Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Není 220,-Kč/hod elektrikáře při výměně zásuvek moc?
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Není 220,-Kč/hod elektrikáře při výměně zásuvek moc?  (Přečteno 25072 krát)
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #18 kdy: 15.03.2008, 11:39 »

TO Janoušek:
Přesně jak říkáte .....u zedníka který postavil nakřivo zeď a přitom vypil bednu piv s dobrým jídlem tak cena 220.-Kč za hodinu nikoho tak nevzruší. Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Hynek Bureš
OSVČ
*
Offline Offline



projektant elektro nn, vn, slaboproudy


WWW
« Odpověď #19 kdy: 15.03.2008, 11:41 »

220Kč hodinovka za servisní úkon je neskutečně nízká. Taková sazba by se dala chápat na větší zakázce pro dobrého stálého zákazníka a nebo jako melouch pro dobrého známého. Jinak pod 300Kč/h není činnost rentabilní a je třeba ji dotovat nějakou výnosnější činností - třeba po večerech jako pojišťovací agent.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jednoduchá zadání mívají často komplikovaná řešení. Jednoduchá se zdají být jen proto, že komplikace si žádný zadavatel nechce připustit. Řečeno česky: vyřeš to jednoduše norma nenorma, hlavně ať je to skoro zadarmo.
Zdenek Kolouch
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 15.03.2008, 17:12 »

Já si taky něco přidám do ohně.

1)Jen doufám,že ty zásuvky jste si koupila sama v nějakém obchodním centru za 50.-kč
zapojení některých často nevyhovujících zásuvek a vypínačů se dá přirovnat někdy peklu.

2)Nechtěla by jste,aby vám ještě vrátil peníze?

3)Plně tady souhlasím s tím co tady napsali (kolegové a odborníci)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
zdenek2752
« Odpověď #21 kdy: 15.03.2008, 18:20 »

Tak tedy, paní PetroP,  pokud to není "štengr!,   kolik si myslíte že má na hodinu např. zelinář u kterého kupujete zeleninu?!
Ten zelinář nemusí mít žádné vzdělání, nemusí dělat žádné přezkoušení, nemusí mít žádné přístroje..... ..........
Stačí?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 15.03.2008, 19:31 »

To: zdenek2752
Zelinář musí mít váhy, ůředně ověřené každé 2 roky. A taky mívá pokladnu.   Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Michal Slabý
*
Offline Offline



OSVČ


WWW
« Odpověď #23 kdy: 15.03.2008, 20:44 »

Nedávno jsem byl na masáži a za necelou hodinu jsem dal  500 Kč. Minimální náklady, takže vše za práci. je to moc či málo? Dneska je cena na dohodě, takže řemeslník můsí být i obchodník, aby si něco vydělal.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E1B
Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 15.03.2008, 22:03 »

220Kč je asi 112Kč čistého a ještě jenom pokud není žádná režie (auto, nákup materiálu apod.) Je to velice slušná cena pro zákazníka a pro elektrikáře sotva na přežití. (Potom není na normy a jiné třeba lepší nářadí) Asi si to děláme sami protože se většinou předháníme kdo bude levnější, protože elektrikářů je dost. A hlavní příčina možná bude v tom, že zákazník je ochoten zaplatit jenom za to co chce, ale to co jenom potřebuje se mu zdá drahé. Sedací koženou soupravu za 50000 ano, ale elektroinstala ci za za 50000 ne. Ono taky proč, když to jenom svítí a mimo vypínače, lustru a zásuvky není nikde nic vidět. A do té doby pokud bude jeden nabízet práci za 300, druhý za dvěstě, tak se domnívám, že to asi jiné nebude.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ivo Hrbek
OSVČ
*
Offline Offline



Revizní technik E1A Severní Morava


« Odpověď #25 kdy: 16.03.2008, 11:33 »

Milá paní a kolik jste dala naposledy za kadeřníka a jak dlouho jste tam byla??  Šok
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Aktivní a nepoučitelný kutil je horší než třídní nepřítel !
Miroslav Lampart
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #26 kdy: 16.03.2008, 11:43 »

220Kč je asi 112Kč čistého

Je to tak a myslím, ještě horší. Někdo ani zdaleka netuší, o kolik okrádá OSVČ stát. Je to cca 55% oficiálních daní (daň, OSSZ a ZP) a cca 20% skyrytých daní (zlodějské autorské poplatky, DPH, nutná školení a zkoušky atd.). Tak si někdo asi myslí, že elektrikářům stačí čistý příjem 20 Kč/hod. Představy některých zákazníků o cenách za vysoce odbornou práci jsou fantastické.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #27 kdy: 16.03.2008, 14:43 »

nechavala jsem si v byte vyměnit zásuvky od elektrikaře a docela mě překvapila cena kterou si učtoval 220 Kč na hodinu. Není to moc?

220,- na hodinu. To mne taky prekvapilo. Ocekaval bych tak 300 a vic.

Jinak je zajimave, ze hlavne zenam neprijde vubec divne dat za trictvrte hodiny prace kadernici, kosmeticce nebo nehtove dizajnerce klidne i petistovku, za hodinu masazi a procedur v nejakem wellness studiu zaplatit tisicovku, ale pokud jde o automechanika, nebo elektrikare, ti by meli delat za hezky usmev milostive damy...

Zvlast kuriozni je to v pripade zarizovani domu.  Zazil jsem jednani s jednou dobre situovanou pani doktorkou, ktera mela luxusni kuchyn  se vsemi myslitelnymi vymozenostmi tak odhadem za 250 000 (vcetne spotrebicu),  ale kdyz jsem ji vycislil zapojeni spotrebicu a potvrzeni zarucnych listu na 2000 + dan vriskala na mne jeste na ulici u auta za ji chci okrast a pak nekolik dni shanel jeji manzel po hospodach brouka pytlika co to udela za 500 nebo mene...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #28 kdy: 16.03.2008, 15:24 »

Mám stejnou zkušenost. Lidé jsou ochotni vyhodit neskutečný peníze za to, co je vidět. Každý den projdou okolo superdlaždiček v koupelně a mohou si říct, tak za tohle jsem dal X Kč. Projekt/opravy/revize a podobně chápou jako nutné zlo, které by snad ani nemuselo být. Peníze vyhozené do kanálu. Kdo vytáhne ze šuplíku kompletní PD a hodí to před užaslého známého na stůl se slovy "Tak za tohle jsem dal 50 kapříků, kamaráde"?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Miroslav Škop
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 16.03.2008, 16:07 »

JDE O PRINCIP,

všimněte si nepřímé úměry z vlastní zkušenosti :

Čím lépe situovaný člověk - tím méně je ochotný zaplatit za odbornou práci

Jde o princip šetření ?!

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #30 kdy: 16.03.2008, 16:40 »

Čím lépe situovaný člověk - tím méně je ochotný zaplatit za odbornou práci
Přesně podle hesla, kdo šetří, má za tři. Čím více má člověk peněz, tím víc si jich cení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #31 kdy: 16.03.2008, 18:35 »

Přesně podle hesla, kdo šetří, má za tři. Čím více má člověk peněz, tím víc si jich cení.
což mi připomíná jeden výrok Billa Gatese ze Simpsonových: "to si myslíte, že jsem zbohatl vypisováním šeků?"
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #32 kdy: 16.03.2008, 18:36 »

Přesně podle hesla, kdo šetří, má za tři. Čím více má člověk peněz, tím víc si jich cení.

 Smích Smích Smích

Ironie je, ze kdyz jdu vymenit shorenou zasuvku a stary vypinac k babicce ze sousedstvi a reknu si ze soucitu o 120 korun za material, babka vytahne dvestekorunu a rekne "to je dobry pane mistr". Kdyz jdu delat k panu velkopodnikate li tak si mysli, ze bych mu asi jeste mel zasponzorovat 30% ceny materialu...

A naprosto nejhorsi sortou jsou v tomto smeru doktori. Nekteri si mysli, ze bych jim to mel asi z ucty k jejich cenne profesi udelat zdarma.  Ale kdyz ja prijdu k nim do ambulance, tak me bez lahve a obalky odpalkujou mezi dverma...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #33 kdy: 16.03.2008, 18:37 »

což mi připomíná jeden výrok Billa Gatese ze Simpsonových: "to si myslíte, že jsem zbohatl vypisováním šeků?"

To mi tak napada. Vite proc je Billy gates nejbohatsim clovekem na zemi?



Protoze za chyby se plati...  Škleb Škleb Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #34 kdy: 16.03.2008, 18:40 »

To mi tak napada. Vite proc je Billy gates nejbohatsim clovekem na zemi?
Protoze za chyby se plati...  Škleb Škleb Škleb
Bingo!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #35 kdy: 16.03.2008, 18:56 »

A naprosto nejhorsi sortou jsou v tomto smeru doktori. Nekteri si mysli, ze bych jim to mel asi z ucty k jejich cenne profesi udelat zdarma. 

Nebojte, ono se to zlepší.  Mrknutí
Lékaři se konečně dostali k penězům http://www.novinky.cz/clanek/135451-v-lednu-se-na-poplatcich-vybralo-400-milionu-korun.html a tak teď už při placení ani nemuknou.  vegeeet
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.047 sekund, 22 dotazů.