Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití
| | |-+  Jaky motor na mlynek na zeleninu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaky motor na mlynek na zeleninu?  (Přečteno 9222 krát)
looki
« kdy: 30.05.2008, 18:05 »

chci se optat na moznost pouziti jednofazoveho motorku aby mi byl schopen pomlit cerstvou zeleninu (mrkev,repa atd..).nevim jaky motor zvolit aby vse jelo bez zbytecneho pretezovani motoru.Puvodne jsem uvazoval i o klasickem mlynku (elektrickem) na maso, ale pak jsem zavahal.nevede l jsem totiz zda to utahne.Pokud by to el. mlynek na maso zvladnul, bylo by po problemu,ale pokud ne,tak budu muset zkombinovat jiny pohon.
otacky potrebuju okolo 60/min.,  stroj totiz odstavnuje ovoce a zeleninu pri malych otackach.jinak to nema cenu.
Dale jsem uvazoval o pouziti motorku z aku vrtacky.ty jsou totiz taky pekne silne.
Takze kdyz to shrnu.Potrebuj u udelat z tohodle:
Kód:
http://www.juicylife.cz/index.php?id=detail&num=31
strojek s pohonem na el.motor, tot vse.POradi nekdo?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 31.05.2008, 14:44 »

Po jistých zkušenostech začínám být alergický na různé amatérské pokusy o stavbu elektrického nářadí a elektrických strojů.
Asi by mělo být profesionálněj ším řešením vydělat si na tom, co umím a to, co neumím, to si koupit u odborníků.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
looki
« Odpověď #2 kdy: 31.05.2008, 15:51 »

je mi uplne upr*ele ze jste alergicky na podobne posty.\pokud nemate chut odpovidat na diskuzni otazky, tak se radeji zdrzte dalsich komentaru (a je mi jedno kolik prizpevku na konte mate).Tohle je sprosty SPAM. Hněv
Zadal jsem snad tak mnoho?! jen chci vedet jaky motor pouzit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav 3
« Odpověď #3 kdy: 31.05.2008, 16:02 »

Motorek o 60 ot/min budete shánět těžko, to je třeba řešit převody, jinak se nedivím odpovědi kolegy Schwaze, protože tady neumíme věštit, váš dotaz je velice skoupý na informace, tudíž se těžko dá něco poradit. Navíc ty aku vrtačky mají na vřeteni otáčky kolem 500/min, což je asi 9x více než vy požadujete! A na závěr - pokud používáte cizí slova, zjistěte si nejprve jejich skutečný význam.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
looki
« Odpověď #4 kdy: 31.05.2008, 19:37 »

Diky za radu.aku vrtacka ma opravdu asi moc velky pocet otacek.spise jsem mel napsat aku sroubovak (i kdyz oba maji regulaci otacek).
JInak co se tyce toho, proc si chci opatrit motorek na odstavnovac je asi ten, ze ceny el. odstavnovacu jsou od 10.000 do 19.000kc viz:
Kód:
http://www.juicylife.cz/index.php?id=detail&num=3
Co se tech ovocnych a zeleninovych stav tyka, tak jsem hotovy maniak.Vypil bych toho litry.Proto uz me nebavi porad rucne odstavnovat. To ze si nekdo chce vylepsit za maly peniz neco pro svou potrebu je myslim fajn.Kutilstvi mame my cesi asi v krvi.Jako jakysi kompromis me napadl pouzit motorek ze steracu auta.ty maji otacky cca 45-80min.Jsou i male a vykonne.
Ovsem pri pouziti aku sroubovaku by byl problel pouze ve zhotoveni redukce SNEK mlynku-AKU.Vice podrobne to opravdu uz vysvetlit nelze.
 a jeste neco: jake cizi slova jsem pouzil, kterym nerozumim? Kroutím očima
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #5 kdy: 31.05.2008, 20:41 »

Nezapomeňte taky na patřičný výkon. Stará Eta Mira měla až 350W.

Co je to SPAM ?
Mluvíme-li o SPAMu či nevyžádané poště, máme většinou na mysli nevyžádané reklamní e-maily, které docházejí uživateli do e-mailové schránky. Tyto e-maily mohou mít různou podobu - od jednoduchých reklam, např. na viagru či jiné medikamenty, až po e-maily, které požadují po uživateli zaslání peněz.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 01.06.2008, 11:43 »

to looki
Nejsem "alergický" na poštu, ale na jistý druh amatérských pokusů postavit něco levněji, než se to dá koupit.

Pro představu posílám snímek jednoho "zázraku",  za který je konstruktér obdivován v celém okolí!
Věřím, že tam nějak to neplánujete udělat.



* taky stroj.jpg (255.72 KB, 1182x868 - prohlédnuto 1043 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
looki
« Odpověď #7 kdy: 01.06.2008, 15:09 »

no to opravdu neplanuju takhle zkombinovat.ne jspis zustanu u verze s aku sroubovakem.sn ad to bude dost silne.vyroba redukce zabere jen par chvil.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.016 sekund, 21 dotazů.