koupelny nebo lázně. Aby se v takovém prostoru mohla udělat el. instalace musí být nejprve určeno působení vnějších vlivů viz ČSN 33 2000-3 a to se ve společné umyvárně může v různých místech lišit. Pak se instalace provede dle  ČSN 33 2000-5-51 tab. 51ANK, dle této normy pak může vyhovět krytí v rozsahu IP X1 až IP X5. Musí však být posouzeno individuálně pro každou společnou umyvárnu samostatně.

Ve společné umývárně bude prostor zvlášť nebezpečný a proto musí být provedena ochrana zvýšená před nebezpečným dotykem neživých částí.

Co se týče nuceného větrání, jak bylo navrženo tak pozor. Dle hygienických předpisů se musí vzduch přicházející do prostoru umývárny předehřát na teplotu místnosti.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
« Odpověď #6 kdy: 21.06.2005, 07:31 »

To Draštík:
U toho větrání jde pouze o odtah, přívod vzduchu je volně z okolních místností.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.016 sekund, 21 dotazů.