Musí být ve stolařské dílně central stop co vypne všechny stroje?
raj:
Kód:
...opětovné zapnutí nesmělo způsobit nebezpečný stav stroje a nesmělo jej spustit...
Tak tak.
Opakuji - KAZDY STROJ MUSI BYT VYBAVEN OBVODY NOUZOVEHO ZASTAVENI !!
Kód:
Nepoužítí Central stopu je blbost.
Souhlasim s kolegou Fasulisem, ZBAVTE SE POUZIVANI CHYBNYCH TERMINU.
Kód:
Slova jako central stop a total stop jsou sleng a není z nich jasná funkce a nikdy tyto termíny nebyly a nejsou použity v ČSN.
raj:
Stolarska dilna tak jak jsem to pochopil a jak skutecne pracuje neni o tom, ze se na jedne strane nasype drevo na pas a z druhe strany budou padat zidle. Je to nekolik naprosto samostatnych pracovist. To znamena ze se jedna o nekolik SAMOSTATNYCH STROJU. Tim padem je treba brat kazdy stroj individualne se vsim, co k nemu patri, tzn. i nouzove zastaveni. Kdyby si jednotliva pracoviste predavala polotovar pomoci dopravniku s cidly ktera budou spostet cyklus nasledneho stroje, uz se bavime o necem jinem a pak by bylo teoreticky mozne resit nouzove zastaveni podpetovou civkou hlavniho deionu. A basnickym umenim chtel basnik vyjadrit soucasny stav povedomosti elektrikaru o strojnich zarizenich. A to zacina pouzivanim spravnych terminu ne?
D.Holoubek:
, pokud se mohu vyjádřit k nouzovému vypnutí v truhlárně tak:
Truhlárna musí mít především stanoveny vnější vlivy - základ celé instalace.
V prostorech s nebezpečím požáru budou el.zařízení v době mimo provoz vypnuta kromě nutných zařízení jako vytápění MaR , NO a pod.
Dnešní stroje mají běžně havarijní vypínače na sobě a celkové vypnutí celé truhláry lze rozdělita asi takto:
Havarijní vypnutí strojů - t j. vypnutí bezpečnostní tlačítkem v truhlárně.
Použití zařízení Central STOP a Total STOP uvádějí PBŘ staveb, vhodné vysvětlení tedy je dáno požárními předpisy.
Osobně :
Central STOP - zřejmě převzatý slangový výraz je použit především pro vypnutí el.zařízení od sítě - vč.osvětlení. Ve funkci jsou ale NADÁLE bezpečnostní el. zařízení jako EPS, požární a evakuační ventilátory a zařízení UPS , generátor , nouzová osvětlení především k evakuaci a k bezpečnému opuštění nebezpečných prostorů.
Total STOP - už vypíná veškeré el.zařízení vč. náhradního napájení UPS a generátorů, tak aby byl objekt bez elektřiny pro bezpečný zásah a možnost použít hasebních prostředků. Na přívodu (např. HDS) lze už bezproudově vyjmout pojistky a pod.
Josef Zapletal I:
Dle jakého NV, či ČSN se musí pro stolárny osazovat CENTRALSTOP objektu? celkové vypnutí elektroinstala ce objektu.
Miroslav Minařík:
Citace: Josef Zapletal I 17.06.2017, 19:35
Dle jakého NV, či ČSN se musí pro stolárny osazovat CENTRALSTOP objektu?
Celkové vypnutí elektroinstala ce objektu.
Něco se změnilo?
Navigace
[0] Index zpráv
[#] Další strana
[*] Předchozí strana