Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Jak má byt zabezpečen elektrický plot před dotykem (dětí)?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak má byt zabezpečen elektrický plot před dotykem (dětí)?  (Přečteno 22110 krát)
Jaroslav Vala
« kdy: 13.07.2007, 20:58 »

Zajímalo by mě jak má byt zabezpečen elektrický plot před dotykem (dětí)?

Před tímto el. plotem je postaven plot kterým dítě lehce prostrčí ruku a dosáhne na vodič (několikrát se stalo).

Jedná se konkrétně o zabepečení objektu v sousedství bytového domu.

Jsem obyvatel domu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #1 kdy: 13.07.2007, 22:34 »

Pane Vala, popište to truchu podrobněji.
Tak jak to píšete z toho nejsem moc moudrej.  Jsem v rozpacích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Josef Prouza
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 13.07.2007, 22:54 »

Asi máte namysli elektrický ohradník za plotem. Jeden takový případ znám, majitel ho má aby mu neutíkal pes. Ohradník je bezpečný zdroj napětí, pokud je skutečně odděleným zdrojem. Nehrozí od něj nebezpečí úrazu, a myslím že každé rozumné dítě na něj sahne jen jednou (to vim z vlastní zkušenosti) a příště si dá pozor. A s trochou ironie se to dá (ta zkušenost s ohradníkem) použít jako výchovný prostředek proti strkání prstů do zásuvek a lezení po vagonech a pod. Tak. A už vidim tu vlnu kritiky na mojí hlavu Smích.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 13.07.2007, 22:59 »

Ohradník je bezpečný zdroj napětí...

Jo bezpečný, zkusil jste se někdy jít vyčůrat a přehlédnout že je tam ohradník?  Smích Smích baterky placu
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #4 kdy: 13.07.2007, 23:02 »

Nebo najet jízdním kolem na drát ohradníku a seskočit zrovna, když bylo po dešti ? bojim
Málo platné, zkušenost je nepřenositelná Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Josef Prouza
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 14.07.2007, 10:57 »

To Alin: Já osobě ne, ale po mé zkušenosti z dětství, sem se asi v 10 letech vsadil s jedním pražákem v mym věku co jezdil do vsi k babičce, že nepřečůrá přes ten provázek co je u hražení pastvin. No, byl poměrně vysoko a já vyhrál Kroutím očima...
To Novák: Má zkušenost nebyla s kolem, na procházce mi táta řikal  nesahej na ten drát, já říkam dyť je to než provázek (jak sem moh vědět že je do něj vpletenej drát),  sáhnu na něj, říkam dyť to netluč-a už sem jí měl až sem si sed na pr... Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #6 kdy: 14.07.2007, 11:15 »

Já nemusím pro zkušenost s el. ohradníkem zacházet až do dětství. Minulý týden jsem byl s rodinou v ZOO Praha. Jak si tak pěkně prohlížím zvířátka, opřel jsem se o dřevěný plot a prsty jsem si na tento ohradník pěkně hrábnul. Musel být na mě asi dost zoufalý pohled, protože všichni opření návštěvníci v tu ránu odstoupili od plotu asi o metr. A to jsem se jen lekl, když jsem si uvědomil, že mám provázek ohradníku v ruce. Co by se asi stalo, kdyby byl ten ohradník aktivní?  zle  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jura Krikl
*
Offline Offline



Brno


« Odpověď #7 kdy: 14.07.2007, 12:18 »

Ohradniky maji skvělou výšku:-) Zbloudil jsem v horách, pěkně pršelo, v botech vody dva kyble a to celý ve tmě. Jen za kdesi na horizontu prosvítala civilizace. Jse myslel že mně vzal hajnej sukovicí.  3 rany než jsem pochopil co se děje. Pak ještě 2 když jsem nohou ten drát zneškodnil přišlápnutím k zemi. To v čem jsem šlapal poté Vas jistě napadne.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Nic není nemožné, jen je to otázka peněz:-)
Jarka
« Odpověď #8 kdy: 14.07.2007, 22:57 »

Mate nekdo informace, jake jsou normy na tento plot? Zajima mne konketne norma na vzdalenost od klasickeho plotu. Priklad: objekt je ohrazen klasickym plotem a z vnitrni strany je pridany elektricky plot. Ten je umisten cca 20 cisel od klasickeho, ne-li min. Nekde jsem slysela, ze tato vzdalenost musi byt nejmene pul metru. Nevite, kde bych mohla najit relevantni informace? (Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 15.07.2007, 07:47 »

To Jarka: Na tohleto zřejmněšě nic nebude, protože ohradníky jsou primáírně určeny jako lehké mobilní oplocení na pastviny kde by nemělo smysl stavět pevné oplocení. Tudíž určitě nebudou nějak omezovány co se týče umístěmí.
Ohradník by měl být pokud je veřejně přístupný označen výstražnými tabulkami. Jistě malé děti samozřejmně tabulky nepřečtou.

http://www.ketris.cz/dld/ohradniky.pdf tady je něco o ohradnících a i odkaz na normu, kterou ale nemám k dispozici.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Josef Nosek
RT - E2/A
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 15.07.2007, 08:50 »

Kdysi se k nám dovážel ohradník napájený ze sítě výrobce Cerberus z NDR. Ten měl vyšší energii impulzů. U něho měl být ještě jeden plot před elektrickým drátem. Dnešní ohradníky jsou doufám bezpečné, to by měl zaručovat výrobce.Pokud si dáte dovyhledávání "ohradník" tak se vám ukáží minulé diskuze na elektrice. U veřejných komunikací by měl být plot označen tabulkou. Zkuste www.kamir.cz. dodávají ohradníky, součástí je návod na instalaci.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #11 kdy: 15.07.2007, 10:30 »

Ohradníky ze zabývá ČSN EN 60335-2-76 ed.2 : 
Bezpečnost elektrických spotřebičů pro domácnost a podobné účely - Část 2: Zvláštní požadavky na zdroje energie pro elektrické ohradníky
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
-George
« Odpověď #12 kdy: 15.07.2007, 19:19 »

To Jarka: 20cm za plotem je až až. Proti náhodnýmu doteku při opření o plot to stačí a za cizí plot nemá kdo co hrabat. To by ste se pak nemohla podívat ani do ZOO.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Mužík_
OSVČ - technický poradce, soudní znalec
*
Offline Offline



Normy ano, ale bez kvalifikace a přemýšlení ??


« Odpověď #13 kdy: 29.07.2007, 11:53 »

Jestli my to někdy s tím zabezpečováním pro případ co by kdyby... nepřeháníme. Asi to bude specialita našeho oboru, protože když je nějaký požár, tak ještě nikdo nic neví, ale už se předpokládá, že by to mohlo být od elektriky.
A o té hromadě předpisů pro bezpečnost el. instalací, zařízení, práci na el. zařízení...co si budeme povídat.

Ale porovnejte si to třeba se železnicí - probíhá volně terénem, je životu nebezpečná, ale není oplocená a nikoho to netrápí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miloslav Janoušek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 29.07.2007, 13:01 »

Troleje pod napětím trápí sběrače kovů.     Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #15 kdy: 29.07.2007, 16:09 »

To Janoušek: A taky to trápí děti na vágony občas zbloudilé při svých hrách - respektive spíš to trápí jejich rodiče, neboť dětem už to bývá po úraze většinou jedno!

Znova tvrdím, jako už kdysi při podobných diskusích, že volně přístupné žebříky na nákladních vagónech jsou trestuhodné!!
A argumenty typu: "Nemají tam co dělat" u mě v žádném případě neobstojí.

V tom případě můžeme zahodit ochranu polohou, vést holé vedení přímo ulicemi v metrové výšce a jen je označit, že na ně nemá nikdo sahat.

Absurdní? A nákladní vagón s volně přistupným žebříkem vedoucím bez jakéhokoliv varování zvídavé dítě do pekla není absurdní?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #16 kdy: 29.07.2007, 16:53 »

To Fasulis :

Nepoceňujte děti, velmi dobře věděly, že tam nemají co dělat.
Jedna cesta je stavění plotů a zamykaní žebříků, druhá cesta je výchova. Řešením by měl být nějaký kompromis.
Těžko můžete eliminovat všechna rizika, která dětem hrozí, navíc "skleníkové děti" mají obvykle problémy se zařazením do normálního života.
I kdyby se podařilo prosadit to uzamykání žebříků, celkem rychle by se určitě objevil jiný problém.
Velmi dobrý výchovný efekt mají názorné ukázky, co může být následkem různých "her". Jsem jednoznačně pro to, aby byly např. v televizi často ukazovány záběry popálených dětí, rozhovory s těmi, co to přežili - o tom, proč a jak se to stalo ...
Nebo udělat nějaký krátký film s takovouto tematikou a potom ho promítat ve školách.
Je to sice drsné, ale účinné.
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Miloslav Janoušek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 29.07.2007, 20:47 »

To Georgis Fasulis 

Z 99,9999......% jsou to děti těch sběračů barevných kovů, ale o tom se nesmí psát. Stačilo by chodit do školy a dávat pozor ve fyzice.   Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.054 sekund, 22 dotazů.