Z jakého materiálu mám objednat nový elektroměrový rozvadeč?

<< < (7/10) > >>

Jiří Kaufner:
Citace: Milan Hudec  23.04.2022, 18:10

Jj.plast na podvozku v místě kde byla zasazena osa byl asi vrchol vývoje plastů vůbec, pár mm a co to udrželo za tlaky a páčení, dnes je pro výrobce problém pant na kilogramová dvířka.

Tak jak který výrobce. U některých výrobců je nezbytné aby byla osazena zádrž dveří, aby to závěsy nějaký den vydržely.
Navíc u nových rozvaděčů to máme v Elplastu vždy řešené tak, aby se, i když to někdo vylomí, nemusel rozvaděč vysekávat a byla možnost opravy. Vždy stačí vyměnit lištu, vyměnit pant... a nemusí se dělat nic se skříní jako takovou.

Václav Třetí:
Futurit byl obchodní název pro bakelit, ten vydrží docela dost, na povětrnosti sice flekatí, hnědne a šedne, ale nerozsype se bez mechanické ho působení - musí dostat ránu.

K tomu broušení různých materiálů ma bázi sklolaminátu jen upozorním, že je třeba používat ochranné pomůcky, zejména dýchací masku s filtrací na úrovnií P3, nebezpečí se skrývá nejen v prachových částicích ze skelného vlákna, ale zejména z pojiva a případných předchozích nátěrů. Ve výrobnách laminátů se používají ochranné pomůcky bez diskusí - alespoň v profi výrobách, kde je brán v potaz zdravotní stav zaměstnanců.

555:
K tomu zaprášení plic čímkoliv
https://cs.wikipedia.org/wiki/Silik%C3%B3za
https://www.enviweb.cz/95262
proto si dovolím nesouhlasit s :
Citace: Jiří Kaufner  23.04.2022, 19:21

Ale azbestové a skelné vlákno nejde srovnávat! Azbest je mnohem menší a tělo ho nedokáže vypudit. Sklo když už člověk vdechne, tak ho i vydechne.

obojí je svinstvo které do dýchacích cest nepatří >:(
Kolem azbestu je jen více živo, ale to se může změnit-třeba diky takto chlupatým skříním a snahám je opravit,
proto taky souhlasím s
Citace: Václav Třetí  23.04.2022, 20:11

upozorním, že je třeba používat ochranné pomůcky, zejména dýchací masku s filtrací na úrovnií P3

Někteří samozřejmě nepochopí ani při pohledu na snímek plic proč tak špatně dýchají..... (norm)

Jiří Kaufner:
Citace: 555  24.04.2022, 00:39

K tomu zaprášení plic čímkoliv
https://cs.wikipedia.org/wiki/Silik%C3%B3za
https://www.enviweb.cz/95262
proto si dovolím nesouhlasit s :obojí je svinstvo které do dýchacích cest nepatří >:(
Kolem azbestu je jen více živo, ale to se může změnit-třeba diky takto chlupatým skříním a snahám je opravit,
proto taky souhlasím s Někteří samozřejmě nepochopí ani při pohledu na snímek plic proč tak špatně dýchají..... (norm)


Tak já to zopakuji, nelze srovnávat azbestová a skelná vlákna! Zásadní rozdíl je ve velikosti. Azbestu se tělo nedokáže zbavit a protoje tak nebezpečný. Skelné vlákno je stejně nebezpečné asi jako třeba prach. A ano, do plic nepatří... ani skelné vlákno ani prach. Takže ano, pokud budete stále dýchat skelné vlákno, jako například horník dýchá uhelný prach, tak hrozí například silikóza. Pokud ale projdete kolem rozvaděče se sklem, tak je to stejné jako když projdete kolem kýblu uhlí. Zrovna tak, když budete manipulovat s rozvaděčem, je to srovnatelné jako když manipulujete s kýblem uhlí.  ;) Rohodně z toho silikózu nedostenete.
Ale manipulovat s kýblem azbestu rozhodně nedoporučuju.

Skelné vlákno se vyskytuje na stavbách úplně běžně. A skříně z SMC rozhodně tento podíl skelného vlákna nějak zásadně nezvyšují. Skelné vlákno se vyskytuje téměř všude, ve zdravotnictví, v automobilech, v dopravních prostředcích, v průmyslu, na sportovištích, obsahují ho  třeba tácy v jídelnách... prostě je to úplně běžný materiál. To vám není divné?

555:
Asi se neschodneme, ale dovolím si ještě na něco naposled poukázat
Citace: Jiří Kaufner  25.04.2022, 17:51

Skelné vlákno se vyskytuje na stavbách úplně běžně. A skříně z SMC rozhodně tento podíl skelného vlákna nějak zásadně nezvyšují. Skelné vlákno se vyskytuje téměř všude, ve zdravotnictví, v automobilech, v dopravních prostředcích, v průmyslu, na sportovištích, obsahují ho  třeba tácy v jídelnách... prostě je to úplně běžný materiál. To vám není divné?


1)divné mi to nepříjde lidstvo se rádo něčím nadchne a cpe něco všude i kam nemá,svého času šlo to samé říct o výrobcích obsahujících azbest.A ještě bych přidal filtry cigaret,filtry vzduchotechnik y,filtry přes které procházely nápoje (ať již při výrobě tak při stáčení),dále filtry dýchacích masek(nejen ty známé armádní).Takže možná se azbest užíval na více místech než dnes skelné vlákno-proto tak dobře jsou podchyceny následky na zdraví >:( Případné další užití lze dohledat při užití názvu osinek jako je třeba osinkocement

2)skelné vlákno je materiál co má bý někde uvnitř a né volně venku (norm)

3)nemám tolik lékařských údajů (studie patologické nálezy),  abych prohlasil to co vy.

4)je dnes dost dokumentů které prokazují, že dlouho před jakýmkoliv omezováním azbestu se v patřičných kruzích vědělo, že to není zdraví prospěšné, ale kvůli zisku se na to kašlalo

5) že dnes je něco běžný materiál  neznamená, že se v budoucnu neprokáže jeho zdravotní závadnost svého času se třeba DDT užívalo jak vně tak vnitřně.


6)podle obrázku u vašeho jména mi je jasné, že asi by jste svého času obhajoval azbest ( viz bod 4 vědomě nebo nevědomě) jako teď volně se válící skelné vlákno.Je to vaše zdraví  a moje zdraví je moje.Tím ze své strany to považuji za ukončené a nehodlám se dále k tomu vyjadřovat.(stejně jako případné další komentáře k mému příspěvku-dál ani čárku,nebudu odpovídat)

7)každý se snaží nevystavovat se něčemu co mu ohrozí zdraví nebo osobám na kterých mu záleží (výjma sebevrahů a vrahů)  ;)

8)z mé strany je toto výčet známích faktů, nic co by případně mohlo někoho urazit.

9)každý se může zkusit doptat na příslušných místech jak dalece je volně se válící skelné vlákno prospěšně či nikoliv

10)zdravotní následky mnoha věcí pocítíte klidně za několik desetiletí.(to že se jich nedočkáte protože se daného věku nedožijete není důkaz neškodnosti) (norm)

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana