Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jak se dnes můžeme soustředit na zkoušky na TIČRu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak se dnes můžeme soustředit na zkoušky na TIČRu?  (Přečteno 875 krát)
Vilém Gracias
*
Offline Offline




« kdy: 16.03.2024, 08:02 »

ESJ: Bitva o naši pozornost v éře algoritmů
    Nová doba! Není co číst a to, co je, nestojí za to ... slýchávám kolem sebe od čtenářů. Naopak potencionální autoři přichází s ideou, že nebudou psát nic, protože by to stejně nikdo nečetl. Kyž k tomu připočítáme hejtry a notorické zpochyňovače autorit, pak na mediálním informačním trhu vládne pořádný chaos. To způsobuje odvrácená strana tolik popisované digitalizace. Ta totiž umožnila šířit zprávu zdarma. Výsledkem je skutečnost, že nejsme schopni vše pojmout a vytvořit opravdu správný závěr. A v tom nám přispěchá na pomoc znovu digitalizace s vhodným algoritmem ...
   

    Související ...
    ... článek k tomuto diskusnímu vláknu zde!
   



   
Jak byste reagovali na tuto související otázku vy?
   
Jak se dnes můžeme soustředit na zkoušky na TIČRu?
   
Zaznamenáno
Jaromír Táborský
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 16.03.2024, 21:33 »

I když se zrovna na Tičr nechystám a vlastně ani nemusím, tak musím dát za pravdu, že je v dnešní době se soustředěním hodně zlé. Má papírová knihovna se nebezpečně zvětšuje. Kdysi jsem četl tak dvě knihy měsíčně. Dnes mám docela problém přečíst jen jednu. Nevyžádané informace zleva zprava a místečko klidu není. A nejhorší je, že i na seminářích se toho dozvídám méně a než dojdu domů, už si toho polovinu nepamatuji. Pak se člověk musí soustředit na svou práci, což je další hromada papírování a soustředění. Do toho pořád někdo volá nebo vyrušuje osobně.
A zjišťuji, že začínám být hodně nevrlý, když stále někdo opruzuje abych věnoval pozornost něčemu, co nemám v plánu. Zrušil jsem dvě sociální sítě a přestal odebírat asi deset newsletrů. Už toho mám fakt dost. Raději budu blbcem, který neví kdo z politiků je větším strupem ale hlavně když budu mít sám v klidu hotovo!
Máte to podobně nebo nějak jinak?
Zaznamenáno
Miroslav Revús
RTEZ E1 A, B
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 18.03.2024, 07:44 »


A zjišťuji, že začínám být hodně nevrlý, když stále někdo opruzuje abych věnoval pozornost něčemu, co nemám v plánu. Zrušil jsem dvě sociální sítě a přestal odebírat asi deset newsletrů. Už toho mám fakt dost. Raději budu blbcem, který neví kdo z politiků je větším strupem ale hlavně když budu mít sám v klidu hotovo!
Máte to podobně nebo nějak jinak?

Prakticky áno, len ešte nie som nevrlý tak, aby ma okolie začalo neznášať :-)
Keď sa potrebujem sústrediť na prácu, púšťam si do slúchadiel Symphonic a Opera Metal.
Jediná sociálna sieť, ktorú navštevujem je Elektrika a LinkedIn. Knihy čítam v telefóne a odborné informácie si googlim sám podľa potreby.

Čiže využívam výdobytky modernej techniky, ale snažím sa nevenovať im veľa času.
Zaznamenáno

You don´t have to be old to be wise. (Judas Priest)
But I am :-)
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (2)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.038 sekund, 23 dotazů.